Zdroj: bankovnipoplatky.com

Jsem dlouholetým obdivovatelem serveru www.bankovnipoplatky.com a jeho provozovatele, se vším v podstatě souhlasím, ale s jedním nemohu souhlasit.

To, že by se měli jasně nikoliv definovat absurdní poplatky, ale navrhnout řešení, jak restrukturalizovat bankovnictví. Nešel bych cestou absurdního poplatku, ale definice maximálního % nebo Kč.

Tzn. např.:

RPSN u úvěrů (kreditní karty, spotřebitelské úvěry, kontokorenty) ve výši 8%

RPSN u hypoték a jiném jištění nemovitostí (amerika) 3%

A je mi jedno kolik máte poplatků, mějte jich klidně milióny – SMILE – ale pokud přesáhnete u půjčky tyto parametry, dostanete pokutu.

Uměl byste udělat jednoduchý zákon?

A investiční poplatky (spread – směnárny, podílové fondy, akcie, měny, ..) max. 3% – rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou.

Zakážeme waranty, opce, páku, protože pokud někdo nadproporciálně vydělává na výkonu kapitálových trhů, někdo nadproporciálně ztrácí  – když někde vezmete, musíte jinde ubrat – samozřejmě ovšem platí nikoliv na stejném místě a  ve stejný okamžik. Systém má totiž stále stejnou hodnotu.

Takže papa ČSOB Zajištěný fond!

PS: A kdo první řekl, spekuloval bych na pokles KBC?

PS01: Uvidíte jak se Vám pročistí trh..

Autor: David Fábry

Kam dál: Přečtěte si také Interview s Patrikem Nacherem

Zdroj: idnes.cz

4 Komentářů

 1. Patrik Nacher
  16.1.2014 – 15 Shevat 5774 v 15:42 — Odpovědět

  Zdravím, v zásadě s vámi Davide souhlasím. Jen je třeba oddělit aktivitu webu směrem k veřejnosti, což je ona anketa a další aktivity, jejímž cílem je vybudit zájem a zvýšit klientský tlak na finanční instituce, pak směrem k bankám samotným (jakási samoregulace), no a pak k politikům, tedy k zákonodárcům, kteří mohou ty věci reálně ovlivnit. A tam se nabízí celá řada možností a nápadů a mezi nimi ono zastropování nákladů úvěrů, jak o tom píšete. V té chvíli by byl konec té nevídané fantazii bankéřů, kteří vymýšlí, jak na oko vypadat levně…

  0
  0
 2. 16.1.2014 – 15 Shevat 5774 v 16:53 — Odpovědět

  @Díky Vám!

  0
  0
 3. woodoo
  16.1.2014 – 15 Shevat 5774 v 18:36 — Odpovědět

  Malý dotaz: A co PRIBOR? “O)

  0
  0
 4. 16.1.2014 – 15 Shevat 5774 v 19:01 — Odpovědět

  Woodoo: Pokud je systém konstantní, Pribor musíme držet na konstantě – např. 0

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Proč se rodí seder ?

Další článek

Korea