Zdroj: Archiv

Aneb je to tak důležité?

Tento týden jsem se setkal v Café Louvre se svým příbuzným – říkejme mu třeba RNDr. Jan Fábry. Dlouho jsme se neviděli. Řeč přišla i na mého otce s nímž komunikuji tak, že nekomunikujeme až na občasné výjimky, jak on by řekl. Když něco potřebuji, umím se ozvat, úsměvný názor moc ne, ale rodinné starosti nechme být – tento článek má přece pojednávat o sluníčkových lidech, za které se i já považuji.

Proč to píšu. Potřebuji se vypovídat a deník není moje gusto, nemám rád tajemství. Domnívám se totiž, že čím víc člověk se svlékne (obrazně), tím víc se stává silnější sám pro sebe. A o kom jiném bych měl mluvit, než o tomm co jediné znám. Hlubší poznání sebe sama vede k pochopení celého Vesmíru, to je podle mě poslání života na Zemi.

Honza mi vyprávěl o babičce a dědečkovi, povídali jsme a rozebírali proč se tak hádali. Vždycky jsem si myslel, že jejich hádky spočívají ve změnách, které je potkávaly: oba přišli o své životní partnery v plynových komorách, oba vstoupili do strany, aby o několik let vystoupili, oba prožili měnovou reformu, přesto vlast nikdy neopustili. Tyhle životní události, alespoň jsem měl ten pocit, vedly k tomu, že se pořád hádali. Honza mi pověděl, že se prostě k sobě nehodili. Bylo to manželství z rozumu po válce, manželství  ve kterém přišli o nenarozené dítě, protože babička byla z Terezína vysílena. Narodil se Michal, můj otec, a pokud máte neurovnané vztahy se svým partnerem, nemůžete nikdy vychovat dítě, které by mělo čisté vztahy se svými dětmi. Pavel mi řekl, usmiř se  se svým otcem, přeruš tu prokletou linii Dětí holocaustu, ať Tvé děti vidí, že umíš mít normální vztahy.

Můj grafik Shekel.cz  – D.C. mi jednou pověděl, co jsi za žida?  – „Co Ty jsi za žida, když jíš tlačenku :)?!“ A má pravdu, co já jsem za žida, když dědeček, uměl tu nejlepší (byl Maďarský Žid) slepici na smetaně, a babička k ní dělala židovské knedlíky (pokud bude velký zájem, budu publikovat již brzy na Shekelu i recept), neslavím šábes, dokonce si občas zahraju on-line poker na netu v pátek večer, dva roky jsem myslel že mám doma chanukový svícen z Jeruzaléma, až letos jsem zjistil, že je to menora :) . Nerozumím žádnému náboženství, přesto provozuji multikulturní  portál Shekel.cz, když se mě někdo zeptá na cokoliv z historie, nevím, vlastně nevím vůbec nic, i moje malé děti jsou chytřejší, ale znamená to snad, že jsem méně šťastný? Nebo naopak nevědomost činní lidi více šťastnými? Nevím mám sinusoidy nálad, ale bohužel časový průběh bývá různý. Možná bych se za to měl stydět, ale hledím si převážně sám sebe, přesto vím, že nejsem sobec ,a myslím si, že když skupiny jako IVČRN odsuzují jinou menšinu, hledají problémy jinde než u sebe, místo pochopení, ale nikoliv náboženství, které se jako křesťanství nebo judaismus vyvíjejí od svých kořenů také, hledají chyby. Nevěřím tomu, že něco je pravda a něco je exemplární lež, proto neumím soudit. A pokud soud vynesu, trvá mi to celý život, i přesto, že se dostanu do fáze, kdy vyřknu názor, ale ten nemusí být tak jistý v kramflecích, jak vypadá, přesto se nechám ovlivnit. Soudím lidi, nikoliv podle sebe, ale podle toho jak soudí oni. Když mě odsoudí Hana Mayer na začátku mého snu, odsoudím i já jí, protože nevěřím, že její manžel rabín může být moudrý muž, když doma takovou kozu. Když mě odsoudí Formánek s Konvičkou a před tím odsoudí všechny ostatní muslimy, nerozumím tomu – protože my lidé, jimž se občas  tak rádi posmíváte, víme, že život je příliš krátký na to si ten život neužít do posledního doušku. Na co zjišťovat, co je špatně, proč nesoudí to, co je krásné na islámu, vždyť zlost vyvolává jenom další zlost. Omluvím se svému otci, věřím, že by se něco mohlo změnit, a věřím, že pokud jednou vyvolám vzpomínku na něj, budu mít čisté svědomí, že jsem se alespoň pokusil to napravit. Proto si myslím, že i do Evropy expandují muslimové, co chtějí žít v míru a uznávat kultury Evropy se svým náboženstvím.

Nemyslím si, že lidé jsou násilní a zlí. Žádní … Každý člověk, který se narodí, je čistý jako lilie, pouze nálady ve společnosti, převážně ekonomické, vedou k tomu, že potřebujeme najít menšinu, jež za naši krizi může. Tohle vede k nedozírným důsledkům.

Myslím, že ani Adam B. Bartoš ani Formánek s Konvičkou nejsou zlí lidé, jsou jenom nešťastní a mají potřebu exemplárně odsoudit (to co já nerad dělám) lidi, kterým nerozumím. Obviňují za svou nespokojenost ze svého života druhé. Příště, až je uvidíte, pohlaďte je po vlasech a dejte prosím deset korun!

Mám – doufám, že jsem pro ně i já přítel – 3 přátele muslimy –  a vím, že řeší naprosto jiné věci, než jak nechat vybouchnout Metro na Můstku. Považuji je za krásné lidi, s nimiž bych chtěl být v kontaktu dále celý život.

Tím vším jsem chtěl říct, že když budu mít chuť se vyjádřit, budu raději psát a ne exhibovat před dotázanými. Omlouvám se za to všem čtenářům. Interview s Shekel.cz se pokusím co nejlépe vyladit.

Sladký šábes přeje

David Fábry

107 Komentářů

 1. astorc
  15.11.2013 – 12 Kislev 5774 v 21:45 — Odpovědět

  děkuji, milé

  0
  0
 2. dada
  16.11.2013 – 13 Kislev 5774 v 10:02 — Odpovědět

  Davide, a proč myslíte, že Bartoš, Formánek a Konvička jsou nešťastní lidé? Kteří mají potřebu exemplárně odsuzovat jiné lidi? A obviňovat je za svou vlastní nespokojenost?

  To by mě třeba nikdy nenapadlo.

  0
  0
 3. BC
  16.11.2013 – 13 Kislev 5774 v 14:02 — Odpovědět

  Nejsou nestastni. Jsou nespokojeni. Vidi, ze se !nucene! vydavame smerem, ktery nutne povede k neuspechu.

  0
  0
 4. Daniela E.
  17.11.2013 – 14 Kislev 5774 v 00:40 — Odpovědět

  ..asi každý míváme občas nevyřešené vztahy..a asi nějakou zásadní úlevu nepřináší a zlepšení situace neprospívá veřejné nazývání druhého člověka například nějakým zvířetem..smutné čtení:(

  0
  0
 5. 17.11.2013 – 14 Kislev 5774 v 01:11 — Odpovědět

  @dada: pokud totiž jsem spokojený se svým vlastním životem, nemám potřebu hodnotit..

  @Daniela E. – pochopil jsem Danielo, že není košer nazývat někoho zvířetem, ale aby KOŠER Hana Mayer o lidech tvrdila, že jsou fašisti, jenom proto že uznávají jiné náboženství je správné?! Aby soudila podle 2 měsíců a dělala závěry, je KOŠER? Jsem potom rád, že nejsem KOŠER ŽID!

  0
  0
 6. dada
  17.11.2013 – 14 Kislev 5774 v 10:09 — Odpovědět

  Davide, hodnotit je třeba, na tom nevidím nic špatného, vyhodnocovat, co je dobré a co špatné nebo odkud hrozí jaké nebezpečí (a to opravdu může být spojené s určitými myšlenkovými směry, s konkrétními lidmi), jak se proti němu postavit atd… Já třeba za těmi uvedenými pány nevnímám nějakou osobní zaujatost nebo pomstychtivost, spíš jejich přesvědčení. Podle mě jim je docela jedno, kdo ty bludné a nebezpečné názory bude hlásat, kdo se bude chovat tak, že tím ohrozí i ostatní – schytal by to kdokoli, protože ho prostě považují za nebezpečného. To přece nevypovídá nic o tom, jestli jsou šťastní nebo nešťastní.

  Ono je to takové nešťastné, že tady to schytávají takoví docela hodní, mírumilovní vstřícní lidé… Jenže – bohužel – i takoví bývají občas nesoudní, já znám velice dobře takový způsob uvažování a jednání, z části zaslepeného, z části zbabělého (než se zastat oběti, radši brát ohledy na agresora, vždyť nikdo nejsme dokonalý, musíme být tolerantní, a je to tak nepříjemné postavit se někomu, kdo se cítí sám v sobě spravedlivě, říkat mu nepříjemné usvědčující pravdy, které ho urážejí, vždyť by se mohl rozzlobit a bylo by po naší krásné mírumilovné atmosféře…).

  Takže když se člověk zorientuje a vyhodnotí správně situaci, mnohdy dospěje k názoru, že v dané situaci je třeba se postavit proti agresorovi, a to včetně jeho zaslepených “hodných” přizvukovačů, kteří kolem něho šíří atmosféru falešné mírumilovnosti. To není žádné odsuzování druhých, to je snad zcela regulérní jednání podle vlastního svědomí. Můžeme se pak bavit o metodách, jaké pánové užívají, zda nejsou občas ve svých úsudcích o někom či něčem mimo (to se stává každému), ale v zásadě nevidím to jejich snažení jako nic osobního, žádnou kompenzaci vlastních frustrací nebo tak něco.

  0
  0
 7. 17.11.2013 – 14 Kislev 5774 v 11:14 — Odpovědět

  Dada: jsem-li spokojeným se svým životem a věřte, že většina lidí není, tak vím, že do této vnitřní spokojenosti jsem se dostal jen díky dlouhodobé práci sám na sobě. Pochopím, jaké všechny sračky se ve mně za můj život usadily v hlavě a jsem ochoten jít proti proudu, odházet je do Vesmíru a navždy se jich zbavit. Vysvléknout kůži hada ze sebe a znovu se kůží pokrýt, a těch výměn kůže přichází mnoho, protože ne vždy je jednoduché ji sundat. Pokud někdo zůstane stagnovat a neposune se o další level dál a výš, tak se ani nerozvíjí. Na konci celého procesu je Eden, ke kterému vede cesta Peklem. Všechno se Vám rozbije v hlavě na malé kousky a znovu skládáte skládačku, kterou už nikdy nemusíte složit. Z toho vznikají psychické nemoci v naší společnosti. A já si dovoluji tvrdit, že právě zmiňovaní pánové, tím, že se nedostali o level, dva a nebo třeba i více výše a zasekli se na místě – nedosáhli poznání svého života a tedy Vesmíru. Je to volba každého z nás, v jakém bezvědomí svůj život prožijeme. Proto opakuji, že pokud budu šťastný a spokojený se svým životem, nebudu mít potřebu řešit ostatní, v mé hlavě si budu stačit sám ze sebou.

  0
  0
 8. moslim
  17.11.2013 – 14 Kislev 5774 v 11:50 — Odpovědět

  Ad.6.Nejsme všichni na takový duchovní výške, že se zasmějeme tomu, když je někdo pojmenován kobrou – alebo, abych byl přesný – že působí pohledem kobry, jako když se současný Dalajláma schouti zasmál na tom,když v interwiu uslyšel, že ho čiňané nazývají “hadí hlavou.” Abychom Dada byli konkrétni v tom, o co šlo…To,že nerád poslouchám blbý řeči – to je znakem mé povahy a ničeho jiného.

  0
  0
 9. dada
  17.11.2013 – 14 Kislev 5774 v 12:15 — Odpovědět

  Davide, to zní krásně a mírumilovně. Jenže to, že Vy nebudete řešit ostatní, ještě neznamená, že oni nebudou řešit Vás. To byste se díky tomu “neřešení” taky jednoho krásného dne mohl probudit v totalitě, ani byste nevěděl jak. A o nějakém skládání skládačky byste si pak mohl nechat zdát, protože oni by Vám to už v hlavě poskládali. Prostě nebezpečným lidem je třeba se bránit, a možná tím spíš, když žijete spokojeným životem, zoufalci nemají zas tak moc co ztratit.

