Zdroj: ushmm.org

Vážení a milí čtenáři Shekel.cz,

srdečně Vás zveme na letošní veřejné čtení jmen obětí holocaustu, které opět pořádáme společně s Institutem Terezínské iniciativy u příležitosti Jom ha-šoa, tradičně na pražském náměstí Míru, v pondělí 8. dubna 2013 od 14 do 17 hodin.
Záštitu nad akcí laskavě převzali ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg, primátor hlavního města Prahy Bohuslav Svoboda a Jeho Excelence Yaakov Levy, velvyslanec Státu Izrael v ČR.

Letos si připomínáme 70 let od zahájení povstání vězňů varšavského ghetta, které je považováno v dějinách holocaustu za největší akci odporu Židů vůči nacistům.

Chcete přečíst jména svých blízkých, přátel nebo těch, kteří pocházeli z Vaší obce, města, školy? Na základě Vašich informací můžeme připravit seznam s osobními údaji z Databáze obětí Institutu Terezínské iniciativy. V případě zájmu nás kontaktujte emailem: aneta.plzakova@terezinstudies.cz nebo telefonu 222 317 013.

Součástí čtení bude výstava studentských prací ; vítězů soutěže pořádané na téma aktivního odporu vůči bezpráví, a ukázky knih z produkce a knihovny Institutu Terezínské iniciativy a knihovny Židovské obce v Praze.

Institut Terezínské iniciativy u příležitosti Jom ha-šoa pořádá konferenci, která se bude věnovat odporu a vzdoru obětí nacistického režimu. Konference se koná 8. dubna od 9 do 15 hodin v Domě národnostních menšin v Praze 2. Hlavním hostem konference bude Lior Inbar; historik a lektor Muzea bojovníků ghetta v izraelské Galileji; prvního muzea holocaustu na světě, které nese odkaz varšavského povstání. Jako další přijala pozvání Justyna Majewska z Muzea historie polských Židů ve Varšavě, která promluví o reakcích polské veřejnosti na povstání v ghettu. Konference je otevřená všem zájemcům, nejen učitelům, v případě zájmu se registrujte na výše zmíněném emailu. Více informací na nasinebocizi.cz.

Historik Lion Inbar promluví na téma 70. výročí povstání ve varšavském ghettu 8. dubna také od 18 hodin v Oddělení pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze.

Těšíme se s Vámi na shledanou.

Marta Malá
ředitelka
Nadační fond obětem holocaustu/ Foundation for Holocaust Victims

POZVÁNKA v pdf

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Pojišťovny vás dokážou obrat i na bonusech

Další článek

Lybijské kostely o Velikonocích posilují bezpečnostní opatření