Zdroj: wikipedia.org

Pro mě jako člověka demokraticky smýšlejícího se zájmem o budoucnost naši vlasti je současný stav blížícího se druhého kola prezidentské volby stavem naproste deprese. Mám volit přítele Vladimira Vladimirovič Putina nebo muslimů terorizujících křesťany v Sýrii a jinde ve světě?Osobně proti Vladimiru Vlkadimirovičovi nic nemám. Nelíbí se mi sice jeho autoritářský způsob vládnutí a budování struktur silovnické demokracie (tj. takového hybridu demokracie s nepotismem z tajných služeb), ale je to demokratická volba Rusů a jen oni mají právo si o svém osudu rozhodovat sami.

Stejně tak nic osobního nemám proti muslimům usilujícím o nastolení islámské vlády v Sýrii a v celém světě. Oni se chovají jen podle toho čemu věří a daří se jim to hlavně díky nezájmu naši společnosti a elit o budoucnost naši civilizace.

Vezmu-li si, že s Milošem Zemanem se shodnu v jeho varovném postoji k islamizaci a masové migraci z muslimských zemí, tak s Karlem Schwarzenberg se shodnu v jeho uctivém postoji k dobrým částem naši historie a dědictví naších předků. Proto je pro mě prakticky nemožné jit v druhém kole volit.

Jako každý člověk, tedy i já, má Miloš Zeman stinné stránky své osobnosti a svých aktivit. Jeho spojení s různými kádry bývalého komunistického režimu mu nedělají dobrou vizitku. A u mnoha politických korektních lidí ztrácí i svým otevřeným vyjadřováním názorů na islám.

Zdroj: novinky.cz

Obdobně Karel Schwarzenberg svou otevřenou podporou muslimům bojujícím proti sekulárním diktaturám v arabském světě a za nastolení islámského režimu mou důvěru moc nevzbuzuje. A u některých křesťanských voličů mu také jisté přitěžuje jeho místy až nekritický postoj k islámu a i to, že se jménem občanů ČR omluvil pražským muslimům za znesvěcení jejich modlitebny, když neznámí aktivisté umístili na vstupní bránu jejich modlitebny prasečí hlavu.

Koho tedy má volit člověk jenž přemýšlí o budoucnosti naši vlasti a chce mít za prezidenta člověka schopného, přímého, ale také aspoň trochu váženého a korektního? Bohužel zvolit za prezidenta Miloše i Karla současně nejde, když ti dva by se náramně doplňovali. A pak je otázkou jestli jít vůbec volit. Nebo-li mám asi šach mat.

Autor: Lukáš Lhoťan

5 Komentářů

 1. Michal
  14.1.2013 – 3 Shevat 5773 v 20:59 — Odpovědět

  Naprosto zbytečnej a nic neříkající článek.

  0
  0
 2. Antonín Blažek
  14.1.2013 – 3 Shevat 5773 v 22:48 — Odpovědět

  U voleb jsem nebyl poprvé od roku. Zvolil skutečně celý národ budoucí hlavu státu? Kolik procent lidí z celkové populace je třeba na zvolení zvolí prezidenta ČR?
  Na celé té volební taškařici je přeci jen něco pozitivního. Zdá se mi, že už konečně nastala i v ČR “pobrežněvovská lafetová éra”.
  PF 2013 přejí Mayové

  0
  0
 3. 15.1.2013 – 4 Shevat 5773 v 09:14 — Odpovědět

  Říkám si, Lukáši, jestli svůj život a názory nencháváte islámem ovlivňovat až příliš… V tom zápalu jste přehlédl, že to byl ministr Schwarzenberg, pod jehož “vedením” Česko hlasovalo proti změně statutu Palestiny v OSN. Obdobně se při objektivnějším posuzování dá jen těžko odsoudit souhlas s bojem proti diktatuře, ať už proti ní bojuje kdokoli (a pokud si někde na světě nějaký národ demokraticky zvolí islamistickou vládu… inu, nepřiznáváte o pár řádků výš Rusům svobodu volby, byť si zvolili to, co Vám dvakrát nevoní?).
  Rovněž mě zaráží to, že znesvětitele svatostánků považujete za “aktivisty”. Pro mě jsou lidé, kteří věší prasečí hlavy na mešity, sprejují hákenkrajcy na synagogy, močí na sochy světců nebo převracejí náhroby, vždycky a pouze jenom vandalové. Nebo Vy snad považujete třeba vpád milicionářů do kostela v syrském Qusairu za čin “aktivistů”?!

  0
  0
 4. Lukáš Lhoťan
  15.1.2013 – 4 Shevat 5773 v 15:28 — Odpovědět

  KS, tak každý ma nějaké téma, které je pro něj důležité, ale každý má asi jiné. Já vidim kolik svinsta byla ve světě uděláno v souladu s islámskou doktrínou a tka senedivím, že Arabové si nakonec vybrali islám místo něčeho jiného ono islámem jde ospravedlnit hodně věcí, které třeba křes´tanství považuje za nemorálni. A právě v tom to je, nechci aby moje děti něbo jejich potomci byli v Evropě utiskovanou menšinou jako původni obyvatelé Egypta jsou utiskováni potonky kolaborantu a islámských dobyvatelů …

  0
  0
 5. 15.1.2013 – 4 Shevat 5773 v 17:50 — Odpovědět

  Lukáši, neměla jsem v úmyslu zpochybňovat různorodost priorit. Já to psala proto, že se mi ve Vašem článku zazdálo vysvítat, že “některé věci jsou považovány za nemorální” v závislosti na tom, kdo se jich dopouští, a ne na skutečné (byť opět subjektivní, protože jinak to ani nejde) morální ne/akceptovatelnosti.

  Jinak jsem jen chtěla doplnit Vaše informace (viz poznámka o Palestině v OSN).

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Zlotřilé pojišťovny - díl 1

Další článek

Židů v Jemenu ubývá