Zdroj: kdosiodjinud.cz

Každý zná to pokušení nějak vydělat bez rizika a nejlépe i bez práce. Dnes mi přišel zase jeden spam, který naoko vypadá velmi rozumně. 

Nabádá k internetovému hraní rulety. A předkládá návod, jak vydělat sice malou sumu, ale opakovaně, třeba tisíckrát. Matematicky to vypadá velmi jednoduše, proto podlehnout může každý. O co tedy jde?

Princip je ve zdvojnásobování sázek. Vsadíte třeba 10 korun na červenou (nebo černou), padne černá a prohrajete 10 korun. Vsadíte tedy dvojnásobek, tedy 20 korun opět na červenou. Padne černá a již prohráváte 30 korun. Vsadíte tedy zase dvojnásobek, tedy 40 korun opět na červenou. Tentokrát třeba vyhrajete, konkrétně dvojnásobek aktuální sázky, tedy 80 korun. Celkově jste prosázeli korun 70 a čistý zisk je tedy 10 Kč, tedy ten počáteční vklad. A můžete začít zase od začátku a pořád dokola.

Ten spam láká na internetová kasina, kde to funguje dokonce ve zrychleném režimu. V normálním kasinu vás ochranka v případě, že moc vyhráváte, diskrétně vyvede. To se u internetového kasina podle spamu stát nemůže. Hm, ale když chci reklamovat tak se obrátím na koho a kde?

Ale to je vedlejší. Vraťme se k tomu sázkovému principu a je jedno, jestli na internetu nebo v kmenovém kasinu. Představte si, že ta černá bude padat třeba 8x za sebou. Vaše sázka již byla 1280 Kč a zase to nevyšlo. Vsadíte v dalším kroku 2560 Kč s vidinou, že to třeba vyjde (a vrátí se vám vlastně jen to prosázené + zisk 10 korun)? Začnete se potit a přemýšlet. Nakonec vám nervy odejdou a nevsadíte. Ztráta je enormní. Když budete mít štěstí, tak v následujícím tahu opět padne černá a vy si budete gratulovat, že jste vlastně nevsadili. Taková cena útěchy.

Je potřeba si uvědomit, že není pravdivé rčení: přeci nemůže padnout černá 9x za sebou. Ale může. A může padnout i třeba 12x. Ale další věc je, že když sázíte nové kolo, tak ta pravděpodobnost, že teď padne černá nebo červená je zase přesně těch 50%. A to bez ohledu na předešlé výsledky, tedy bez ohledu na to, že ta černá před tím padla 5x za sebou.

Platí to samé jako u všeho. Nikdo vám nic nedá zadarmo. A takovéto maily jsou zase jen pokusy, jak z někoho dostat peníze. A upřímně řečeno, kdo na to skočí, tak si za to může sám. Neuznávám jakoukoliv regulaci ze strany státu. Když je někdo blbej, tak je to jeho problém.

Dodatek redakce Shekel: Internetová kasina mají dokonce omezenou možnost maximální sázky, pokud tedy padne více jak 5 nebo 6 stejná barva, dostáváte se z kola ven, aniž byste měli šanci svoji sázku zase zdvojnásobit!

Autor: Tomáš Flaška

8 Komentářů

 1. Antonín Blažek
  19.12.2012 – 6 Tevet 5773 v 16:28 — Odpovědět

  Něco podobného jsem dostal taky. Člověk si musí ale dobře uvědomit jak malá pravděpodobnost je v ruletě, sportce, šťastných deset… vyhrát. Pokud si ještě někdo vzpomíná na MATESa (malé televizní sázení), tak to byla jediná číselná hra na kterou šel udělat rozpis a vyhrávat. Už si po přesně nepamatuji ale sázel jsem na jedno podání něco přes 900 Kčs. Hrál bych jej dodnes kdyby hru nezrušili. Ono sice nezapršelo ale kapalo neustále.
  PF 2012 přejí Mayové

  0
  0
 2. Tomáš Flaška
  19.12.2012 – 6 Tevet 5773 v 16:41 — Odpovědět

  Teda pane Blažek všechna čest. Jste první člověk o kterém slyším, že by v nějaké číselné loterii měl systém lepší než pořadatel a tudíž stále vydělával.
  ——-
  Ale stále mi vrtá hlavou ten váš celoroční pozdrav PF 2012 přejí Mayové. Loni jste tento pozdrav ve svých příspěvcích nepoužíval. Změnilo se něco ve vašem životě na začátku letošního roku? Máte něco společného s Mayi? Já také nikomu nepřeji PF jménem někoho s kým nemám nic společného. Tudíž předpokládám, že jste s nimi nějak příbuzensky spjat, nebo jste byl přijat do nějakého společenství? Nevím? Třeba mi to objasníte.

