Zdroj: Archiv

Web věnující se problematice islámského extremismu RadicalIslam.org zveřejnil rozhovor s předním umírněným muslimem z Itálie Abdulem Hadi Palazzim. Palazzi je znám jako stoupenec existence státu Izrael, který vnímá jako záruku svobodného rozvoje židů, muslimů a křesťanů na Blízkém východě a také je známy kritik politického islámu.

Abdulah Hadi Palazzim je představitelem Italského muslimského sdružení a zakládajícím členem islámsko-izraelského přátelského sdružení.

Ryana Mauro z RadicalIslam.org se Palazziho ptal například na to co jej vedlo k tomu, že začal veřejně kázat podobu islámu slučitelnou s evropskou civilizací a usilující o porozumění mezi Izraelci a muslimy.  Palazzi se odvolal na velké postavy arabské historie, které židy v Palestině podporovaly a také řekl, že sám Alláh nařizuje muslimům v koránu, aby existenci státu Izrael podporovali.

Palazzi poukázal například na druhého Mohamedova nástupce Omara al-Chataba, který když dobyl Jeruzalém na Byzantincích, tak zrušil zákaz osidlováni Jeruzaléma židy, který předtím Byzantinci vydali a přivedl židovské rodiny do Palestiny aby ji osídlili.

Celý rozhovor lze nalézt zde.

Profil Palazziho na Wikipedii zde.

Autor: Lukáš Lhoťan

1 Komentář

  1. Michal
    21.2.2013 – 11 Adar 5773 v 12:45 — Odpovědět

    Možná by bylo vhodné to tvrzení doložit citátem s exegezí. Takhle to tvrzení nemá žádnou hodnotu.

    0
    0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Kdo jinému jámu kopá ....

Další článek

Chag Purim sameach