Zdroj: Archiv

Ta otázka se objeví vždy, když se zjeví nějaký skandál. Jako naposled s údajnou cenzurou zpravodajství ze strany vedení ČT.

Faktem je, že tam asi k nějakému zásahu došlo. Zákaz odvysílat v pořadu 168 hodin ČT záběry vrávorajícího prezidenta asi nebyl úplně košer. Buď byl prezident jako namol a pak to tam patřilo. Nebo jsme chránili nemocného člověka a jeho soukromí a záběry se neodvysílaly, ale pak pan prezident patří do nemocnice a nikoliv do úřadu. Ale to jsem trochu odbočil.

 

Faktem je, že KAŽDÁ televizní stanice bude vždy neobjektivní. V ČT se typicky třesou šéfové o svá křesla, protože prostřednictvím Rady ČT, kterou volí politici, jsou těmi politiky vlastně odvolatelní. Proto ta servilnost. ČT je tak svým zpravodajstvím vždy poplatná hlavnímu politickému proudu. Bohužel se asi blíží doba, kdy zase bude poplatná Komunistické straně a dozvíme se že ty popravy v padesátých letech byly vynuceny dobou a že zastřelení na hranici si za to mohou sami, protože tam neměli co dělat a jiné podobné “výdobytky socialismu”.

Objektivní nebude ani žádné soukromé médium. Vždy bude podřízeno tomu, kdo si v něm zadává reklamu. Pamatuji si, jak kdysi když se zde stavěla síť prodejen Lidl, v jejich okolí vždy někdo záhadně pokácel překážející stromy. Deník MF Dnes do toho usilovně šťoural ale pouze do té doby, než v tomto deníku začala vycházet celostránková inzerce Lidlu.

 

Zprávy si proto člověk musí vždy sám přebrat tak, jak jsme tomu zvyklí na internetu. Ale já se vždy a stále musím ptát – proč mám platit televizní daň na financování ČT? Jinak totiž koncesionářský poplatek nelze definovat. Nabídka soukromých stanic je obrovská. Placených i neplacených. A zpravodajských i nezpravodajských. Faktem je, že určitý druh pořadu na sebe nemůže nikdy vydělat (typicky např. vysílání pro menšiny) a nějak se financovat musí. Ale určitě nepotřebujeme 4 kanály veřejnoprávní televize. Stačil by jeden a ostatní – sport, zpravodajství, filmy a zábava, to již přenechme kanálům soukromým. A politici by konečně přestali hrát tanečka kolem obsazení rady ČT a tím i jejího zpravodajství. Z managementu ČT by se konečně stal přísně profesionální nepolitický útvar.

Koncesionářský poplatek by tak mohl hodně klesnout. A nebo ještě lépe – co takhle nechat vysílání ČT v dnešním rozsahu, ale udělat z ČT placené kanály? Při dnešní technice to není problém jak na satelitu, tak v pozemském vysílání a ČT by si tak platili jen ti, co by opravdu měli zájem. To by se teprve ukázalo jak moc je o ČT zájem. To by asi vyplavala na povrch velmi zajímavá a pro někoho nelichotivá čísla. Ale jedině to by bylo spravedlivé.

Autor: Tomáš Flaška

Reklamní sdělení: Nechcete mít virózy? Pijte pouze KOŠER ALKOHOL

Zdroj: rkjelinek.cz

6 Komentářů

 1. jirka
  19.11.2013 – 16 Kislev 5774 v 11:43 — Odpovědět

  Jdete do prdele a porad nepomlouvejte komunisty za jejich vlady nikdo nezebral nespal pod mostem a neobesil se ze ztratil praci tak se konecne proberte a uvedomte si kde zijem co dokazala vlada Necase jen ozebracila chudy lid ! je to kapitalismus 18 stoleti .

  0
  0
 2. Tomáš Flaška
  19.11.2013 – 16 Kislev 5774 v 14:59 — Odpovědět

  jirka: sice nevím co má váš příspěvek společného s tématem článku, tak odpovím aspoň na váš komentář: jsem rád za tento kapitalismus 18. století a vládu komunistů opravdu nechci, děkuji za nabídku. Už jsem si jich užil dost, zlatý Nečas!

  0
  0
 3. jirka
  19.11.2013 – 16 Kislev 5774 v 18:02 — Odpovědět

  toto je dalsi dukaz kdo dnes ovlada televizi a media je videt ze ste nikdy nebyl bez prace tudiz nepoznal co tento rezim obnasi nikomu neberu nazor ja sem asi zazil vic jak tento pan a rikam dobre bylo a ted je porad hur a vic se otom nebudu bavit.

  0
  0
 4. Tomáš Flaška
  19.11.2013 – 16 Kislev 5774 v 18:40 — Odpovědět

  jirka: howgh řekl rudý náčelník a dal tím jasně najevo že o své “pravdě” nemíní diskutovat :-)

  0
  0
 5. jirka
  20.11.2013 – 17 Kislev 5774 v 19:30 — Odpovědět

  ste blbecci zaplaceni byvalou zkorumpovanou vladou vic hlasu ste proti me nesehnali ? je videt kolik lidi cte ty vase lzi, nepreji vam nic zleho ale snad se jednou proberete a vzpomenete kdo mel pravdu.

  0
  0
 6. Erich
  21.11.2013 – 18 Kislev 5774 v 10:25 — Odpovědět

  Ad 1 a 5. Jiří takhle nikdy nikoho o ničem nepřesvědčíte. Já se vždy “černohumorně šklebím” když v debatách o minulostí, právě s poukazem na zvěrstva komunistů, nějaký myslitel hlásící se k pravici, navrhuje vyrovnat se s tímto právě věšením hořících komančů na kandelábry. Vždy se mi vybaví rčení “medvědí služba”

  Zaujal mne krásný slogan z demonstrace: U konce jsou vaše dnové, vstanou noví Mašínové ( omámených hrdel to řezači, ověnčení státní medailí z rukou p.P.Nečase )

  http://domaci.eurozpravy.cz/spolecnost/66060-obrazem-tak-se-demonstrovalo-v-praze-komunisty-tu-nechceme-jsou-to-svine-a-prasata/

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Zpověď sluníčkového žida nebo Žida, pane Foršte?!

Další článek

Jde na mě strach