Několik měsíců po tragédii v redakci časopisu Charlie Hebdo (17 mrtvých) se Paříž stala obětí jiného džihádistického náporu ještě děsivějších rozměrů.

Francouzská tisková agentura AFP oznámila počátkem letošního roku sledování téměř dvou tisíc lidí podezřelých ze spojení s teroristy a současně až sedm tisíc dalších bylo považovaných za potenciální riziko.

Francouzský prezident François Hollande řekl v noci po útocích: “Víme, odkud tyto útoky pocházejí,” bez jmenování jakékoliv konkrétní skupiny. “Existují pádné důvody k obavám.”

Více než sto padesát francouzských radikálů je v současné době ve výkonu trestu odnětí svobody ve Francii.  Více znepokojující je pro bezpečnostní služby ve Francii informace o nejméně dvou stovkách francouzských džihádistů, kteří strávili čas na území Islámského státu a plánují návrat do Francie.

Čtveřice zodpovědná za útoky na úřady Charlie Hebdo a košer supermarketu v centru francouzské metropole měla spojení s Islámským státem a o dalším z útočníků je známo, že navštěvoval výcvikový tábor al-Kajdá v Jemenu.

Navzdory řadě kampaní ze strany francouzských úřadů proti radikalismu vláda zdánlivě nemohla zabránit značnému množství silné muslimské komunity v zemi – asi 7.5% populace – odklonu směrem k násilnému radikalismu a džihádu.

Nespokojenost mladých mužů a žen ze znevýhodněné komunity často diskriminované v oblasti vzdělávání, zaměstnanosti a bydlení zvyšují zákazy jako například zákaz nošení závoje na veřejnosti z roku 2010.

1 Komentář

 1. dada
  15.11.2015 – 3 Kislev 5776 v 17:22 — Odpovědět

  No jo, frustrace, ponižování, musí žebrat o podporu, pracovat za minimální mzdu, nikdo nechce respektovat nejen touhu po jejich zahalování, dokonce ani celou šaríu, jejich Proroka nechtějí brát ve Francii vážně…
  Informace z článku doplnili bratříci z IS:
  https://www.facebook.com/czech.WeAreHereAtHome/videos/1504725843161712/

  Kdepak asi soudruzi z Francie (a ten prcek Hollande) udělali chybu?

  5
  1

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Izraelští návrháři přivezou svou módu do Prahy

Další článek

ČEHO CHTĚJÍ DOSÁHNOUT TAK ZAVRŽENÍHODNÝMI ČINY?