Zdroj: dvdreplication.co.nz

Piráti fňukají u policie, že jim někdo zcizil Copy Right.Zpráva ze včerejšího dne praví, Server Pirate Bay požádal finskou policii, aby prošetřila, zda finské sdružení CIAPC nenarušilo jeho autorská práva. Sdružení CIAPC má za cíl boj proti internetovým pirátům. Problém je v tom, že aby na sebe toto sdružení upoutalo pozornost, tak na svůj web umístilo logo velmi podobné logu Pirate Bay, ba dokonce zcizilo i html kód k jeho vytvoření.

Pro neznalé jen uvedu, že Pirate bay je server, kam se umisťují a následně načerno stahují filmy, hudba … vše samozřejmě načerno. Takovýto server je samozřejmě trnem v oku všem hudebním a vydavatelským společnostem. Majitelé serveru jsou samozřejmě anonymní. Asi si ani neuvědomili, že v případě policejního vyšetřování a následného soudního šetření by jejich totožnost vyšla na světlo boží. Proto bude asi žaloba včas stažena.

Ale gin byl z lahve již vypuštěn. Nemusím asi dále rozvíjet, že zloděj křičí: chyťte zloděje. Celé je to pro nás taková veselá, až směšná příhoda. Ale opak je pravdou. Celé je to vlastně smutné. Myšlenky, které server Pirate Bay propaguje, tedy že hudba, filmy, programy jsou předražené, takto dostává na frak. Ale ta myšlenka je hluboce pravdivá. Nebudu si kupovat hudební CD za 500,-. Ani si nekoupím film na Blu ray disku za 700,-. A nemohu tady uveřejnit, jak proto postupuje většina populace.

Ale v klidu si koupím program do telefonu za 20,-. Nebo i za 50,- a ani ho pořádně nepotřebuji. Chci ho jen vyzkoušet. O těchto sumách nepřemýšlím. Těch programů do telefonů se pak prodají mraky. A kdyby i programy do PC, hudba, i filmy stály desetikoruny, tak si je taky koupí hromady lidí. A výdělek by byl určitě větší, než když si to koupí člověk jeden a 20 si to opatří načerno. Ale to pořád někdo nechce pochopit. A proto existuje Pirate Bay a jemu podobné servery.

Autor: Tomáš Flaška

1 Komentář

  1. Jackilla
    1.3.2013 – 19 Adar 5773 v 09:38 — Odpovědět

    Z The Pirate Bay samozřejmně se samozřejmně žádné filny stahovat nedají, to ať si autor alespoň trošku nastuduje topologii systému torrent. Ty filmy si za asistence trackeru na ThePirateBay stahujete od lidí …. čtete to správně? … stahujete si je od lidí, kteří odporují myšlenkám nenasytných majitelů autorských práv, tedy lidí, kteří důmyslně parazitují na tvořivosti lidí obyčejných a prostých. Nebo si také myslíte, že ač je výrobní cena jednoho CD či DVD cca 2kč, lze jej prodávat za nestoudných 500 – 1.500,- kč? Teď by měl pochopitelně následovat nějaký ten antisemitický výlev na adresu vysoce postavených managerů.

    0
    0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Touha po garanci

Další článek

Alláh nařizuje muslimům podporovat Izrael