  Pokud někdo zve na společné “mírumilovné” dialogy jako oficiálního váženého partnera Sámera Shehadeha, tak říkám, že je něco hodně špatně. Soudnost fuč, a těžit z toho můžou jen ti agresivní zabedněnci. A je mi velice divné, že proti lidem takového kalibru nevystupují především multikulturalisté a ti “hodní” muslimové. Pokud je tedy tato sorta lidí natolik neschopných bránit zlu už teď, co se od nich dá čekat v budoucnosti, pokud by zde muslimové získávali vliv?

  Takže pokud řeší aspoň Formánek a Konvička, tak říkám: díky Bohu za to.

  0
  0
 10. moslim
  17.11.2013 – 14 Kislev 5774 v 18:56 — Odpovědět

  Ad.7: Pane Davide, hezký závěr, ale vůbec, celý je to dobrý. Něco takového, anebo v týmže smyslu, řekl již Guatama Buddha, před 2 500 lety:
  ” Mysl je zvěstovatelem všech stavů, mysl je jejich vůdcem, jímž jsou vytvářeny. Jestliže někdo s neočistěnou myslí hovoří anebo koná, pak jej utrpení pronásleduje tak, jako kolo vozu sleduje kopyta zápřahu.
  Mysl je zvěstovatelem všech stavů, mysl je jejich vůdcem, jímž jsou vytvářeny. Jestliže někdo s očistěnou myslí hovoří anebo koná, pak jej štěstí následuje tak, jako stín, jenž jej nikdy nopustí.” (Dhammapadam -úvod).

  0
  0
 11. 17.11.2013 – 14 Kislev 5774 v 19:02 — Odpovědět

  Dada: dovolte mi prosím:

  1) Nemá to být krásné ani mírumilovné, to pokud byste to tak pochopil žijete v iluzi, spíše se však přikláním k názoru, že parodujete mě a mě se to líbí, ale pokud byste nás pozorně četla, tak víte, že názor bez emocí, tedy v hodnotě 01, tedy v rychlosti světla, je nadčasový a plní se v budoucnu. Tzn. jedna s konečných fází svlékání hada je už bez emocí, s výraznou gestikulací, ale o to s nižším emočním prožitkem.

  2) 20. století bylo ve znamení předzvěstí změn, které si člověk v minulosti předpověděli, aby mohl přijít vyšší změna člověka, jako rasy. Pokud narážíte na fašismus, tak to vypovídá o Vás že žijete v minulosti, ale na konci svlékání hada je stav kdy žijete v několika časových prostorech najednou, a myšlenka je tím spojníkem ke všem prostorům ve Vesmíru.

  3) Uměla byste pochopit s oněmi pány, že člověk je v tomto období na přechodu do dalšího levelu, ale ne jedinců, jako tomu bylo celé období, se mu virem, nasazeným do Vašeho systému, podařilo posunout celou rasu na Zemi.

  0
  0
 12. danny
  18.11.2013 – 15 Kislev 5774 v 10:59 — Odpovědět

  Davide neviem,ci nazor bez emocie nezostane len nazorom.A nehrozi nam stagnacia?(Vychodna).Hospodin je tiez milujuci,nenavidiaci,hroziaci…skratka taky zivy.Ja by som bol za vacsii emocny prezitok a mensiu(miernejsiu) gestikulaciu.smile.
  Prechod rasy,nezavani to steinerizmom?
  Prechod levelu,v sucastnosti sme v kalijuge,akoze nic moc.Na zaver kalijugy by mal by prist koniec.Ale potes panbu,ma trvat 432.000 rokov.smile.
  Pozdravenie.

  0
  0
 13. Erich
  18.11.2013 – 15 Kislev 5774 v 11:51 — Odpovědět

  Včera jsem měl možnost shlédnout zajímavý dokument. Překvapily mne hlavně pasáže popisující chování lidí pod vlivem “autorit” a pak také způsob předávání a šíření jak pozitivních tak i negativních podnětů napříč společností.

  Je to ale delší dokument:
  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10439752092-ryba-smrdi-od-hlavy/21238255561/

  0
  0
 14. dada
  18.11.2013 – 15 Kislev 5774 v 12:31 — Odpovědět

  Erichu, taky jsem se dívala. Byly tam zajímavé věci.

  0
  0
 15. 18.11.2013 – 15 Kislev 5774 v 12:44 — Odpovědět

  Danny: Nižší emoční prožitek, ještě neznamená, že nebude hluboký ba naopak. Člověk bude gestikulovat jak chce, a druhý člověk, který s ním bude utvářet danou současnost a komunikovat bude cítit jeho vnitřní emoce, které jsme přestali využívat. To nejsou emoce, které známe teď,budou naladěny na stejnou vlnu a slova nebudou hrát roli, stejně nako když jste zamilovaní. To je další stupeň člověka.

  Erichu: podívám se na to..

  0
  0
 16. danny
  18.11.2013 – 15 Kislev 5774 v 16:28 — Odpovědět

  Davide,v otazke hlbsieho,vyssieho prezitku sa emocia stava afektom.(nekontrolovanou emociou).Pri akochcenej gestikulacii sa moze stat,ze znicoho nic sa to moze chapat atakom.Na jednej strane moze tento ohen a jeho ziara,,omnes superfluitates comburit”,spalovat vsetky prebytocnosti,ale zaroven sa moze stat tym,onym okamzikom,ked narazi kosa na kamen.Policisti,vojaci poznaju.My radsej nie.smile.
  Ked som bol zamilovany(neznamena,ze nie som)tak som city perutami kridiel slov oddieval,jasom ocí pretkaval,nitkami lubeznosti zdobieval,prudkym vzdmutim srdca mojej milej do dlaní,nežnostou votkával…ale kazdy sme nejakí…SMILE A POZDRAVENIE.

  0
  0
 17. 18.11.2013 – 15 Kislev 5774 v 19:20 — Odpovědět

  Danny: dovolte mi prosím:

  Ale co když se v budoucnu dokážeme naladit do druhého člověka a on bude prožívat afekt? Budeme prožívat afekt i my? Nikoliv, protože emoce budu konstantní – 01.

  0
  0
 18. 19.11.2013 – 16 Kislev 5774 v 02:23 — Odpovědět

  bs*d

  Od pocitů k pojmům. Co je to košer žid?

  0
  0
 19. danny
  19.11.2013 – 16 Kislev 5774 v 07:49 — Odpovědět

  Davide,ked mi v afekte(gestikulacne)vrazi facku,tak ten afekt budem prezivat ajajajaj,napriek konstantnosti-01.smile a pozdrav.
  Achabe,dobra otazka,naco ju kazit odpovedou?smilePojem by som,,stiahol”do ortopraxie,sam som zvedavy,co sa dozvieme.Pozdrav.

  0
  0
 20. danny
  19.11.2013 – 16 Kislev 5774 v 07:52 — Odpovědět

  p.s. v otazke buducnost a naladenia sa do druhho,som skeptik,ani Hospoodin nevstupuje do,,prirodezenosti”cloveka.(vacsinou).Ale suzvuk dusi mozeme mat uz aj teraz.

  0
  0
 21. 19.11.2013 – 16 Kislev 5774 v 08:14 — Odpovědět

  Achabe: pokud vezmeme, že KOŠER je něco správného, čistého, rovného v přeneseném slova smyslu, tak KOŠER člověk je ten který se tímto pravidlem řídí. Košer Žid, je ironie na takového člověka, protože pokud má někdo potřebu o něčem co ještě ani neběží 2 měsíce říci, že je nečisté, nesprávné a nerovné, vypovídá to o něm, nikoliv o tom co soudí. Copak když se narodí nový člověk a i přesto, že jsme si výše pověděli, že je čistý jako lilie, nedělá to malé dítě snad chyby? Učí se, učí se celý život a poznává. Poznává sám sebe, a čím více se poznává, tím více zjišťuje že vlastně o sám vlastně už dávno není košer, proto nemůže vynést ani rozsudek že něco není košer.

  0
  0
 22. 19.11.2013 – 16 Kislev 5774 v 08:17 — Odpovědět

  Danny: Pokud se budu pohybovat v O1, tak nebudu mít potřebu vrážet facku. Budu o tom druhém znát věci, které v současném světě, pomalu nepovíme ani svému partnerovi, protože se bojíme, že ve vztahu bychom byli oslabeni. Ale pokud tyhle věci budete cítit o tom druhém, budete ho vnímat jako identitu se kterou máte souznění a sounáležitost. Nebude potřeba facek.

  0
  0
 23. danny
  19.11.2013 – 16 Kislev 5774 v 08:59 — Odpovědět

  Davide,ked sa satan pohybuje na nebeskom dvore,pohybuje sa v01?O tom partnerstve,v sucastnosti,zial bohu,mate pravdu.

  0
  0
 24. 19.11.2013 – 16 Kislev 5774 v 08:59 — Odpovědět

  @Erichu, podíval jsem se na 25 minut Vašeho sdíleného dokumentu, a v podstatě podle jejich indícií jsem také psychopat nebo sociopat :)

  Neměl jsem potřebu se podívat do konce, protože celý celých 25 minut byl černobílý, ale takhle lidský mozek nefunguje.

  0
  0
 25. 19.11.2013 – 16 Kislev 5774 v 09:22 — Odpovědět

  @Danny: Myslím si, že Starý i Nový Zákon není o minulosti, ale o časoprostoru, o několika pásmech. Je napsán v 01. To je odpověď na Vaši otázku Pekla:

  Peklo je na Zemi v naší hlavě a je otázka nás samotných, zda jsme ochotni s tím žít, nebo budeme pracovat na tom, abychom dospěli Edenu na Zemi, tedy svlékli kůži Hada. Je na každém z nás, v jakém stavu bezvědomosti jsme ochotni opustit tento Svět a s jakým stavem bezvědomosti se smíříme. A to odpovídá na otázku na kterou stále neznám odpověď: Zda je člověk šťastný v bezvědomosti nebo není?

  0
  0
 26. dada
  19.11.2013 – 16 Kislev 5774 v 09:24 — Odpovědět

  Davide, fakt mrkněte na ten Erichův odkaz. Podle toho dokumentu je svět bez emocí (a je jedno, jestli kladných nebo záporných) vlastně světem psychopatů, nemocných lidí.
  Jestli Vás ale chápu dobře, tak ta Vaše 01 neznamená až tak bezemotivnost, ale jakési vznášení se na vlnách kladných emocí – souznění, soucítění, vstřícnosti… Nejsem si úplně jistá, jestli to myslíte vážně nebo je to z Vaší strany takové žertování… ovšem jako sluníčkový ŽID jistě máte na takové vize nárok, pokud je tohle Váš druh víry, proč ne. Jen se trochu bojím, že nesluníčkovým predátorům vznášejícím se poněkud na jiných vlnách takoví sluníčkoví slouží za potravu, a docela snadno dostupnou, bez větší námahy získanou. Ale holt každý se musí nějak živit, v rámci souznění s predátorem je namístě nechat se neemotivně sežrat.

  0
  0
 27. 19.11.2013 – 16 Kislev 5774 v 09:29 — Odpovědět

  @Dada: Člověka nikdo nemůže sežrat, člověk sežrat může jen sám sebe. Proto nemám strach s predátoru, jestli se něčeho bojím, tak pouze sám sebe a tím začínám.

  Nemám potřebu řešit svět psychopatů, důležitější je vyřešit problém proč vznikají.

  0
  0
 28. dada
  19.11.2013 – 16 Kislev 5774 v 09:33 — Odpovědět

  Však právě, proč vznikají… třeba tvrdá výchova nedbající na pocity je docela dobrý start. Taková bezcitná totalita nad citovým životem.

  0
  0
 29. dada
  19.11.2013 – 16 Kislev 5774 v 09:36 — Odpovědět

  Jinak mě překvapilo, že jste se v tom dokumentu “našel”, Vy máte s prožíváním emocí problém? To se může stát, bohužel mozek opravdu není černobílý, je náchylný k mnoha poruchám. Taky bych mohla vyprávět své…

  0
  0
 30. 19.11.2013 – 16 Kislev 5774 v 09:37 — Odpovědět

  @Dado: To se omlouvám, ale to se pletete, to není začátek ale důsledek. Důsledek toho, že ty které někdo vychoval, je taky vychoval v takovém prostředí a tak dále do budoucnosti.

