Zdroj: wikipedia.org

Není bělochem, stejně čelí obviněním z rasismu. Nenarodil se v Evropě, ale stejně za Evropu bojuje. Řeč je o polském politikovi a evangelickém křesťanovi Johnovi Abrahamu Godsonovi, který pochází z Nigérie.

Godson odmítá politickou korektnost a již má kvůli tomu problémy s polskými multikulturalisty a aktivisty  na podporu homosexuálu a islámu. Byl například vyšetřován za to, že citoval pasáže Bible, kde se odsuzuje homosexualita. Na to odpověděl slovy, že „jestli má být v Polsku trestáno citování Bible, tak kde to žijeme?“

Patří také mezi zásadní odpůrce islámu, který osobně zná z Afriky, a varuje Evropany, že pokud něco neudělají, tak bude za pár desetiletí Evropa islamizovaná a bude to konec tolerantní společnosti.

Mezi jeho slavné citáty patří slova o tom, že Afrika nepotřebuje humanitární pomoc, ale partnerství. Nebo slov „vzývám Poláky, aby se nebáli mít více dětí. Mám čtyři nádherné děti. Jestli můžete mít jedno dítě, můžete mít i druhé. A jestli můžete mít druhé, tak můžete mít i třetí.“

Byť je Godson pastorem je také zastáncem umírněného sekularismu a propagátorem návratu k tradici Evropského humanismu, když hovoří o nepochopení pro dnešní mladé Evropany, kteří opovrhují svými předky za to, že pomáhali budovat civilizaci a šířit ji ve světě.

Autor: Lukáš Lhoťan

Osobní web Godsona v polštině.

Profil na wikipedii.

 

2 Komentářů

 1. 23.3.2013 – 12 Nisan 5773 v 08:45 — Odpovědět

  První ano, ale dnes už rozhodně ne jediný – v polském parlamentu zasedá i Killion Munyama. Mezi další “proslulé Godsonovy výroky” patří, že murzyn (zhruba obdoba našeho “bakeliťák”) není pejorativní výraz :) .

  Godsonovo varování “pokud Evropa něco neudělá, bude islamizovaná” ovšem podle mých vědomostí znělo zhruba následovně: “Evropa svou relativizací duchovních hodnot putuje do pekel, muslimové skupují katedrály a kostely a pokud se včas neobrátíme k Bohu, budeme tu mít za padesát let místo křesťanství islám.” ( http://m.onet.pl/wiadomosci/kraj,gm2lf ) Nebo o tom někde hovořil ještě jinak?

  (Krom toho mi není úplně jasné, jak Godson, pocházející z evangelického Igbolandu, “osobně zná islám z Afriky”?)

  0
  0
 2. lapar
  26.3.2013 – 15 Nisan 5773 v 15:00 — Odpovědět

  Lukyn píše intuitivně, i co se gramatiky týče, tak mu nemějte za zlé, že neověřuje zdroje. Ono to takhle vypadá více varovně a dá se to mnohem lépe využít při jeho propagandě.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Živnostníci jsou paraziti a basta!

Další článek

Hamas zadržel dva muže podezřelé z terorismu