Zdroj: hdwallpaperstop.com

Podle zprávy amerického deníku New York Post neumožňuje saúdská společnost na svých internetových stránkách občanům Izraele rezervaci a nákup letenek. Novináře, který předstíral, že si jako izraelský občan chce telefonicky koupit letenku z letiště Johna Fitzgeralda Kennedyho do Bombaje, se agent zeptal, zda má také cestovní pas jiné země. Po záporné odpovědi zákazníkovi řekl, že občanům Izraele není dovoleno cestovat s touto společností.

 Americký politik Bill de Blasio odsoudil toto chováni jako projev rasismu a vyjádřil odhodlání pracovat na tom, aby saúdskoarabská letadla nemohla přistávat na amerických letištích.
“Nestačí nám, že jsme tyto praktiky odhalili. Budeme to řešit s autoritami v Albany a ve Washingtonu, dokud nebudou respektována práva izraelských občanů,” prohlásil de Blasio.
Vedení saúdskoarabských aerolinií uvedlo, že k diskriminačním praktikám přistupuje kvůli mezinárodním vztahům s Izraelem.
“Diplomacie se týká i pasažérů v tranzitu,” uvedl Khalid al Menhem, generální ředitel aerolinek. “Pokud má návazné letadlo zpoždění, vstupuje pasažér na území saúdskoarabského království. Jestliže nějaká země nemá se Saúdskou Arábií diplomatické vztahy, Saúdská Arábie jejím občanům nepovoluje vstup do země.”

Na diskriminační jednání těchto aerolinií přitom upozorňovala americkou společnost Delta Airlines už před dvěma lety Sionistická americká organizace (ZOA). Žádala tehdy, aby Delta Airlines ukončila se saúdskoarabskými aerolinkami spolupráci v programu Sky Team, protože Saudi Arabian Airlines nepřijímaly na palubu strojů letících z USA do Saúdské Arábie Izraelce, židy a nemuslimy. ZOA protestovala proti tomu, že oficiální internetové stránky Nejvyšší saúdské komise pro turistiku uvádějí, že saúdská vláda zamítá žádosti o víza mj. “držitelům izrealeského cestovního pasu a osobám, v jejichž cestovním pase je izraelské vstupní nebo výstupní razítko a židům”. Upozornila rovněž na to, že podle týchž stránek musejí být ženské návštěvnice Saúdské Arábie pod patronací “sponzora” a vdané ženy potřebují k opuštení saúdskoarabského území svolení manžela, a to i v případě, že jsou americkými občankami a jejich manžel nemá saúdskoarabské občanství.”

Autor: Lukáš Lhoťan
Zdroj: zde a zde

3 Komentářů

 1. Kouk
  1.8.2013 – 25 Av 5773 v 22:16 — Odpovědět

  Jasně, pokud Saudi nepovolí, vyhlašte embarga, pošlete tam bezpilotní letouny a vybombardujte tam atomové elektrárny. Očividná další hrozba státu Izrael!!

  0
  0
 2. Petr Adamíra
  5.8.2013 – 29 Av 5773 v 04:05 — Odpovědět

  Takže halal party asi nebude, co?

  0
  0
 3. Petr Adamíra
  6.8.2013 – 30 Av 5773 v 18:01 — Odpovědět

  Kouk, Vám asi něco moc těžkého spadlo na hlavu, co :-D

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Židovské organizace pomáhají syrským uprchlíkům

Další článek

Terezín dětskýma očima