  Start je ve Vesmíru, tzn první Vaše myšlenka by měla být: Kde se psychopati vzali ve Vesmíru a proč se tu objevili? A takhle byste se měla zamýšlet nad každým postižením naší Země.

  0
  0
 31. dada
  19.11.2013 – 16 Kislev 5774 v 09:48 — Odpovědět

  Davide, nad tím jistě můžete hloubat, proč ne, to máte skoro jako co bylo dřív: vejce nebo slepice? Mezitím ale další psychopati budou zvesela vytvářet dál další psychopaty… Člověk by měl být realista a nezavírat oči před tím, co je zcela zjevné, ale nepříjemné – neutíkat před tím do svých snů…
  Psychopatům je třeba nastavit určité meze, než napáchají více škody, nemáme žádnou morální výmluvu, pokud je necháme řádit… Ale podívejte se na ten dokument až dokonce, i pozitivní jednání má nakažlivý účinek a je asi nejúčinnější hrází proti působení takových. Nezúčastněné hloubání je tak trochu k ničemu.

  0
  0
 32. 19.11.2013 – 16 Kislev 5774 v 09:56 — Odpovědět

  @Dada: To není sen. Podle mě tím, že si vybíráme jednotlivé pasáže které nás tíží např psychopati (ale i ekologie, finanční situace, náboženská situace) atd. řešíme dílčí problémy a ne Vesmír.
  Nikdy nic nevymyslíme a budeme se jenom dohadovat a spekulovat. Vymýšlet zákony, které následující vlády zavrhovat, vymýšlet nové léky, o kterých se za 50 let dozvíme že jsou nebezpečné pro život, nespojíme si souvislosti. Ale souvislosti nelze vymyslet, pokud nesvlékneme všichni kůži Hada. Pak to budeme všichni vidět stejně. Nevěříte?

  A víte co k tomuhle cíli vede? Stačí, aby jediný člověk na Světě se obětoval pro celou planetu. Obětí neberte prosím sebevraždu, obdarování chudého, nebo slušné chování. Je to spojení všech kontinentů v mozku, aby se všechny hemisféry používali současně. Pak se všechno na Planetě uzdraví a např kontinenty na Zeměkouli se budou zase k sobě přibližovat. Budeme mít Dva měsíce.

  0
  0
 33. Erich
  19.11.2013 – 16 Kislev 5774 v 10:08 — Odpovědět

  Ad 24 Davide ne ne ne, tohle je neporozumění, to není reakce na Váš článek, který se mi ostatně moc líbí.

  Mne v tom dokumentu zaujala ta manipulace s masami a neexistence empatie vůči okolí u některých lidí. – No a nakonec jsem musel přemýšlel i o sobě, proč člověk dělá některé věci, sice zná lékařské termíny – deprese, psychózy ale nikdy si nic takového sám vůči sobě nepřipustí možná proto, že jsem ortodoxní introvert. Ale to není tady pro tu debatu podstatné. Já to uvedl kvůli pasáži pojednávající o vlivu autorit, kdy skupinka lidí je ochotna pod působením svého vzoru spáchat cokoliv – bylo to dokladováno na pokusech s elektrickým proudem. To jak se dají lidé strhnout k něčemu, aniž by s tím dokonce až tak zcela soulasili je úděsné. Totéž co s námi údělají psychofarmaka – na jednu stranu mohou pomoci, na druhou stranu potlačují tak potřebné zpětné vazby – člověk přestává vnímat nebezpečnost svého chování. Při jejich masívním rozšíření se tak stává nemocnou a nebezpečnou celá společnost

  Z těch mechanismů šíření podnětů ve společnosti, které tam byly zmiňovány totiž vyplývá to podstatné – musí se podporovat ostrůvky “pozitivní deviace”

  Davide tohle nebyla reakce na Vaše texty, ale na všechny ty “GURU” vzory a to ještě myšleno na ty negativní.

  Já se domnívám, že odhalení své duše, poukázání na své “slabosti” a limity, dělání si srandy hlavně sám ze sebe, to dokáží svým způsobem silní lidé – a podle reakcí okolí poznáte kdo chápe a kdo ne.

  Takže jestli jsem se nějak dotkl, opravdu nebylo mým úmyslem, Vaše jméno Davide nemám spojeno s nedostatkem empatie o kterou mi tu hlavně šlo.

  Víte, že já tlačenku zkusil asi jen jednou jedinkrát? A když o něčem, někom přemýšlým, často si říkám, jak bych se já choval na jeho místě –

  0
  0
 34. danny
  19.11.2013 – 16 Kislev 5774 v 10:22 — Odpovědět

  Davide,,nikde nepisem o pekle,minulosti.
  K otazke stastie v nevedomosti,moj skromny nahlad.Ak som clovek vegetativny a k zivotu potrebujem ako rastlinka slnko,pripadne asimiliciu,tak ano.Ak som ,,zivocisny”,ak k zivotu mi staci urvat,co urvat,tak ano.Ak som,,obraz”tak nie,lebo nevedomost ma neospravedlnuje,lebo nedostatok poznania vnimam ako hriech(minutie ciela), som doslova,,povinny”hladat poznanie,poucenie.
  Achabe ohladne košer,neviem ci len ohladen stravovacich narokov,alebo celkovo.(plnenie micvot)?Plnime cervenu kravu?(koser kravu?).Pre porozumenie.
  Dada,k otazke sociopatov,neprezivaju emocnu,,tuzbu “po moci?Len ju ,,empaticky”nedavaju najavo?Ovladnu toho imaginarneho sefa,napriek svojej neschopnosti o nepresvedcia o opaku?

  0
  0
 35. 19.11.2013 – 16 Kislev 5774 v 10:30 — Odpovědět

  Erichu – díky za zpětnou vazbu, které si vážím. Pravda je, že jsem si myslel po shlédnutí těch 25 minut, že jsem pro Vás psychopatem. Možná jim i sem, ale také si myslím, že jím je každý člověk. Pokud totiž rozbijeme ty střípky v naší hlavě, a nikdy je nesložíme, zůstáváme jimi a nedojde již k očistě. Proto nevím zda pro člověka, jako jedince je jednodušší zůstat v bezvědomosti, a nebo ve vědomosti, která je špatně složená a poskládaná. Proto ten dokument je černobílý. Myslím, že lidé psychopati jsou v podstatě blíže k Edenu, ale bohužel do něj se nedostanou, už to nikdy nesloží. To nejsou jen psychopati, ale i schizofrenici, maniodepresivní lidé atd. Víte že máte něco víc, cítíte to, myslíte si že to dokážete a už to nikdy nesložíte. Smutný konec.

  0
  0
 36. dada
  19.11.2013 – 16 Kislev 5774 v 11:22 — Odpovědět

  Davide, já s Vámi můžu souhlasit jen částečně: bylo by smutné ulpět jen na dílčím výseku a řešit všemi silami je ten. Jenže – na druhou stranu je stejně smutné odtrhnout se od reality na základě nějakých vyšších vizí a snů. Můžete řešit psychopaty, jako reálný dílčí problém života, do kterého jste byl postaven, aniž by Vás to pohltilo, aniž byste ztratil patřičný nadhled. A možná jejich “neřešení” vypovídá spíše o tom, že jste ten patřičný nadhled ještě nezískal.
  Danny – přemýšlela jsem o tomtéž, jestli mají pocit uspokojení alespoň z toho… Nevím, můžu dát jen drobný exkurs ze světa autismu… který je ale plný emocí… na druhou stranu emocí, které autista neumí ovládat jako zdravý člověk, a nutně potřebuje budovat svět, ve kterém má své vnitřní jistoty, ty mu pak dávají pocit jistoty… možná je to trochu podobné, možná jde spíš o ten pocit jistoty, vím, že ten, kdo se prodere nahoru, je na tom nejlíp, nikdo s ním nezametá, rozumově si to dovedu vyhodnotit – a proto vládnutí a ovládání lidí je moje jistota, ve vztahu emocí se neorientuji a žádnou jistotu mi nemůžou zajistit… A zkrat nastává okamžik “hroucení se” tohoto mého světa, v kterém jaksi umím fungovat a dává mi nějaký smysl.

  0
  0
 37. Erich
  19.11.2013 – 16 Kislev 5774 v 11:31 — Odpovědět

  Ad 18 a 19. Dá se nad tím zauvažovat i takto:???? Pro mne by mohl být košer Čechem ( pokud by se sám cítil součástí tohoto prostoru v tomto čase )i Erik Best, ale již ne M. Kalousek ( pro mne pojem “košer” uplatněný na lidskou bytost znamená hlavně sdílení určitých humanitních, etických, sociálních hodnot, důraz na spravedlnost byť by postihovala i ji samotnou, empatii vůči okolí ……

  0
  0
 38. 19.11.2013 – 16 Kislev 5774 v 11:42 — Odpovědět

  @Dado: Máte pravdu i Vy, určitě je důležité řešit jednotlivé dílčí problémy s nadhledem, bez ztráty reality. Problém ovšem co jste napsala – REALITA, je že ta realita není taková jakou jsme ji schopni vnímat. Je pomíjivá. V životě lidských generací byla doba kdy se člověk domníval, ve většině, že je něco realita a že je správné, aby o několik let či desítek let zjistil, že to není pravda s čímž se zase ztotožnilo většina lidí a tak dále. Realita není podstatná, k čemu Vám je že si se svým partnerem povíte že se milujete, když za několik let se potkáte u rozvodového soudu? Proč je realita tak důležitá, když ji každý má jinak. Můžu exemplárně odsoudit muslimy, shekel, cikány, židy atd. ale odsuzuji na základě své reality. A jiný člověk má jinou realitu a jiné vidění světa. Je to špatně nebo je to dobře? Odpověď je v tom, že pokud někdo odsoudí, nedává mu prostor (ani časový, sociální ani emoční) aby se zapojil do společnosti, když je respektuji, může to podle Vás být v tom, že mám růžové brýle. Ale při svléknutí Hada, vidíte oba pohledy, dokonce mnohem více, pouze rozhodnutí nemůžete za ty lidi učinit, protože ho neznáte. Soud o tom čí realita je správná vynesete až ve chvíli jaké soudy budou vynášet oni.

  0
  0
 39. dada
  19.11.2013 – 16 Kislev 5774 v 12:06 — Odpovědět

  Davide, obávám se, že je to ale náš lidský úděl, horko těžko se dopátrávat reality… To máte pravdu, že mnohdy prozření z iluzí, které jsme považovali za realitu, bývá tvrdé… nicméně pořád jsem přesvědčená, že to není důvod k rezignaci jejího hledání… i když to vezmeme třeba s tou medicínou, přes mnohá šlápnutí vedle (pouštění žilou) snad stále má smysl hledat nové cesty, snažit se pomáhat pacientům… nejde prostě zavřít oči a říct: to mě nezajímá, ať si chcípnou, nebo vlastně jde, ale… je to to nejlepší?
  S psychopaty to bude asi obdobné, vůbec netvrdím, že jim rozumíme, víme, jak jim pomoci, jak se bránit jejich destruktivnímu působení… prostě se to musíme učit, a to i přes mnohá šlápnutí vedle. Ale neřešit je? To by mohlo být docela fatální…

  0
  0
 40. dada
  19.11.2013 – 16 Kislev 5774 v 12:10 — Odpovědět

  A k tomu odsuzování – jde o to, jestli jde opravdu o odsuzování (bezmyšlenkovité) nebo o úsudek (třebas nedokonalý). Když Vy napíšete, že Hana M. je koza, je to odsuzování nebo úsudek? Když F. a K. považují islám za nebezpečnou sektu, je to odsuzování nebo úsudek?

  0
  0
 41. 19.11.2013 – 16 Kislev 5774 v 12:49 — Odpovědět

  @Dado: Netvrdím, že nemáme řešit, jenom si myslím, že pokud prohlédne tenhle svět Počtář, celou planetu přepočítá jinak. Ovlivní budoucnost a to co nyní řešíte jako jednotlivé prvky, bude v sounáležitosti naší planety. Jako by Bůh řekl STOP, vše za Vás je vyřešeno..

  @Dado podruhé: Odsuzování a úsudek má tenké hranice. Mnoho lidí se ohání tím, že je to jejich úsudek, ale pokud prozřou, zjistí že to bylo odsuzování. Jsem schopen pochopit identitu, ale nejsem schopen pochopit, když někdo kvůli své identitě vyvolává nesnášenlivý podtext k jiné skupině. To je potom zřejmé odsuzování – K. a F.

