Zdroj: Archiv

V souvislosti s raketovými útoky během návštěvy amerického prezidenta v Izraeli včera Hamas zadržel dva muže.Izraelské sdělovací prostředky uvedly, že islamistická salafistická organizace Salafi Magles Shoura al-Mujahddin se ve čtvrtek přiznala k odpovědnosti za ostřelování Izraele. Zadržení muži jsou členy této skupiny. Podle svého internetového prohlášení rakety odpaluje, aby ukázala, že izraelské vzdušné síly nejsou s to zabránit útokům ani během návštěvy Barracka Obamy.

Rakety byly z pásma Gazy vystřeleny během druhého dne prezidentovy přítomnosti v židovském státě. Jedna z raket zničila dům v Siderotu. Útok se obešel bez zranění. Izraelský ministr obrany  Moshe Ya’alon reagoval zákazem rybaření do vzdálenosti tří mílí od pobřeží Gazy a uzavřením hraničního přechodu.

Americký prezident, který se v době útoků nacházel asi 80 kilometrů od Siderotu, prohlásil, že ukončení raketových útoků je věcí Hamásu, který má nad Gazou kontrolu.

“Odsuzujeme porušování důležitého příměří, které chrání Izraelce i Palestince. Je na Hamásu, aby porušování příměří předcházel,” řekl Obama na své následující zastávce v Ramalláhu.

Během posledních dvou měsíců se jednalo již o druhé porušení příměří.

Autor: redakce Shekel.cz

Zdroj: jpost.com

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

První Afričan významným politikem v Polsku

Další článek

Praktický judaismus