Zdroj: Archiv

O UPC jsem psal již i na těchto stránkách. Ovšem jejich nejnovější “přizpůsobení” se nové legislativě je kousek hodný sicilského Palerma, a to to město nechci urážet.Podle novely občanského zákoníku již jakékoliv společnosti v případě předčasného odstoupení od smlouvy smějí uplatňovat smluvní pokutu pouze ve výši 25% nesplněného závazku. To by ale nebylo UPC, aby si nenašlo skulinku, jak to nějak obejít. Podotýkám, že v mnoha panelových domech a sídlištích nemáte jinou šanci jak přijímat televizi nebo se připojit k internetu, než přes UPC. Prostě tam mají monopol.

Když podle zákona zjistili, že pokud by se vám náhodou podařilo najít alternativního poskytovatele (a neznám žádného, který by provozoval tak gaunerské praktiky jako UPC) a můžete odejít z jejich úvazku s poměrně malou pokutou, tak celý svůj systém smluv přepracovaly na “smluvní slevy”. Trik je takový, že pokud od nich odejdete předčasně, tak jim musíte doplatit slevy, které vám do tohoto okamžiku poskytli. Zní to sice nevinně, ale v důsledku je toto: čím déle jste u nich, tím vyšší zaplatíte “pokutu” pokud od nich odejdete. Příklad: internet stojí měsíčně 400 Kč, ale dají vám slevu 50%. Platíte tedy 200. Pokud odejdete po 1 měsíci, doplatíte jim 200 Kč, pokud odejdete po 4 měsících, doplatíte jim 800 Kč atd. Už jsem narazil na hodně špatných praktik různých společností, ale tohle je skutečně originál. UPC se prostě nezapře.

Budiž nám útěchou, že se o tento druh smluv UPC již zajímají příslušné kontrolní státní orgány. Ale nic to nemění na skutečnosti, že UPC je dle mě jednou z nejhorších organizací na našem trhu.

Autor: Tomáš Flaška

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Volby sjednocují evropské náboženské minority

Další článek

Marocká pozorovatelna pro boj proti antisemitizmu