  Neměl jsem vůbec chuť zmínit Hanku, které ve mě nyní nevolává žádné emoční pocity, to proč se na to ptáte svědčí o tom, že se Vám to nelíbilo. Možná ten její první krok, s největší pravděpodobností, bylo právě bezmyšlenkový úsudek, ale protože se považuju za Počtáře a spousty lidí mě odradilo od mé cesty, zařekl jsem se v minulosti, že těmto lidem, až pochopím sám sebe se pomstím. Úříznu jim hlavu za živa. Ale ne násilně. Rozbiji jim jejich vlastní obraz, který uchovávají sami pro sebe na malé střípky. Přijde jejich změna, oni jí prožijí a ani si nevšimnou že se změnili.

  0
  0
 42. 19.11.2013 – 16 Kislev 5774 v 13:19 — Odpovědět

  @Pro všechny: Na www.jewish-eshop.cz se objevili 3 hodnocení produktů svícnů od Michala Foršta – ve smyslu: Tohle není Chanuka, to je Chanukija, Chanuka je svátek. Aneb co si z inteligent Foršt vezme z mého článku. Přesně o tom píšu, je na nás v jakém nevědomí svůj život prožijeme :)

  @Pro pana Foršta: Píšu se jako žid nebo jako Žid?

  @Pro pana Foršta: Pokud byste měl elementární znalosti o SEO Optimalizaci, věděl byste že titulky jsou pro něj jednou z nejdůležitějším faktorem, a vyhledávání tím nejlepším zdrojem byznysu. A nebo si nemyslíte, že když člověk hledá KW Chanuka, nemůže si koupit i svícen?

  @Pro pana Foršta: Ta paní co dneska volala, aby se mě zeptala jaký je rozdíl mezi Chanukovým svícnem a Menorou je od Vás? Jsem zvědavý, zda svícen zaplatí :)

  0
  0
 43. dada
  19.11.2013 – 16 Kislev 5774 v 13:56 — Odpovědět

  Davide – vidíte, jak snadné je mýlit se… já totiž Hanku vůbec neznám, takže ani nedokážu posoudit, jestli bych s Vaším úsudkem o ní souhlasila nebo ne :-), neuváděla jsem to kvůli tomu, že se mi Vaše označení nějak osobně nelíbilo, protože netuším, jaká je… Ani nevím, co přesně řekla na adresu Shekelu, patrně ho pohanila, to jsem pochopila – ale i kdybyste měl pravdu a ona byla koza a její manžel nebyl moudrý, co s takovou (byť docela roztomilou) pomstychtivostí, ke které jste se upnul, nesvědčí snad právě ona o nedostatku nadhledu? Proč si nedělat svoje stránky navzdory kafralům, proč se snižovat k touze po jejich “pokořování”? Proč jednoduše nepředpokládat, že i ona může být člověk omylný a k prozření jí nejlépe pomůže, když uvidí, že Shekel docela solidně funguje, a ne zrovna když se na jeho stránkách dočte, že je koza a její manžel vůl, když s ní dokáže žít?

  Dala jsem to sem jen pro srovnání: Vy o někom napíšete, že je kozou, a za odsuzování to nepovažujete, F. a K. napíšou o islámu, že jej považují za nebezpečnou sektu, její stoupence za její oběti, a tohle už Vám jako odsuzování připadá? Nejde přece o to odsoudit skupinu lidí, jde o to nebezpečné učení a uvažování, kterému propadli… jde o “pravdidla sekty”, která je třeba nebrat na lehkou váhu, včetně manipulativní vstřícnosti…

  Podle mě těm dvěma je úplně fuk, jestli tomu učení podléhá Franta nebo Pepa, ale prostě jde o to, že kdo začne podléhat, stává se svým způsobem nebezpečným, ať už sobě, svému okolí, společnosti…

  0
  0
 44. 19.11.2013 – 16 Kislev 5774 v 14:10 — Odpovědět

  @Dado – neupnul jsem se k tomu, pro mě je to derivace ironie, nemá to žádnou hodnotu – 01. Chápete, je mi jedno jestli to napíšu nebo nenapíšu, ale rád škádlím a protože vím, že tohle čte, chci aby přehodnotila svůj život, aby přestala žít v iluzi, že právě ona díky tomu že má za manžela rabína a miluje kaktusy, je schopna posoudit co je a co není košer. Již brzy přijde interview s Shekel.cz a tam má poslední červená nit bude o tom, zda Bůh stvořil s Adamem i EVou víno? A zda to víno bylo KOŠER? Na tuhle odpověď se moc těším, protože jestli nebylo KOŠER, nemůže existovat ani Rabín, protože Adam byl Rabín. Pokud bude KOŠER, tak celá planeta je KOŠER, včetně Erichu té tlačenky :)

  Franta může být militantní blbec a Pepa může být třeba intelektuál. Ale jak mohu odsoudit skupinu, která uznává něco, co ještě nepřišlo do konečné fáze, tedy Islám a je ve vývoji? To přece nelze, můžu mu ukázat jakou cestu se má vydat, ale nemůžu dělat závěry. Můžu si myslet a vsadit zda to dokáže či nedokáže, ale nemůžu dělat závěry před skončením zápasu. Pokud bych takový závěr udělal je to soud, který může udělat jen Král Počtář, který se pohybuje v rychlosti Světla, ale Král nikdy nedělá závěry, až ve chvíli, kdy vidí soudit je samotné. Rozumíme si?

  0
  0
 45. danny
  19.11.2013 – 16 Kislev 5774 v 15:20 — Odpovědět

  Ked niekoho nazvem dajma tomu oslom(aby som nebol osobny tam kde nemam,aby som neobelel,smile),tak neviem ci dotycnemu lichotim,alebo nebodaj urazam inteligentne a pracovite zvietatko,tak to radsej nerobim.Myslite davide,ze toto,co ste spominal zaberie?Zbavi sa niekto iluzie,ktora je uz mozno pretransformovana do osobnosti a vytvorila si svoju identitu?Nedajte si zobrat svoj obchod(predpokladam,ze s vinom).Cervene mam rad,ale ste daleko na odber.Menora s levami sa mi velmi paci,podobnym stylom mam mosadzny,zdobeny kalamar.
  P.S.vyradte ju s buduceho odberu.smile.

  0
  0
 46. dada
  19.11.2013 – 16 Kislev 5774 v 16:13 — Odpovědět

  Davide, jistě, já tomu náboženství taky v duchu můžu dávat šanci, můžu pořád ještě věřit, že přijdou osvícenci, kteří kriticky přehodnotí bludy, které se v něm vyskytují… třeba vznikne nějaký neoislám, který se oprostí od všeho tmářského… jenže musím vycházet ze situace, jaká je. Bylo by nezodpovědné předpokládat že něco, co vykazuje rysy nebezpečné sekty, se tak taky nebude chovat. Prostě je třeba se nějakým způsobem tomu destruktivnímu působení, které je vysoce pravděpodobné, bránit. Pokud opravdu vznikne neoislám, který překročí svůj stín, který se otevřeně a jasně postaví proti nebezpečným praktikám islámu, proč takový nepodpořit a nebránit? Zatím to ale vypadá, že jakmile na islám sáhnete, muslimové se uráží a štětí a to je zhruba tak všechno. Případně někteří radikálové se mstí na nepřátelích islámu a k mé hrůze ještě v naší společnosti nacházejí pochopení. Já už jsem to psala Erichovi – jak chcete léčit pacienta, který odmítá léčbu, který necítí potřebu uzdravení? Pokud je navíc nebezpečný svému okolí, asi je třeba ho nějak bezpečně izolovat, ne mu dát skvělý prostor, aby svou nemoc roznášel, kam se jen hne.
  To přece vůbec není o odsouzení nějaké skupiny. Když už, tak je to o nalezení nejvhodnějšího přístupu k nějaké skupině. A ten by snad neměl být sebevražedný. A mimochodem, dovedu si představit, že by ten antiislámský boj mohli vzít do rukou mnohem horší kabrňáci, a možná by i měli větší úspěch. Tady tito přes všechny výstřelky pořád vykazují dostatek soudnosti, odmítají rasismus, vše směřují k odmítnutí nenávistné nadřazenecké ideologie… Jestli časem nastoupí “jinší sekáč”, tak to podle mě zdaleka nebude tak jejich vinou jako vinou té bandy mlžících rádobymultikulturalistů naprosto odtržených od reality.
  Takže – nechť se Pepa projeví, nechť jde do boje za svou věc, pak třeba nalezne podporu. Zatím to vypadá, že Pepa buď neexistuje, nebo chrní, nebo se bojí… těžko říct, ale těžko se pak může divit, že si ho lidi spojují s Frantou, když jdou hoši jaksi za ruku (nebo snad netečně vedle sebe) pod hlavičkou jednoho zaštiťujícího kolosu jménem islám.

  0
  0
 47. Erich
  19.11.2013 – 16 Kislev 5774 v 17:24 — Odpovědět

  Ad 44. Já vím. Platí, že není nečisté to co do úst vchází, ale právě to co z nich mnohdy vychází.

  Ten druhý odstavec. Vybavil se mi nejenom Američany používaný výraz preemptivní – preemptivní bombardování. Pro mne má ale jiný význam než se běžně uvádí, řekl bych, že s ohledem na skutečné dopady je to přesnější – totiž spojení významu vcítění se do chování druhých a následná prevence.

  Totiž lidé co toto používali a používají, jaksi dopředu přesně vědí co jejich oponent, konkurent, protivník udělá a na základě tohoto jednají – eliminují hrozby a protože jen oni zcela přesně vědí, jak se jejich oponent konkurent zachová za deset dvacet let, neváhají použít jakékoliv prostředky již dnes.

  Pro druhé znají jenom presumpci viny, a když sami přistiženi s rukou v cizí kapse nechápou své pochybení.

  0
  0
 48. Michal Foršt
  19.11.2013 – 16 Kislev 5774 v 17:33 — Odpovědět

  Ad 42:

  “Židovská chanuka skládaná mosazná 9 ramen skládaný svícen”… http://www.jewish-eshop.cz

  Tím se určitě zvýší koupěchtivost.

  Máte hrubku v příspěvku 42: “…se objevili 3 hodnocení produktů svícnů.”

  To je pak těžké. Škoda. Protože i dojem z úpravy nejen grafické, ale i písemné prodává.

  Být šťastný amhorec, bez touhy po vzdělání – ono to možná někomu připadá “cool”. No tak mě tedy ne. I´m very sorry.

  0
  0
 49. Michal Foršt
  19.11.2013 – 16 Kislev 5774 v 17:34 — Odpovědět

  Te´d tam mám hrubku zase já, pro změnu: …mně…. :-D

  0
  0
 50. Michal Foršt
  19.11.2013 – 16 Kislev 5774 v 17:37 — Odpovědět

  Takže jeden “Svícen Chanukija – vyvýšený” (sic!) a Vepřožrouta Moškeho. Jájin maj moc drahej, kouknou.

  0
  0
 51. Michal Foršt
  19.11.2013 – 16 Kislev 5774 v 17:39 — Odpovědět

  Jo a ještě mi přibalej pár “crystalů”, prosimich.

  0
  0
 52. Michal Foršt
  19.11.2013 – 16 Kislev 5774 v 17:57 — Odpovědět

  Tak já jim napíši, aby si opravili pár drobností na jinak prima e-shopu, a voni to rozmáznou, místo, aby se zamysleli nad tím, jak to vypadá na veřejnosti, která by si ráda koupila nějakou tu židovinku.

  Jak jim mám věřit, že jsou čistý jak to lilium slunečními paprsky osvětlené, když nahlas jedovatě (jak sami říkaj, jsouce Hadem) napíšou to, co jsem jim poslal, aniž by to bylo v diskusi ke jednotlivým produktům e-schopu vidět. aspoň mně se tam nic nezobrazuje. Proto jsem to napsal třikrát, říkaje si, že je někde asi technická chyba. Jak vidno, není. A to je dobře.

  Slunce (a klid) v duši jim vinšuju! Fakt že jo.

  0
  0
 53. 19.11.2013 – 16 Kislev 5774 v 22:14 — Odpovědět

  Pane Foršte: Předně mi dovolte omluvu za to, že jsem se mýlil, přišly my maily, že jste komentoval 3 x nějaký produk (během 5 minut)t, zatím jsem neměl (do teď) zjistit, že to bylo u jednoho svícnu a stejný komentář, který jsem samozřejmě schválil, nenapadlo mě, že potřeba komentovat ihned je tak důležitá pro Vaší identitu, aby byl komentář vidět ihned. Sorry za prodlevu. Co se týká právě zmíněného židovského rabína:

  „Židovská…
  18.11.2013 19:32 | Michal Foršt
  Že je Chanuka židovská, je jasné. To jako kdybyste napsali "židovská synagoga", "židovský rabín" apod. Navíc je to chanukija, ten svícen.“

  On opravdu nemůže být nežidovský rabín?

