Zdroj: metro.cz

Podle posledních zpráv navrhl premiér Sobotka Andreji Babišovi na post náměstka na jeho ministerstvu financí právníka Martina Prose.Celé tyto tanečky o koaličním vzájemném dosazování náměstků tady posloucháme už týdny. Nevím v čem je pan Prose odborník a ani nevím proč ho na ministerstvo financí pan premiér Sobotka dosazuje.  Ale logicky jsou jen dvě možnosti. Buď je pan premiér přesvědčen o tom, že pan ministr financí Babiš si není schopen nalézt sám dostatečně schopného a odborně erudovaného náměstka. Nebo se pan premiér obává, aby si pan ministr financí nedělal na svém ministerstvu co se mu zlíbí a potřebuje tam dosadit kontrolu. Jiný důvod mě nenapadá.

Ale ať je to tak, nebo tak, v obou případech nám pan premiér jednoznačně říká, že panu ministru nedůvěřuje. A tomu se říká koalice, takovou vládu má Česká republika a tato vláda bude mít pohodlnou většinu v Poslanecké sněmovně. Ale vzájemně si budou důvěřovat jako kočka s myší a tu kudlu zjevně drží již pod pláštěm. Chtěli jsme to, máme to.

Autor: Tomáš Flaška

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Maďarští nacionalisté v synagoze

Další článek

Pozvánka