  0
  0
 3. Antonín Blažek
  19.12.2012 – 6 Tevet 5773 v 17:50 — Odpovědět

  ad2)Tomáš Flaška Co se týče MATESA tak ten měl jen 35 čísel. Sázelo se sloupeček za pět Kčs. Na MATESA vyzráli i jiní proto jej asi zrušili. Na šťastných deset ani na sportku rozpis udělat nejde. Tedy jde ale nejde s ním stále vyhrávat. Já jsem u MATESA obsadil dvanáct čísel z třiceti pěti. Ve cca sto osmdesáti sloupcích je vzájemně prokombinoval. Pak to jen už zákonitě padalo.
  Mayové, jejich potomci dodnes v Americe žijí. Snaží se pátrat ve své historii a myslím, že se jim to docela i daří. S May jsme samo sebou, přes Adama a Evu, příbuzní všichni. No a co se týče přání Mayů do roku 2012 tak to je tak trochu pošimráni těch co se nechávají vodit za nos. A loni nebylo přání Mayů do roku 2011 aktuální. Výrazně začali lidé blouznit až letos. Tedy alespoň mi to tak připadlo. A doufám, že PF 2013 přejí Mayové bude méně popudivé a stejně milé po celý rok 2013 jako
  PF 2012 přejí Mayové

  0
  0
 4. Tony
  19.12.2012 – 6 Tevet 5773 v 20:08 — Odpovědět

  Je chválihodné takhle moralizovat. Ironií osudu na mě na tomto “finančním košer portálu” útočí reklama “Zahrajte si zdarma!” od http://www.gametwist.cz. Ty další reklamy nejsou o moc lepší. Buď se vloudila chybička, anebo někdo káže vodu a pije víno.

  0
  0
 5. 19.12.2012 – 6 Tevet 5773 v 20:43 — Odpovědět

  Dobrý den, Tony,

  Váš dotaz je přesný, nicméně provoz Shekelu něco stojí a proto využíváme Google AdSense a BacklinsGenius, aby alespoň částečně doplnil náklady na chod redakce a zázemí.

  Pokud Vám reklamy nevyhovují, je možné je ve svém prohlížeči zablokovat.

  Pokud si myslíte, že reklama která se sama tématicky zařadí k článku nebo k webu nebo vzhledem k nabídce za proklik PPC se zobrazí, je nevhodná, tak věřte, že na světě je mnohem více nevhodných věcí a tím, že o nich nebudeme vědět, tak to ještě neznamená, že nepodlehneme pokušení v budoucnu.- Neparticipovat na reklamě mi nepřijde jako řešení.

  Pokud chcete přispět na provoz Shekelu :) – můžete zde na tento účet:
  https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi?ID_ucet=2100266315

  Hezký den,
  David Fábry

  0
  0
 6. Tony
  19.12.2012 – 6 Tevet 5773 v 22:35 — Odpovědět

  Děkuji za upřímnost.
  AdBlock je radikálním řešením a zabere dost dobře už v defaultu. Na všechny reklamy, i na ty smysluplné.
  Denně jsem vystaven spamu a reklamě, takže mluvit o nějakém strkání hlavy do písku, no nevím …
  S tím ovšem souvisí poslední bod. Reklama především obtěžuje, čím hloupější, tím víc. Úroveň webu tím klesne. Na TV Šlágr to dotáhli k dokonalosti.

  0
  0
 7. Antonín Blažek
  20.12.2012 – 7 Tevet 5773 v 09:01 — Odpovědět

  Smrt, stejně jako příjem z reklamy je pro její tvůrce neodvratitelný. Proto mohou natáčet absurdity a otravovat s nimi lidi. Reklama není v dnešní době určena k informování o novém výrobku ale slouží k namazáni kapes těch co nás nutí reklamu bezezbytku zaplatit.
  PF 2012 přejí Mayové

  0
  0
 8. Tony
  23.12.2012 – 10 Tevet 5773 v 19:13 — Odpovědět

  Tak toto v reklamě neuvidíte, holt neviditelná ruka trhu to řeší po svém …
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KYsGrQABum8#!

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Jordánský princ čelí skandálu

Další článek

Sedíme na židli s jednou nohou