  Pokud pro Vás je vzdělání diskutovat několik desítek odstavců zda ano nebo ne, zda žid nebo Žid, tak Vám zopakuji otázku, které vypovídá už v nadpisu tohoto článku, že je položena pro Vás. Jakým: Velkým nebo malým ž se píšu já? Jsem rád, že jsem podle Vás nevzdělaný, nechci být vzdělaný jako Vy. Taky tedy velké sorry i ode mě.

  Děkuji za cenou vazbu od Vás, které si vážím.

  0
  0
 54. Michal Foršt
  20.11.2013 – 17 Kislev 5774 v 00:24 — Odpovědět

  Ad 53.:

  Doufám, že si jen děláte legraci. To přece nemůžete myslet vážně s tím “židovským rabínem”.

  Tu otázku ohledně psaní počátečního písmene si směřujte sám k sobě. Možná časem pochopíte, proč má smysl přemýšlet a diskutovat i třeba více než několik desítek odstavců.

  Nenapsal jsem o Vás, že jste nevzdělaný. Ale uvažte sám, jakým dojmem nejspíše působí Vaše veřejné vystupování, tedy v tomto případě psaní.

  Sám často opakujete, jistě s notnou nadsázkou, jak nic nevíte, jak jsou všichni kolem Vás vzdělanější včetně dětí…. ono to po čase ale vypadá už jen jako taková póza. Už to přestává být vtipné.

  A s tím, jak Vám dodnes nedá spát vyjádření rebecin Mayerové o Vašich stránkách, jste se skutečně vypořádal dost hrozným způsobem. Měl byste se to své “velké sorry” směřovat především jí.

  Člověk nemusí mít mnoho škol, ale jedno je důležité – slušnost. Tedy kindrštúbe.

  Všechno ostatní je pak poničeno, chybí-li.

  Tož tak.

  MF*

  0
  0
 55. danny
  20.11.2013 – 17 Kislev 5774 v 09:25 — Odpovědět

  54)Ma kindrštube suvislost so slusnostou?Ked som dobre vychovany som automaticky slusny?Ospravedlni nespravny skutok dobry umysel?Urobi schopnost pocitat zlomky slusneho cloveka?Samozrejme,slusnost predchadza Toru,ale existuje nicomnik v medziach Tory?Nechcel,by David ozrejmit problem,ked ho tu načal?
  Pozdravenie.

  0
  0
 56. 20.11.2013 – 17 Kislev 5774 v 09:49 — Odpovědět

  @Foršt: Popíráte to co si sám o sobě myslíte. Pokud se považujete za vzdělaného člověka, věděl byste že realita je pomíjivá, co z toho vyplývá: Že i vzdělání je pomíjivé? K čemu pro pana Galileo Galilei, když vyslovil: A přece se točí, když mu nikdo nevěřil?

  Pane Foršte, umím se nabourat do mozku cizího člověka, třeba i Vám a zjistil jsem že máte IQ někdo kolem 140. To je úžasné číslo a jsem rád, že tak inteligentní lidé diskutují na mém a nejenom mém webu. Ale problém je v tom, že díky tomuto vysokému číslu jste se nedokázal odpoutat od reality, která není realitou. IQ je totiž ovál, dokonce člověk který ho má někde 60 až 80 je blíže Boha, viz mé předešlé analýzy. Maximum jsou 01 x 90 – dvě devadesátky. A já se ptám, je inteligence kolem 2×90 méně nebo více než 140?

  Pokud si myslíte, že rabín musí být žid, tak věřte že v interview s rabínem Davidem Peterem, jsem se dozvěděl, že podle Tóry, židé nebo Židé vznikli na hoře Sinaj. Ale problém je v tom, že já vím, že Adam byl Rabín. Tzn. že Adam od Evy byl Rabín Ne-Žid.

  0
  0
 57. danny
  20.11.2013 – 17 Kislev 5774 v 11:04 — Odpovědět

  Davide,moze byt klasifikator sucastou klasifikacie?

  0
  0
 58. 20.11.2013 – 17 Kislev 5774 v 11:23 — Odpovědět

  @Danny: Samozřejmě, že pokud hodnotíte, stanete se součástí hodnocení, je to jakko když dítě v první třídě poznává svoji první učitelku a učitelka studenty. Ona je od toho, aby posílila jejich slabé stránky a vyexcelova jejich silné stránky. Protože díky jejímu hodnocení, ale i hodnocení rodičů, prarodičů, kamarádů, přátel a nepřátel, bude klasifikátor implementován do klasifikace.

  0
  0
 59. danny
  20.11.2013 – 17 Kislev 5774 v 13:46 — Odpovědět

  Presne ako som ocakaval.Davide,,tam,na co som sa pytal,klasifikator sa NIKDY nemoze stat sucastou klasifikacie.Na odlahcenie Vasho vstupu a ci nabouraní.smile.Ani Hospodin to nerobi.Treba zachovavat respekt k dostojnosti svojej i dostojnosti nas vsetkych.
  Pozdravenie.(ale legalne mozete dat aj moje IQ,nech je akolvek mizive?)smile.

  0
  0
 60. 20.11.2013 – 17 Kislev 5774 v 13:56 — Odpovědět

  @Danny:
  1) Pokud je špatně položená otázka, můžete očekávat špatnou odpověď. To co jste napsal nepopírá, co jsem napsal já. Proč?:

  Protože pokud byste zde na Shekel.cz dával pozor, tak byste se dozvěděl, že z 80% je náš život řešen geneticky a 20% dělají okolnosti, vnější prostředí. Tzn. Pokud nás na naší cestě za geny zpomalí vnější okolnosti (klasifikátor), dojdeme k cíli později, ale ten kdo nás klasifikuje nás nemusí jen zpomalit, ale i vychýlit a a případně zastavit. Těch 20% udělá Vaší realitu a 80% má strach proniknout, a to kdo zvítězí je o tom, kde se v Oválu pohybuji.

  Ani můj a ani Váš komentář se nepopírá.

  0
  0
 61. danny
  20.11.2013 – 17 Kislev 5774 v 16:17 — Odpovědět

  Davide,otazka bola polozena dobre,len sme sa nepochopili.?Mna zaujalo to,,naburavanie”.takze som sa chcel pohybovat v rovine čittákaša,namiesto mahákaša,a dopracovat sa ku konaniu v čidákaša.Cize co plati v čidákaše,neplati v číttakaše.(obrazne).Napr.Vaš vyzliekajuci had je symbol s čittákaše,ale v čidákaše to je uz o inom.
  Tie percentička su mi bezvyznamu,lebo platia potažmo pre,,prach(v biblickom ponimani”,alebo v mahákaši.(Bavim sa stale o ,,nabouravani).
  Takže hovorime o rovnakom,ale v inom priestore.Ale to je len,,mýlka”.smile.
  pozdravenie.(usmejte sa).

  0
  0
 62. 20.11.2013 – 17 Kislev 5774 v 16:20 — Odpovědět

  Nerozumím Danny, mluvte (pište) jako pro sedláka prosím :)
  Usmívám se..

  0
  0
 63. danny
  20.11.2013 – 17 Kislev 5774 v 19:18 — Odpovědět

  Teraz som akurat na zoom pozrel(kusok)nejaky program o najvacsiom masovom vrahovi v Europe.Ale to nie je podstatne(pocet vrazd),ale zistili,ze ma chromozom naviac(xxy,alebo tak,nevenoval som tomu pozornost)ale čerešnicka na dorte,bolo to, ako ze geneticke ospravedlnenie.Ale potom to zistili aj u inych, a najviac toho mali zastupenie u burzovych makleroch.A potom nasli spolocny znak,rychle rozhodovanie.jedni vyuzili prednost tam,a tento pri inom.(Bol to sa mi zdat ing.)Davide ako je to s tou genetikou?smile.
  Pozdrav.

  0
  0
 64. woodoo
  20.11.2013 – 17 Kislev 5774 v 19:36 — Odpovědět

  Ad 63) danny: No, nedá mi to, celkem zajímavé čtení, vaše polemika. Z výše řečeného, zdá se mi jedno, jsou to veskrze vaše niterné pocity, tedy subjektivní, nelze je zevšeobecnit. Z hlediska alfa a omegy, zatím nemají valnějšího významu. “O)

  0
  0
 65. danny
  21.11.2013 – 18 Kislev 5774 v 08:14 — Odpovědět

  Woodoo,kazda minca ma dve strany,takze panbozko zaplat za subkektivitu,kterou nelze zovseobecnit.(N.zarathustra riekol slnku,,,,čím by si bola hviezda žiariva,keby si nemala komu svietit?”).Alebo by sme mohli byt rovno mravčekmi(ale to by mi chybali sochy vyznamnych mravcov v mravenisku)ale anjelmi(aale ako by sme sa drapali z egypta do ekvivalentu neurcitosti.Je to vseobecne?ekvivalent?tak si ma dotocil ako rybicku v akvariu,ani sam neviem.smile).
  Bezne a normalne(vseobecne)ma az tolko neoslovuje.Pokial si chceme urobit obrazok o nature,temperamente,moralke(a atd)svojho blizkeho,urobime to najlepsie v obtiaznych situaciach,a nie na zaklade vseobecnej,dennodennej rutiny.
  Ako pochopime nejake metapravidlo,ked mame sklon neucit sa pravidla?Alebo na selfmademanoch vidime ako miera uspechu,pri akejkolvek rizikovej cinnosti(ci podnikanie,alebo trivialnny utek s vazenia)je inverzna voči miere Vseobecneho ocakavania.
  A co nasa slepota voči nahodam a velkym odchylkam od normalu(vsobecnosti)?(hitler)
  Co stym,ak objavime(vacsinou neskoro),ze v zazitych pravdach(vseobecnostiach), existuje systemova chyba?Stabilne Nemci utocili na France cez nejake oblasti,vseobecne pravidlo?Postavena Maginotova linia ich ochranila?poucenie?Ze sme o svojej nepoucitelnosti nepoucitelny.
  Ked som pre seba alfa a omega(basnicky postoj),tak subjektivne nazory skladaju mozaiku a to o com vieme nam nemoze vazne ublizit.Cize pre jedinca(ktory bude vediet)to ma valný vyznam.A potom dokaze napravat vesmir a uz to ma aj objektívny vyznam.smile.(Na to su dobre dialogy).
  No a nakoniec,aby to bolo smerodatnejsie,kazdy,ktory hlada pre svoje tvrdenie nejake podklady(objektivne),ich najde dost na to ,aby oklamal seba sameho a vkazdom pripade svoje okolie.smile.
  Nech zije ekvivalent neurcitosti.Ale odtial potial.smile
  Pozdrav.

