Zdroj: over-blog.com

…kdyby jejich politické strany nebyly zákonem zakázány.

Podle průzkumu je o tom přesvědčeno 54% obyvatel Rakouska. 42% Rakušanů si navíc myslí, že “ne všechno bylo za Hitlera špatné”. Výsledky průzkumu zveřejnily minulý pátek noviny Der Standard při příležitosti pětasedmdesátého výročí Hitlerovy anexe Rakouska.

I když 51% respondentů průzkumu tvrdilo, že Rakousko je se svou minulostí vyrovnáno, dodnes se vedou spory o to, zda “Hitlerovi” Rakušané byli komplici nacistů, nebo jejich první oběti.

Rakouský prezident Heinz Fischer ve svém úterním projevu prohlásil, že “jednotlivci nemohou udělat čáru za zločiny takového rozsahu a ani vlády nebo výbory nemohou rozhodnout o tom, že že by taková čára měla být udělána.”

Rakouské úřady dlouhá léta oficiálně zastávaly názor, že Rakušané byli Hitlerovými obětmi. Teprve v roce 1991 kancléř Franz Vranitzky přiznal podíl občanů Rakouska na bolesti, jíž nacisté za války působili jiným.

Téměř všichni členové početné rakouské židovské minority byli běhěm holocaustu vyvražděni. Patnáct tisíc židů, kteří v zemi našich jižních sousedů žijí nyní, čelí antisemitským útokům. Rakouští politici napadání židů sice obvykle odsuzují, nicméně tyto incidenty jsou vesměs považovány pouze za politováníhodnou součást života.

Autor: redakce Shekel.cz

Zdroj: jpost.com

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Setkání izraelského prezidenta s imámy v Paříži

Další článek

Egyptští židé nesmějí do kina