Zdroj: poradnasamaritan.cz

Neuplyne snad ani týden, aby se v televizi neobjevil nějaký srdceryvný příběh o lidech obraných exekutorem skoro o všechno.

Naposledy to byla babička, které exekutor sebral vše doma jenom z toho důvodu, že její vnuk byl u ní hlášen k trvalému pobytu, zadlužil se a neplatil. Exekutora nezajímalo, že ty věci nejsou jeho, ale té babičky. Ale buďme upřímní, ono se takto placení vyhýbá mnoho lidí, kteří tvrdí, že v tom bytě sice bydlí, ale nic jim nepatří. Nicméně problém exekutorů je tu stále, již mnoho let.

A již mnoho let každá vláda tvrdí, že s tím něco udělá. A co vláda tato? Konkrétně k této kauze se v televizi v sobotu 05.04. vyjadřovala ministryně spravedlnosti za ANO paní JUDr. Helena Válková. Ať se na mě nezlobí, ale musím jen konstatovat že jen mlela jako všichni její předchůdci a předchůdkyně. Problém se bude analyzovat…návrh opatření se připraví, termín máme do konce dubna…pak bude připomínkové řízení…sestavím tým, který se tím bude zabývat atd. atd. To vše slyšíme již roky.

Paní bývalá členka KSČ, nebo její hnutí ANO, se snad před volbami na případné vládnutí připravovalo. Očekával bych, že vše mají zanalyzované, promyšlené a připravené. Nastoupí do funkce a v řádu dnů předloží příslušné návrhy zákonů. A ne, že nastoupí do funkce a v řádu měsíců budou vše zkoumat, jako jejich předchůdci. Jedeme ve starých kolejích.

Autor: Tomáš Flaška

3 Komentářů

 1. Erich
  7.4.2014 – 7 Nisan 5774 v 12:26 — Odpovědět

  Má nové dědické právo ještě další pasti?

  Ano. A to odpovědnost dědiců za dluhy zůstavitele nejen v rozsahu zděděného majetku, ale i celým svým vlastním majetkem. Jedná se o největší novinku v dědickém právu. Do prosince loňského roku platilo, že když jste například zdědil dům za dva milióny korun, a následně se ukázalo, že váš otec nadělal dluhy za pět miliónů, přešel na vás závazek jen ve výši dvou miliónů korun. Tak to bylo automaticky.

  Dnes ale podle nového občanského zákoníku musíte uplatnit námitku soupisu pozůstalosti. Pokud ji nevznesete, a později se ukáže, že váš otec měl pětimiliónový dluh, budete za tento dluh odpovídat nejen ve výši nabytého dědictví, tedy domem v hodnotě dvou miliónů korun, ale navíc veškerým svým majetkem.

  http://www.novinky.cz/finance/332610-dedictvi-ted-muze-lidi-pripravit-o-vse.html

  0
  0
 2. Tomáš Flaška
  7.4.2014 – 7 Nisan 5774 v 12:56 — Odpovědět

  Dobře. To je další z cest, jak se můžeme dočkat exekutora. Ale ten článek je spíše o tom, že noví ministři jsou nepřipraveni, ač by býti měli.

  0
  0
 3. Dvojče
  13.5.2014 – 13 Iyyar 5774 v 22:52 — Odpovědět

  Nu ministři mají hlavně státní zakázky a flašku vodky po ruce na jejich zapití. Exekutoři jsou jim ukradení a jakákoliv připravenost je jim k ničemu. Vždyť za 4 roky bude zase všechno jinak a žije se teď…

  ad dědické právo: no comment.

  ‚Otcové jedli nezralé hrozny a synům trnou zuby,‘

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Halal Brno – ne, děkuji!

Další článek

Sidonova lekce z marketingu