  0
  0
 66. dada
  21.11.2013 – 18 Kislev 5774 v 10:46 — Odpovědět

  Danny, tady jsem narazila ještě na takovou docela krátkou přednášku…
  ukazují tam, jak jsou emoční centra u psychopatů neaktivní, ale přemýšlím, zda opravdu vždycky, zda nejsou situace, kdy naopak zaktivní, jak jste psal… třeba pokud by šlo o jejich vlastní postup k moci a tak, nevím, jestli někdo zkoumal i tohle. Tady testovali schopnost empatie, která u nich byla mizivá, na druhou stranu mě napadá, zda je to nenapravitelný stav, pokud mozek je jinak normálně funkční, zda nemůže dojít k nějakému zlomu (zvlášť u těch, kteří se nevyvinuli dobře díky nedobré výchově), zda nějaké pozdější silné podněty by nemohly nastartovat to, co zakrnělo… nejsem psycholog, takže nevím. Jiná situace je, pokud je chemie mozku rozhozená třeba těmi tlumivými léky, tam jde asi o opravdové poškození mozku jako orgánu a schopnost prožívání emocí je opravdu minimalizovaná, ale u těch ostatních bych docela tipovala, že jde spíš o neschopnost využívání jinak funkčního orgánu, síla emocí existuje, ale je nastavená na nějaké špatné souvislosti, nefixovala se (asi hlavně záleží už na tom raném dětství) jaksi zdravě…

  0
  0
 67. danny
  21.11.2013 – 18 Kislev 5774 v 12:27 — Odpovědět

  Dado,tak trochu sirsim zaberom:,,Ked psycholog alebo psychiater svedci pred sudom,ma mat na hlave kuzelovity cylinder vysoky aspon sestdesiat centimetrov.Cylinder ma byt pomalovany hviezdickami a vyzdobeny blikajucimi svetielkami.Okrem toho ma mat pripevnenu bielu bradu dlhu aspon pol metra a dolezite body svojho svedectva ma zdoraznit mavanim vo vzduchu kuzelnou palickou.Kedykolvek,ked na mieste pre svedkov stoji psycholog alebo psychiater,sudny zriadenec stlmi svetla v sudnej sieni a dvakrat udrie na cinsky gong.”
  V roku 1997 podal senator Duncan Scott navrh na schvalenie tohto dodatku k ustave statu Nove Mexiko.So Scottovym nazorom sa stotoznovala vacsina jeho kolegov v parlamente a tento zartik schvalila.Dostal sa teda az do snemovne reprezentantov,ktora ho nakoniec hlasovanim zastavila,takze sa nestal sucastou ustavy.Islo mu o,,mentalne”stavy posudzovane odbornikmi.Napr.prednasajuci Pán(vo vsetkom respekte)hovori ako manipulator,,spraví”psychologa a po polke trestu je von a zavrazdi dalsie decko.Budiž,ale nespomina,ze to iste sa moze stat aj po odpykaní celeho trestu.Cital som jedneho pana(knaza),ktory dlhe roky robil poradcu v Albuqueque(v novom mexiku),dva dolezite dojmy s praxe,na den Matiek pohladnice so zelanim vypredane,na den Otcov ani škrt.druhy dojem,ani jeden vazen sa nestretol aby mu niekto povedal,ze je dobry.Tymto smerom phybovat by zrejme malo vyznam.(samozrejme treba parcelovat aj mozog).smile.
  Da sa naucit(o psychopatoch,ktory necitia),ze nepocujem a vnimam hudbu,som barvoslepy a ,,zavnimam”faby,alebo si utvorim o tom predstavu.Z vlastnej skusenosti,na ulici niektore deti nemali chlieb tak som im rozdelil svoj,sice sme boli polohladny,ale decka nekradli v obchodoch a boli sme bez psychopatov.(niektore deti pravidelne chytali,niektore nie.Uspesní a neuspesni.(a kopec kde ineho).
  K otazke tych maklerov(ach tie geny).Ja by som sa na to pozrel s druhej strany,tých,co im peniaze zverovali.Ludia,sediaci doma(akoze bezna populacia),nema za sebou prilis vela tazkych rozhodnutí v neistych podmienkach(ako nase predchadzajuce generacie) a tak nedokazu rozlisit dolezite a nepodstatne.(starodicovske,cim vyhodnejsia ponuka zhodnotenia,tym horsie,ked ti povie partner,ze ta potrebuje,utekaaaj,lebo kde si ty?Len on.).Ludia sa dnes raduju s chvilkovych ziskov,NEROZLISUJU,ze je to od realnej ekonomiky oddelene financne hospodarstvo,ktore rastie ako rakovinovy nador.(ja to na sukromi volam virtualne peniaze).Takze tolko k tym zralokom.
  Teraz ma napadlo k tym aktivitam mozgu,ak existuje jeden,co oblbne detektor lži,tak to vsetko stoji na vratkych nohach.Cize centra v mozgu mozu byt vo tme a ja si to zabijanie,kradnutie uzivam no tata.Alebo mi centrum ziari ako Las Vegas a aj tak som,,mrtvy”.smile.Bavime sa ,,beznej populacii”.
  Ako vo velkej rodine som mohol nazivo sledovat vselico.Synovec sa otravil liekmi(tak dva roky mal)bol v kome.prebral sa ale fyzicky ende.Kym lekari patrali po ucinkoch,mnozstva po Prahe,tak som zbehol do komuty narkomanov,(niektorym som daval v detstve chlebik),ked som dal nazov lieku,tak najprv sa zalizli,dali sa do prepocitavania,verdikt.Jeden po trojnasobnej davke sa prebral po styroch dnoch,ale brali hned kila,dlzku casu kedy doslo k vyplachu zaludka,nepriepustnosti(zapadnutia tabletky do klkov zaludkal a nemoznosti vyplavenia vyplachom)tak som vedel este v ten den ,ze je to blede.Takze ked nieco zhasne tak sa mozeme aj po…Ale pokial je mozog v poho tak sa tam da(podla mojho skromneho nahladu)stale pracovat.Na oboch stranach populacie.
  Pzdravenie.

  0
  0
 68. woodoo
  21.11.2013 – 18 Kislev 5774 v 13:05 — Odpovědět

  Ad 65) danny: Pokud přistoupím na premisu, každá mince má dvě strany, tak implikuji, jedná se o obecnou vlastnost. To jsou ale paradoxy. Pozdravení. “O)

  0
  0
 69. dada
  21.11.2013 – 18 Kislev 5774 v 13:36 — Odpovědět

  Taky si myslím, že se dá stále pracovat, danny. A že psychologové možná mají zmapované něco, ale je to jen malý zlomek a valná většina je zatím stále pole neprobádané a s tím úborem by to mělo něco do sebe :-). I když jejich úsilí a poznatky taky nechci nijak snižovat, jen prostě takové varování, že všechno může být ještě jinak.

  0
  0
 70. 21.11.2013 – 18 Kislev 5774 v 13:56 — Odpovědět

  @Dada 69: To se mi LÍBÍ

  0
  0
 71. Erich
  21.11.2013 – 18 Kislev 5774 v 14:43 — Odpovědět

  Ad 68. Woodo mince, na rozdíl od z papíru vyrobené Meobiovy pásky, nemá dvě strany.
  Tohle bych řekl, že Danny celou dobu naznačuje.

  0
  0
 72. Erich
  21.11.2013 – 18 Kislev 5774 v 14:47 — Odpovědět

  Ad 68. Tak to jsem se střelil do nohy hlavy ruky – pokud nenadefinuji jak vnímám tu stranu jako spojitou plochu ohraničenou hranou tak pointa pak není vůbec žádná

  0
  0
 73. danny
  21.11.2013 – 18 Kislev 5774 v 15:13 — Odpovědět

  woodoo,v tom prispevku je tolko ,,literarnych”paradoxov,aj,aj.Co by bol zivot bez nich.Pekny paradox je voda živa,drava riava ženuca neustaly prud na mozgovu turbinu,prud energie nou vytvoreny rozziari srdce citom prekypujuce,emocia s neho ledví(v oriente parovy organ,symbolizujuce vztahy medziludske)osviezi.ledví pankreas naimplikuje,ze sladku mízou(symbol lasky,nedostatot inzulinu problem s prijimanima ci davanim lasky)ulaví pečeeni(Játra,symbol hnevu agresie,pečenove vrasky medzi ocami nechybaju ziadnemu akčnemu filmovemu hrdinovi).Nektar padajuci na tračnik(symbol lakoty,vlastníctva)celemu telu ulavi.
  A sme zdraví ako rybky.smile a pozdrav.

  0
  0
 74. Michal Foršt
  24.11.2013 – 21 Kislev 5774 v 13:01 — Odpovědět

  Pekne ste to napísali, pán “danny”.

  0
  0
 75. Martin Konvička
  27.11.2013 – 24 Kislev 5774 v 20:21 — Odpovědět

  “…pokud totiž jsem spokojený se svým vlastním životem, nemám potřebu hodnotit…”

  Nejste.
  Nečtu teda celou debatu, ale nebyli s vlastním životem “spokojení” mj. premiér Nečas, premiér Paroubek … a co já vím?
  Vy jste naopak docela průhlednej, teda pokud jste to vy, co tak obduje AlAnalus via Židovka z Toleda.

  Zásek na ranně pubertálním romantickém čtivu. Snílek a popleta.

  0
  0
 76. woodoo
  27.11.2013 – 24 Kislev 5774 v 20:42 — Odpovědět

  Ad 73) danny: Nesouhlasím, a v tomto souhlasit nebudu. Z Vaší strany jedná se pouze o úhybný manévr, je mi líto i ostatních, kteří se chytili. Rádoby se vyjadřujete i o kvantové mechanice, že by základem byly Einsteinovy teorie v neurčitosti. Omyl, základ k pochopení dějů na úrovni kvanta položil dánský fyzik Niels Henrik David Bohr. V jistých diskusích urážíte, a nemáte ani odvahu to přiznat. Mé pozdravení. “O)

  0
  0
 77. NEC
  27.11.2013 – 24 Kislev 5774 v 21:17 — Odpovědět

  Přesně, co jste to za žida a taky za vola – ani pořádnej vůl nejste, aby se vám dalo nějak jadrně vynadat, vy jste jen takový truhlík, nic nevíte, ale přesto vyslovujete názory a hájíte islám. Nic nevíte, ale přesto házíte Bartoše a podobný odpad do košíku s rozumnými lidmi jako je Konvička, či Formánek. Jak můžete obhajovat islám, protože jste četl “Židovku z Toleda” ? … Poslední perla mluví za vše : “Nemyslím si, že lidé jsou násilní a zlí. Žádní … Každý člověk, který se narodí, je čistý jako lilie” – Naivní truhlík jako jste vy, má štěstí, že žije ve spořádané společnosti, protože lidé jsou různí a stejně tak jsou různé i názory, které skupinově zastávají.

  0
  0
 78. NEC
  27.11.2013 – 24 Kislev 5774 v 21:23 — Odpovědět

  PS.: Mám několik muslimských přátel z blízkého východu, ale z počtu řekněme 350 s kterými jsem se tam i jinde bavil, ten zbytek, když totiž došlo na zásadní otázky, to byli zmanipulovaní a vymytí chudáci, těžce indoktrinovaní nenávistí k západu, k našim ženám, homosexualům, nejvíce pak židům. Zajímalo by mně, jestli pak sluníčko, se svými muslimy o takovýchto tématech mluví, nebo se na ně jen usmívá a kývá, aby neurazil. Polovina muslimů s kterými jsem se kdy bavil si myslí, že už jsou s naším světem ve válce, tady mají jaksi náskok…

  0
  0
 79. Martin Konvička
  27.11.2013 – 24 Kislev 5774 v 21:28 — Odpovědět

  “Nerozumím žádnému náboženství, přesto provozuji multikulturní portál Shekel.cz, když se mě někdo zeptá na cokoliv z historie, nevím, vlastně nevím vůbec nic, i moje malé děti jsou chytřejší, ale znamená to snad, že jsem méně šťastný? Nebo naopak nevědomost činní lidi více šťastnými?”

  — nemám dalších otázek

  0
  0
 80. Elóhím
  27.11.2013 – 24 Kislev 5774 v 22:21 — Odpovědět

  Neštěstí nechodí po horách, ale po židech. Proč? Protože shekel.cz . Naštěstí nejsou všichni židé takoví, ale jejich “víra” je svazuje i zrazuje.

  0
  0
 81. woodoo
  27.11.2013 – 24 Kislev 5774 v 22:52 — Odpovědět

  Ad 79) To mne celkem mrzí, to by mohlo býti zajímavé. Není lepšího setkání, než s všeobjímající inteligencí. “O)

  0
  0
 82. Martin Konvička
  28.11.2013 – 25 Kislev 5774 v 00:38 — Odpovědět

  woodoo – já citoval Fábryho, tj. dotazy klaďte tam.

  0
  0
 83. woodoo
  28.11.2013 – 25 Kislev 5774 v 06:30 — Odpovědět

  Ad 82) Ale to já pochopil. “O)

  0
  0
 84. danny
  28.11.2013 – 25 Kislev 5774 v 07:40 — Odpovědět

  Woodoo,k 73)kazdy sa divame na nieco skrze svoju ispaklariju.(čočku,šošovku).Vas uhol nazerania Vam nedovoli suhlasit.Ale to je v poriadku.Ale v ziadnom pripade to nie je uhybny manever.(prečo?)Prirodne javy vzdy potrebuju cas,ale abstraktny(
  vo filozofii,logike,vo vytvarnom umeni,rozlišovanie) jav cas nepotrebuje.Ako sa da zmenit v tomto pripade voda na krv,tak isto my mozme ucinit to o com som pisal v 73.(mozu sa udievat,,zazraky”).Treba nazerat komplexnejsie.Spomenutim Einsteina som vobec,ale vobec nenarazal na prvenstvo,ale na urcitu predispoziciu.Pekna historka,ako mal E.v pracovnu podkovu pre stastie.nikto sa mu do toho obul(mal ju od gazdinky),ze on taky vedec a veri takej povere.Odpovedal,ze co ked to plati?Mna toto viac zaujalo ako cela teoria.(o nej uz davno vedeli len to nedali do vedeckeho jazyka).
  Netreba,aby chybal zmysel pre humor(čierny je najlepší).Rad by som si priznal,ak som nikoho urazil a s radostou by som sa ospravedlnil.Nenechavajte ma v hriechu(minutí ciela)a dajte mi to.Lebo ak nevytvorime urcitu toleranciu,zostanu nam len nezmieritelne extremy,a to by som nechcel.smile a vdaka.

