Zdroj: idnes.cz

Jméno Libor Michálek má asi většina z nás v podvědomí. Je nám dáván jako vzor boje proti korupci. Tady je o něm něco více z wikipedie:

V roce 1996, kdy pracoval ve Fondu národního majetku, kritizoval pomalou privatizaci bank a únik peněz  z privatizačních fondů.Michálek tehdy okamžitě přišel o místo. Obrátil se na soud a ten mu nakonec (t.j. cca po 6 měsících) dal za pravdu. Poté, co Libor Michálek podal 13. prosince 2010 trestní oznámení kvůli podezření z trestného činu pletichy při zadání veřejné zakázky a při veřejné soutěži, byl následujícího dne ministrem Pavlem Drobilem odvolán z funkce ředitele Státního fondu životního prostředí. Bylo to mimo jiné proto, že si nahrával při rozhovorech své spolupracovníky a pak to rozmazával. Na konci července 2012 Libor Michálek oznámil, že bude ve volebním okrsku č. 26 kandidovat do Senátu ve volbách v roce 2012 za koalici Pirátů, Strany zelených a KDU-ČSL. Ve volebním programu má např. posílení přímé demokracie, boj proti korupci, podporu rodinné a sociální politiky, ochranu veřejného zájmu a životního prostředí. A byl zvolen senátorem. Prostě pan „Čistý“.

Na svých webových stránkách ale cudně zamlčuje jednu skutečnost. Zpětně si od ministerstva nechal zaplatit nějakých 380 tisíc korun za své soukromé studium. Tím pojmem „ministerstvo“ rozumějme peníze nás všech. V pořadu televize Nova se podivoval nad tím, proč se o tom tolik hovoří když jde pouze o nějakých 380 tisíc.

Nevím jestli je ta suma díky jeho senátorskému platu (a jaké má ještě přídavky za funkce, případně další příjmy?) tak malá, že mu nestojí za řeč. Nebo jestli si myslí, že korupce se počítá až od milionů výš a toto jsou drobné, kterými se netřeba zabývat. Nebo jestli si myslí, že pro společnost v boji proti korupci udělal tolik, že by mu společnost měla přeci něco splatit. Nevím, nevím. Právně je to asi čisté, jinak by to nedostal. Ale morálka a vzorový bojovník za lepší zítřky?

Autor: Tomáš Flaška

1 Komentář

 1. plan9
  31.3.2014 – 29 Adar B 5774 v 13:50 — Odpovědět

  korupce je zisk za neco na co nemam narok.
  pokud existuje neco jako zakonny narok na penize na studium, tak to neni
  korupce, ale maximalne spatny zakon.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Zákaz rituálních porážek odvádí pozornost od týrání zvířat

Další článek

Přednáška o Etgaru Keretovi