Zdroj: Shekel

Česká republika nesouhlasí s tím, aby Evropská komise od příštího roku zrušila roamingové poplatky u mobilního internetu a telefonování.

Úmyslně jsem ten internet dal na první místo, protože jeho používání drasticky narůstá, zatímco počet hovorů spíše klesá. Ale to je vedlejší. Myslím, že můžeme konstatovat, že díky EU a jejím nařízením již poklesly poplatky za roaming natolik, že svůj mobil se již v zahraničí používat nebojíme, jak tomu bylo dřív. Ač jsem proti jakýmkoliv regulacím, musím konstatovat, že tady zabraly. A ani operátoři zjevně nemusí žrát hlínu, zisky mají i nadále miliardové.

Nejnověji chce EU poplatky za roaming odstranit příští rok úplně. Pozice Česka je taková, že principielně proti tomu není, ale nemělo by se tak spěchat. Obává se, že výpadek zisků by operátoři nahradily zvýšením cen domácích služeb. Ale znamená to tedy, že později by to zvýšení nevadilo, zatímco příští rok ano? Jak mám této pozici rozumět? Tak jsme vlastně pro zrušení roamingových poplatků nebo proti?

Je to klasická schizofrenní  situace. Operátoři zjevně u úřadů silně proti zrušení poplatků lobují. Ale lidé to vidí jinak a to jsou přeci voliči. A tak se zvolilo “kompromisní” prohlášení, aby všichni byli spokojeni. Ale toto není umění kompromisu, toto je přeposr..ost.

Autor: Tomáš Flaška

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Je to lůza, jen a jen lůza

Další článek

Myslel jsem, že to horší být nemůže, ale mýlil jsem se