Zdroj: Shekel

Evropské židovské komunity jsou zneklidněny vítězstvím krajní pravice ve volbách do evropského parlamentu. V souvislosti s volebními výsledky se obávají pronikání antisemitismu do politiky.

Americký židovský výbor (AŽV) uvedl, že “několik stran, které hlásají nenávist, má silnou podporu.”
Daniel Schwammenthal z Transatlantického institutu AŽV se domnívá, že “tyto strany po nějakou dobu sílily v domovských zemích a nyní pronikají na evropskou úroveň.”

Prezident Evropského židovského kongresu, doktor Moshe Kantor upozornil, že za alarmujícím úspěchem extremistických stran stojí pasivita politiků a vlád. Stěžoval si na netoleranci a atmosféru strachu a nebezpečí a zmínil i nedávnou střelbu v bruselském židovském muzeu.

Mezináboženská skupina Shromáždění evropských muslimských a židovských lídrů krátce po volbách vyjádřila přesvědčení, že  v boji proti islamofobii, antisemitismu a xenofobii je nutno úzce spolupracovat, aby stranám krajní pravice bylo zabráněno v realizaci jejich snah o výrazné omezení práv náboženských minorit.

Židovské a muslimské skupiny v nedávné  době vystupovaly společně na východo-londýnských pochodech proti English Defence League nebo v debatách ohledně halal a košer masa prodávaného ve Francii.

Zdroj: jpost.com

2 Komentářů

 1. Refael
  3.6.2014 – 5 Sivan 5774 v 01:51 — Odpovědět

  Pred nekolika lety ve Francii, jeste za otce Marine Le Penove pry cca 30% franc.Zidu volilo prave tehdy jeho stranu FN i kvuli nereseni muslim.antisem.utoku.
  Pry to bylo pro ne mensi zlo nez tehdejsi vlada socialistu, ktera se pry nesnazila zastavit podnecovani nenavisti a utokum na zidovske komunity ze strany radik.Muslimu.

  0
  0
 2. dada
  3.6.2014 – 5 Sivan 5774 v 10:06 — Odpovědět

  Taky jsem myslela, že třeba ti francouzští Židé zdrhají hlavně kvůli muslimskému antisemitismu. Zajímalo by mě, jak by takový spolek “muslimsko-židovského přátelství” reagoval, kdyby třeba norská vláda zatrhla tu Mírovou konferenci muslimů v Oslu. Považoval by to za potlačování hnutí hlásajícího nenávist, nebo naopak za islamofobní omezování náboženské minority?

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

HOMO SOCIETAS

Další článek

UPC svou zločinností nikdy nezklame