Zdroj: islam44.blogspot.com

Izraelský státní rozhlas zařadil minulý pátek do vysílání každodenní oznamování začátku a konce muslimského půstu.

Muslimové se během postního měsíce ramadánu, který letos připadl právě na tyto dny, od úsvitu do západu slunce zdržují jídla, pití, kouření a pohlavního styku.

Změna ve vysílání izraelského rozhlasu přišla na popud jednoho z ředitelů Iniciativy Fondu Abraham, Amnona Beeriho Sulitzeanu. Iniciativa Fondu Abraham se zabývá integrací a rovnoprávností arabských občanů Izraele a její podnět byl přijat přízivě jak vedením rozhlasu, tak arabskými posluchači.

Sulitzeanu připomíná, že mezi občany Izraele je 1,5 milionu muslimů, kteří  zprávy o začátku a konci půstu ocení. Podle jeho slov je národní rozhlas židovského státu rozhlasem pro všechny občany a vyhlašování času půstu v něm má mít prostor zrovna tak jako vyhlašování začátku šabatu.

Autor: redakce Shekel.cz

Zdroj: jpost.com

2 Komentářů

 1. 17.7.2013 – 10 Av 5773 v 07:30 — Odpovědět

  Čtyřicetidenní půst a za ním následující strastný týden jsou ustanoveny svatou Církví k tomu, aby se každý křesťan očistil zdrženlivostí, modlitbou a pokáním, a získal možnost intenzivněji než obvykle vést zápas se svými hříšnými návyky a sklony k hříchu. Jedním z hlavních cílů Velkého půstu je pomoci nám dosáhnout duchovní střízlivosti.

  0
  0
 2. Petr Adamíra
  19.7.2013 – 12 Av 5773 v 14:40 — Odpovědět

  To máte radost co? Doufám, že si z Izraele vezmou příklad i muslimské a jiné státy a budou ve svých rozhlasech ohlašovat šabat. Ha ha ha :-D

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Polský sejm říká další "ne" rituálním porážkám

Další článek

Zničené židovské památky severních Čech 1938-1989