Zdroj: alma-reklama.cz

Ráno jsem zaslechl v rádiu, že Lidovci nesouhlasí s dvouletým zmrazením změn daní, jak to dohodli ČSSD a ANO. Podle nich není možné takové opatření, co když budeme potřebovat zvýšit příjmy daní. Jinak řečeno, měli bychom mít možnost měnit každý rok daně podle potřeby rozpočtu. Ve skrytu duše doufám, že pouze redaktor nepřesně interpretoval názor Lidovců. Také ČSSD chce zvyšovat daně a zavést tzv. sektorové daně, tj. daně pro banky energetické podniky atd. Pro ty co mají velké zisky.

V čem je hlavní problém? Podnikání potřebuje stabilní prostředí. Nelze pravidla měnit každý rok nebo s každou výměnou vlády. Už více než 13 tisíc podniků, vzniklých v ČR uteklo do zahraničí. Zajímavé je, že mnoho jich uteklo do Nizozemí. Nizozemí není daňový ráj. Proč tam jdou? Důvodem je stabilní fungující prostředí pro podnikání. Přesun centrály do Nizozemí znamená také placení daní v Nizozemí a ne v ČR.

Bojím se, že další české podniky odejdou platit daně do zahraničí, protože současné jednání o sestavení vlády, zejména vlivem ČSSD a Lidovců ke stabilitě podnikatelského prostředí nepovedou. Takže výběr daní se pravděpodobně sníží, rozpočet bude mít sekeru, zvýší se daňové sazby, ….

Autor: Natan

2 Komentářů

 1. woodoo
  20.11.2013 – 17 Kislev 5774 v 12:48 — Odpovědět

  Vychází z toho klasické:

  1. “Pokud se to hýbe, zdaň to. Když se to stále hýbe, reguluj to. A když se to přestane hýbat, dotuj to.”

  2. “Nejděsivější slova, jaká v angličtině jsou: Jsem z vlády a přišel jsem pomoct.”

  Ronald Wilson Reagan

  “O)

  0
  0
 2. Natan
  20.11.2013 – 17 Kislev 5774 v 13:01 — Odpovědět

  Dobrý komentář.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Potřebujeme vlastně Českou televizi?

Další článek

Druhá strana mince: Proč je důležité zakazovat islámské šátky