  0
  0
 85. danny
  28.11.2013 – 25 Kislev 5774 v 07:43 — Odpovědět

  Alebo ako Meyrink,ked prisiel na druhy den podvecer(po paradnej noci)do svojej kaviarne,tak sa ospravdlnil:,,prepačte, ak som vcera niekoho neurazil.”smile.

  0
  0
 86. Erich
  28.11.2013 – 25 Kislev 5774 v 10:52 — Odpovědět

  Ad 78 NEC moje vlastní rodina nenávidí Palestince, muslimy, homosexuály, východ – Rusko a to asi v tomto pořadí. Že jsme s islámem ve válce tvrdí mnoho let. Mužské hlavy rodin by mnohdy chtěly být také knězy v rodině. Je toto to správné myšlenkové ukotvení, chránící nás před zmanipulováním a vymýváním mozků?

  NEC + Elohim Vy toužíte po přátelství s ničím nesvázanými lidmi, z nichž někteří se zaobírají myšlenkou, že budou mít biologické zbraně zabíjející pouze určitou rasu a pod tuto tezi se ještě podepíší?

  Elohim jak je toto myšleno:

  Naštěstí nejsou všichni židé takoví, ale jejich “víra” je svazuje i zrazuje.

  Jak se tedy má chovat takový vírou nezrazený nesvázaný Žid?

  0
  0
 87. dada
  28.11.2013 – 25 Kislev 5774 v 13:36 — Odpovědět

  Erichu, nezrazený, nesvázaný? Určitě na to bude existovat nějaká skvělá příručka, takže zaručeně podle ní. Pro začátek podle mě stačí toto: vytipovat nějakého úhlavního nepřítele, na kterém si dokážete, že vy se jím tedy rozhodně svázat nenecháte, a pak do něj mlátit hlava nehlava. To by jako první krok k pocitu svobody mohlo stačit. Je třeba toho nepřítele ale dobře nadefinovat, protože jak známo, ten má prsty všude. Takže boj musí být komplexní. Prostě hlavně být na té správné straně, nezradit, jinak bude všechno marné.
  Jo, a nějakým vymýváním mozku si zbytečně hlavu nelamte. Co s jasnou myslí, lepší být na straně vítězů a pak si třeba někdy časem dopřát rozkoše nějakého intelektuálního rozletu. Takže – najít tu pravou příručku a hurá do toho. Mnoho zdaru :-)!

  0
  0
 88. Erich
  28.11.2013 – 25 Kislev 5774 v 15:18 — Odpovědět

  Svázaný a zrazený svou vírou, tak to asi bude člověk úpící pod knutou Desatera či v rozletu zazšlapávaný botou humanity. Znám – to se pak dokonce i to slovo humanita vyslovuje se slyšitelným nenávistným despektem v hlase.

  0
  0
 89. danny
  28.11.2013 – 25 Kislev 5774 v 15:49 — Odpovědět

  Eichu,knuta Desatera,ja mam pocit,ze koli nomu(v kladnom vyzname)sme tam,kde sme.(klady)Lebo zneuzit(nepochopit) sa da samozrejme vsetko.
  Nožikom si odkrojim chleba,ale moze byt aj predmetom doličnym.smile.Noz(Desatero,humanita za to nemozu).smile.

  0
  0
 90. Erich
  28.11.2013 – 25 Kislev 5774 v 16:29 — Odpovědět

  Danny to je z mé strany jen ironie, sarkasmus přibarvený černým humorem. Prostě to Elohimovo “svazování a omezování vírou” mne k takovému komentu přímo poňouká.

  Je to to samé, jako když se o bavíme o nějakém pozitivním činu a z debatérů pak vyleze, že protože ta pozitíva nebyla konána s Ježíšem v srdci ale hlavně asi na jazyku, tak to dobro nemá valného významu. Od té doby s radostí pro dobré skutky konané mimová ( opozitum ke skrzevá ) Ducha Svateho, používám termín “páchat dobro”.

  S tou nenávistí vůči humanitě, humanistům jsem se setkal. Dotyční soucit považují za slabost.

  0
  0
 91. danny
  29.11.2013 – 26 Kislev 5774 v 07:10 — Odpovědět

  Erichu ,kto dava najavo sucit,musi byt velmi silny v kramfleku.Pozér si to nemoze dovolit.Mate pravdu,je ich pozehnane.

  0
  0
 92. 2.12.2013 – 29 Kislev 5774 v 18:30 — Odpovědět

  Davide, myslím, že vše má své hranice, i to pomyslné svlékání. Docela Vás i chápu. Máme víc společného, než si umíte představit. Jen můj názor je ten, že věci se mají nazývat pravými jmény. IVČRN neodsuzují jinou skupinu lidí, to je Váš zásadní omyl. Oni odsuzují ideologii, která hlásá nenávist a vraždění. Až tohle pochopíte, budete posuzovat jinak. Nevím, jestli a podle jakých kritérií máme právo soudit a jsme li vůbec kompetetní soudit, ale zcela jistě vím, že máme nejen právo, ale i povinnost rozeznávat dobré od zlého. To je nám dáno od přírody a nemyslím, že je prospěšné to v sobě tlumit.
  A když se zmiňujete o nešťastných lidech, povězte prosím ale upřímně – Vy sám se považujete za šťastného člověka?
  Můj pocit z toho, co jste napsal je, že být šťastným je Vaše přání, přání tak silné, že se snažíte přesvědčit sám sebe o svém štěstí, ale realita je trochu jiná :-(

  0
  0
 93. 2.12.2013 – 29 Kislev 5774 v 18:45 — Odpovědět

  Názor bez emocí? To je pořádný nesmysl. To jste pak Davide s tím svlékáním moc daleko nedošel ;-)
  Emoce jsou naší součástí, nejsme roboti, a pokud vyjadřujete názor bez emocí, nevyjadřuje skutečný stav.
  Mýlit se může kdokoliv, ale ten, kdo nevyjadřuje i své emoce, svůj omyl nikdy neodhalí, protože nevyjadřuje skutečbýt stav myšlenky.

  0
  0
 94. 2.12.2013 – 29 Kislev 5774 v 19:19 — Odpovědět

  Jinak Davide bylo by celkem fajn, kdybyste Hanku Mayerovou a jejího manžela vynechal ze své urážlivosti. Je vidět, že vaše teorie o myšlení neladí. Psal jste o myšlení bez emocí, ale udělal jste pravý opak, vyjádřil jste emoce bez přemýšlení.
  Hanku Mayerovou znám osobně a mohu říci jen toto: Není vždy příjemná, ale za to velmi upřímná. Je to člověk na úrovni, s citem, pochopením, dostatkem tolerance. Velmi si jí vážím. A její manžel je vzdělaný člověk, velmi tolerantní, taktní, slušný, moudrý a se smyslem pro humor.
  Já osobně nemám v lásce zádnou víru. A Mayerovi to vědí a přesto jsem kdykoliv jejich hostem a můj názor je vždy akceptován a svou víru mi nevnucují. Jestli může být někdo příkladem mutikuturialismu tak, jak by měl opravdu fungovat, tak to jsou právě tito dva lidé. Lidé, kteří si dokází udržet svou identitu, kuluru, víru, a zároveň neomezují nikoho odlišného.

  0
  0
 95. 2.12.2013 – 29 Kislev 5774 v 20:28 — Odpovědět

  Vážený pane Adamíro,

  1 – myslím, že společného kromě toho, že jsme z masa a kostí příliš společného nemáme. K tomu, abych Vás takto odsoudil my postačil (Váš soud), kde se přiznáváte, že stejně jako SIR MAX BALUSTEIN (jeho jméno nám navždy bude utajeno, i když brzy vzniklá microstránka www.max-blaustein.cz může vypovídat o něčem jiném, ale to ukáže čas – smile) o tom jak jste oba řekli o Torah.cz že nemá přidanou hodnotu – NO COMMENT – rád nasdílím Váš koment z FB Shekel.cz. Tak to jenom když familiárně mi říkáte Davide..

  2- ideologie a náboženství, jak sám víte se vyvíjí, Judaismus, jenom proto, že žijete v Izraeli ještě, neznamená, že je správný a čestný a Islám je zákeřný a zlý. Takto jednobarevný Svět může mít jenom jednoduchý člověk, ke kterému se slova Boha nedostali do duše a odsuzuje Tóru – smile – spíše smutný a lítostivý nad Vámi – protože byste věděl, že Bůh je pro celou planetu Zemi stejný a pokud jsou Židé nebo židé (pan Foršt odpustí, ale já si to nedopustím) Vyvolený národ, tak jenom díky tomu, že Adam a Eva byli židé nebo Židé. Nevěřím v mnohaboženství, i přesto si myslím, že každá galaxie má svého Boha a ten Bůh dalšího Boha a ten Bůh další Bohy, to je nekonečno Vesmíru, viz moje interview s panem Grygarem: https://www.shekel.cz/21179/interview-s-jirim-grygarem – tzn. každé náboženství musí dojít tak daleko, aby poznalo nekonečno Vesmíru a jenom kvůli tomu, že Islám nekonečno nepoznal, neznamená že je špatné. Když mám potřebu ke vzniku skupiny: Islám v ČR nechceme, mám potřebu řešit jedno vyznání na úkor všech lidí kteří ho vyznávají a v tom vidím problém. Protože exemplárně nemohu odsoudit lidi, které vyznávají cokoliv, aniž bych pochopil proč. Soudím podle vlastních názorů lidí které odsuzuji, ale je zřejmé že můj článek jste pozorně nečetl

  3 – Pokud narážíte na štěstí, moje štěstí, tak v tom jediném máte pravdu, jsem vnitřně spokojený s tím, že jsem stále nespokojený. Poznal jste mě – smile. Mimochodem, myslíte si, že šťastný člověk je to samé jako spokojený člověk? Alespoň tak jste to parafrázoval –smile nad Vaší dokonalostí, která je větší než Torah.cz

  4 – Nebudu se opakovat, ale mluvil jsem o vnitřních a venkovních emocích a mnohem vyšších prožitcích venitř, změně člověka. Více toho nitrného a pochopení.

  5- Neomezují nikoho, jenom o mém hostovi řekla že je Antisemita: https://www.shekel.cz/15103/interview-s-vlastimilem-furstem – něco jiného je IMAGE pane Adamíro (to co jste právě předvedl Vy a něco jiného realita)

  S úctou

  Fábry, pro Vás pan Fábry

  0
  0
 96. Michal Foršt
  2.12.2013 – 29 Kislev 5774 v 21:48 — Odpovědět

  Ad 95: Adam a Eva (Chava) nebyli Židé ani “židé”. Jak jste přišel k opaku, táži se?

  0
  0
 97. 2.12.2013 – 29 Kislev 5774 v 21:51 — Odpovědět

  Já vím pane Foršte: https://www.shekel.cz/16462/interview-s-davidem-peterem
  Zrodili se na Synaji, ale pokud někdo pohrdá Tórou, pohrdá i Adamem a Evou, proč si tedy nemůžu myslet, že byli židé nebo Židé a Vaše Tóra je vykládána po tisicíletí špatně?

  Nebo mi berete možnost vidět ve Stvoření Světa něco jiného než máte nastudováno Vy?

  0
  0
 98. Michal Foršt
  2.12.2013 – 29 Kislev 5774 v 21:53 — Odpovědět

  Pane Fábry, buď v tom máte zmatek, nebo si děláte legraci.

  0
  0
 99. astorc
  4.12.2013 – 1 Tevet 5774 v 17:51 — Odpovědět

  ..ale já sem jim to řikal, karle..

  0
  0
 100. Michal Foršt
  4.12.2013 – 1 Tevet 5774 v 18:30 — Odpovědět

  Ad 98.: Pan jest Polak? (Synaj (półwysep….) Gdyby Pan był Polakiem, byłoby Panu o wiele łatwiej. Mohl by totiž pohrdat bez újmy i českým pravopisem.

