Zdroj: Archiv

Už mě to ani nepřekvapuje, zase jsem narazil na nepěkné jednání pojišťovny. Tentokrát je to trochu “soft” ale i tak to opět jen podtrhuje mé staré zkušenosti se všemi možnými pojišťovacími ústavy.

O pojišťovnách jsem na těchto stránkách napsal již hodně. Jeden z článků je např. tady. Jsou tam i odkazy na další z nich. V podstatě každá pojišťovna, ale i banka, vám při podpisu smlouvy vnutí Všeobecné podmínky, kde je uvedeno, že vás může otravovat marketingovými akcemi všeho druhu. Obvykle mi při podpisech smluv na přepážce stačí se zeptat, jestli to je skutečně podmínkou pojištění a příslušný článek společně s pojišťovacím agentem (agentkou) ještě před podpisem obvykle vyškrtneme.

Jinak je tomu ale u Uniqy, kde jsem se teď na dovolenou po internetu pojišťoval. Před odkliknutím, musíte stvrdit souhlas s níže uvedeným paragrafem. Zkuste si ho schválně pozorně přečíst:

Dále souhlasím s tím, aby mé osobní údaje byly poskytnuty i ostatním subjektům podnikajícím v oblasti pojišťovnictví, bankovnictví a při poskytování služeb v rámci koncernu UNIQA. Souhlasím s tím, aby mě UNIQA pojišťovna, a.s. a její zprostředkovatelé případně kontaktovali za účelem nabídky produktů a služeb, případně jiného marketingového sdělení z oblasti pojišťovnictví a bankovnictví a to také formou e-mailového sdělení nebo telefonického kontaktu. Výše uvedené souhlasy mohu kdykoliv odvolat písemnou formou prostřednictvím doporučeného dopisu. Jsem výslovně srozuměn/a s tím, že odvolání souhlasu může mít za následek zánik pojistné smlouvy.

Jinými slovy ten souhlas můžete odvolat pouze doporučeným dopisem a zároveň s tím může dojít k zániku pojistné smlouvy. Ještě jinak řečeno v tomto případě jsou marketingové akce vysloveně podmínkou pojištění. A já říkám fuj a příště se těsně před cestou po internetu pojišťuji  již jinde.

Autor: Tomáš Flaška

1 Komentář

  1. woodoo
    23.7.2014 – 25 Tammuz 5774 v 18:11 — Odpovědět

    Ono to ujednání bude zcela jistě protizákonné. Jinak, je to svým způsobem vydírání. “O)

    0
    0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Denní zprávy 18. 7. 2014

Další článek

KOMENTÁŘ: Zaslouží si sympatie ten, kdo více než život miluje smrt?