Zdroj: zemepis.com

Z jídelníčků ve školních jídelnách v některých městech ve Francii mají být vyškrtnuty košer alternativy obědů z vepřového masa.

Pravicová Národní strana (NS) plánuje tuto změnu zavést v jedenácti městech, v nichž v uplynulých volbách zvítězila. Předsedkyně strany, Marine Le Penová, považuje respekt k dietním omezením židovských a muslimských žáků za neslučitelný se sekulárními hodnotami Francie.

“U školních jídelníčků nemůžeme akceptovat náboženské požadavky,” řekla vůdkyně NS pro rozhlasovou stanici RTL. Ostatní žáci prý spolužákům pokrmy bez vepřového závidí a nechtějí jíst své porce masa, takže dochází k plýtvání jídlem. Dodala, že není důvodu, aby náboženství tímto způsobem zasahovalo do veřejné sféry.

Ve Francii žije největší židovská komunita v Evropě, počet jejích členů se odhaduje na 350.000 – 500.000 osob. Na stránkách alyaexpress-news.com o úmyslech francouzské NS čteme:

“Je zjevné, že Národní strana vyhlásila válku muslimům, ale bude i diskrétnější židovská komunita, která děti vzdělávala v soukromých institucích a do veřejných jídelen je nepouštěla, muset platit cenu za laicitu?” 

Zdroj: independent.co.uk , jpost.com , France24, RFI

Autor: redakce Shekel.cz

K tématu: Hallal Brno – ne, děkuji!

1 Komentář

  1. bubak
    13.4.2014 – 13 Nisan 5774 v 16:50 — Odpovědět

    Komunisti zase zabodovali, tentokrat jinde, v srdci komuny.Ucitelka nad nami stala a kontrolovala snezeni kazdeho provazku masa.

    0
    0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Sidonova lekce z marketingu

Další článek

Člověk mezi prostorem Země a Nebes