  0
  0
 101. astorc
  4.12.2013 – 1 Tevet 5774 v 20:35 — Odpovědět

  neuhodl

  0
  0
 102. dada
  5.12.2013 – 2 Tevet 5774 v 13:15 — Odpovědět

  ad 95.
  Davide, já bych řekla, že pokud někdo vnímá jako antisemitu i Vlastíka Fursta, tak to je prostě nešťastník, který asi vidí antisemitu za každým stromem a asi mi takového člověka spíš bude líto… a můžu hloubat nad tím, jak se k takovému postoji dopracoval, zda vlivem těžkých životních traumat nebo něčeho jiného… ale nic to nemění na tom, že takového člověka budu vnímat jako někoho, kdo má problém. Stejně tak když je někdo nepřející, má potřebu srážet něčí projekt v samém začátku… no asi takový člověk má nějaký problém. Ale má cenu se tím nějak zatěžovat?

  Abych se vrátila k původní myšlence: mně tady ty stránky připadají jako velice dobrý nápad, a opravdu oceňuju, že tu necháváte volný prostor různým názorům a ono už nějak samo vyplyne, kdo je ochotný domluvit se, naslouchat a reagovat na protinázor, kdo naopak mele jen svou… Je to dobrý prostor, kde se dají vážit a poměřovat různé myšlenky, kde může být zřetelnější, že některé nemají téměř žádnou váhu, že jsou tak mizerné, že je lepší rovnou s nimi někam švihnout… ještě ho tak umět využít.

  Světlo přichází s poznáním a tady je otevřený prostor k vzájemnému poznávání se. Mnohem větší, než v uzavřených komunitách, které chtě nechtě nasazují nějaké klapky na oči. Nakonec ale ne každému je příjemné, když na něho někdo posvítí z nečekaného úhlu, problém je, že vratké modly snadno padají, když zafouká větřík, a ne každý je zvědavý, aby místo krásné (byť jen obrazné) sošky měl haldu střepů. Takže ono je krásné mluvit s lidmi, kteří ctí a hledají Pravdu, může to být hodně obohacující, je fajn, setkávat se s takovými poctivými hledači, i když jdou zrovna po jiné cestě. Jenže člověk velice často narazí taky na upachtěné modloslužebníky, a od nich se může nadát tak nejspíše toho, že ho přetáhnou po hlavě tou svou (samozřejmě nejvěrnější) zpodobeninou Boha. Žádné odpovědi na otázky, to já přece vůbec nepotřebuju, mám tu svou sošku pěkně posazenou na ramenou, ta představa Boha mi byla přece jasně seslána či předána a na mě je jen to, zda budu ochotná ji na těch ramenou poslušně nést nebo ne, tak jaképak kecání kolem… A dokud ji tam mám, cítím zvláštní božskou jistotu… tíhu… tak co mi tady bude kdo vykládat, je to moje náboženská zkušenost, tak proč bych si ji měla nechat někým kritizovat… tak tady pak můžeme chodit pěkně každý se svým tajtrdlíkem uplácaným na ramenou a vzájemně si je nekriticky obdivovat, ale to je úplně k ničemu, a pokud v tomhle nalezneme ten Společný hlas, pak Pán Bůh pomoz, to jsme teda zašli opravdu hodně daleko… To není žádné hledání Boha, jeho hlasu, to je akorát modlářské natřásání se, ve kterém ten Jeho hlas úplně zanikne. A je úplně jedno, jestli nakonec ti modláři k nějakému společnému hlasu dospějou nebo ne, když je falešný.

  Takže to máte těžké, když se potkáte s takovým modlářem v jeho náboženském vytržení, není možné se domluvit. Nad tím si často zoufal i Hospodin, a ten má přece jen jinačí prostředky k domlouvání. Bylo by to pěkné, kdyby šlo všechno vyřešit domluvou, spoluprací a tak… jenže kdo je na to zvědavý?

  Já jsem taky pro, aby dokud to jen jde, lidi spolu komunikovali přátelsky. Ale nedje to dělat zaslepeně. Klidně můžeme přizvat do fóra i skutečné rasisty, antisemity, nakonec proč by se nemohlo něco hnout i v nich… To jsou taky celé skupiny lidí, které bychom neměli zatracovat, ne? To ale ještě neznamená, že ztratíme soudnost a nebudeme se jejich zhoubnému působení bránit, jak nejlépe umíme.

  A o tom, jak se dovedeme takovým lidem bránit, začínám mít docela silné pochybnosti. Včera jsem si pustila na youtube tři klipy Řezníka. Klára Samková je jediná osoba mezi našimi právníky, která má potřebu jeho veřejné působení nějak řešit? Kde jsou všechny ty přecitlivělé lidskoprávní organizace, když Řezník vypouští své nenávistné sračky do éteru?

  0
  0
 103. woodoo
  5.12.2013 – 2 Tevet 5774 v 14:04 — Odpovědět

  Ad 102) dada: tady je link na lidskoprávní instituci:
  http://www.opu.cz/

  Vyjádření OPU k případu dvou muslimských studentek:
  http://www.opu.cz/cz/article/298

  Klasické ohýbání, právní nihilismus.

  Zde jiný, vysvětlující pohled:
  http://lukaslhotan.blog.idnes.cz/c/383909/Dzihad-za-radikalni-islamske-zvyky-v-ceske-skole-pokracuje.html

  Tak asi takto.

  Jsem si jist, že nikdo z lidskoprávníků nebude chtít upřímně hledat pravé příčiny napětí.

  Pokud jde o magora Řezníka, nevěnoval bych mu pozornost, o tu mu jde především, o peníze.

  Vyjma skutečnosti, kdy by měl svými texty naplnit skutkovou podstatu trestného činu: Hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob § 355 trestního zákoníku, hlava X. Nebo trestného činu: Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod § 356 trestního zákoníku, hlava X.

  Mimochodem, to jedna z povinností státních zástupců, pokud se dozví…, tak by měl ze zákona konat. “O)

  0
  0
 104. 5.12.2013 – 2 Tevet 5774 v 23:13 — Odpovědět

  102) Dado:

  Po prvním odstavci jsem se do Vás asi zamiloval (smile), představuji si Vás jako černovlásku, někde kolem 35 (abychom se k sobě hodili), s krásný nosem, jako mám moje úžasná žena (už méně tolerantní pro moji zálibu Shekel a za tenhle článek jsem to od ní pěkně schytal – smile), s provoněnou kůží od sluníčka – tak si Vás představuji, ale máte pravdu v tom, že nemá cenu se někým takovým (jako je H. M.) zabývat. Když jsem to psal, bylo mi jedno, jestli to napíšu nebo ne, nyní to ve mně nevyvolává žádné emoce a je zbytečné se k tomu už vracet, poučení pro mě. Díky za to DADO!

  Jsem spokojený s vývojem, myslím, že tu diskutují zajímavý lidé a jsem za to rád..

  Souhlasím, jenom bych to doplnil o to, že ta modla je pro všechny stejná. Ale až člověk pronikne, uvidí i modlu druhého a dojde k většímu porozumění a pochopení druhých, proto bez venkovních emocí a o to s hlubším poznání..

  Dado, tomu se bráním, dlouho člověka pozoruji (grimasi, gestikulace, názory) a pak hodnotím názorem, nikoliv resume, protože i můj pohled je ovlivněn vnitřním pocitem, kdy dané prožitky prožívám, takže nemůže být objektivní. Když si nerozumím s člověkem, uzavřu se a nemám potřebu diskuse a řešení, které stejně nevzniká (příklad takového je můj otec a já)..

  Taky souhlasím, ale rasista v tom smyslu co ukazují v dnešní době 21. Století je pouze nedozrálý člověk, který potřebuje vykvést, třeba i špatně ale potřebuje vykvést. Věk nehraje roli, prostě zatrnul v čase na místě..

  Řezníka neznám, čtu jenom Shekel a ještě ne všechno, ale podle toho co vyprávíte, nemám potřebu ho poznat..

  PS: Co udělat INTERVIEW S DISKUTUJÍCÍ DADOU? Foto bych nechal na Vašem výběru, nemusí být opravdové a celá můžete zůstat v anonymitě… V případě zájmu mi napište na info°shekel.cz

  0
  0
 105. dada
  6.12.2013 – 3 Tevet 5774 v 10:46 — Odpovědět

  ad 103.
  woodoo, to je zjevné, že je Řezník magor, ale nezdá se mi, že by byl neškodným magorem, ten trestný čin podněcování k nenávisti bych tam jako laik jednoznačně spatřovala… To se pak může za performéra vydávat kdejaký magor a dělat cokoli pod rouškou umění, to snad opravdu neexistuje obrana před takovýma? Když si jednoho dne usmyslí, že se vám každé ráno vydělá přede dveřma, bude to jeho umělecký projekt, nikdo s tím nic nenadělá? Nakonec nikdo vás nenutí do toho jeho uměleckého díla šlápnout, máte svobodu se mu vyhnout? Já nevím, je to fakt normální nechat každého takto s-át na veřejnosti jak se mu zlíbí? A nevšímat si ho, ať nemá zbytečně radost, že je populární?
  No jsem zvědavá, jak ta žaloba uspěje, a máte pravdu, vlastně státní zástupci by měli reagovat jako první… Jinak mi to připadá, že žijeme asi fakt v ráji magorů, mně stačilo, jak před brněnskou porodnicí roky krákal pravoslavný Halík žalmy (jako protest proti potratům) a nikdo s tím nebyl schopný nic udělat. Otravoval pacientky, doktory, v podstatě úplně všechny… nedovedu si představit, jak asi bylo ženě, která nechtěně potratila a při příchodu do nemocnice ji vítal transparent s vyfocenými potrhanými tělíčky a tento skřehotal… a nikdo nebyl schopný s ním nic udělat… Právo na svobodný náboženský projev jednoho šílence na úkor omezování práva v klidu pracovat a léčit se zástupů lidí…
  Takže kromě náboženské zástěrky se kdejaký magor může schovávat taky za uměleckého performéra… a získat si tak imunitu :-)? Dokud ho nikdo nechytne při nějakém trestném činu, může hlásat co chce a vykroutit se, že to nebylo myšlené vážně, je to jen zvláštní umělecký projev, a pokud ho náhodou někdo bude chtít napodobit v reálu, je to jen jeho problém? To je výborný návod pro všechny takové nebezpečné magory, vydávat se za umělce :-).

  0
  0
 106. dada
  6.12.2013 – 3 Tevet 5774 v 10:49 — Odpovědět

  Davide, to byste byl mým zjevem zklamaný, i tak díky, jste milý :-).

  A díky i za nabídku k interview, ale já radši zůstanu pod čarou. I tak toho tady nakecám dost :-).

  0
  0
 107. woodoo
  6.12.2013 – 3 Tevet 5774 v 12:52 — Odpovědět

  Ad 105) dada: Co se týče magora před brněnskou porodnicí, tak s tím se dělat něco dalo, neb nikdo si nechtěl dlouho pálit „lucicky“. Páč zde existuje (existovala) obrana ve formě zákonného ustanovení, Přestupky proti občanskému soužití § 49 zák. č. 200/1990 Sb. o přestupcích, ve znění pozdějších změn a předpisů, Přestupky na úseku zdravotnictví §29 zák. č. 200/1990 Sb. o přestupcích, ve znění pozdějších změn a předpisů, Ostatní přestupky proti pořádku ve státní správě a přestupky proti pořádku v územní samosprávě §46 zák. č. 200/1990 Sb. o přestupcích, ve znění pozdějších změn a předpisů, Přestupky proti veřejnému pořádku §47 zák. č. 200/1990 Sb. o přestupcích, ve znění pozdějších změn a předpisů.

  U některých zákonných ustanovení lze uložit i zákaz pobytu.

  Co se týče magora Řezníka, to bude v bledě modrém. Jen, obávám se, jde o odvahu státních zástupců a jejich erudici. Někdy mám pocit, že „čím hůře tím lépe“.

  V souvislosti na můj předešlý příspěvek, toliko záleží na celkovém právním povědomí společnosti. A v neposledku i na sentimentu, být odolný vůči buranství a šmíře všeho druhu. Nicméně Gaussova křivka, no lepší to už nebude.

  “O)

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Poslednímu afghánskému židovi hrozí bankrot

Další článek

Potřebujeme vlastně Českou televizi?