Zdroj: Archiv

Iránci při příležitosti mezinárodního Dne Jeruzaléma ukázali podporu Palestincům na území Gazy. Hlavní demonstrace se udála v Teheránu a menší demonstrace v cca 700 dalších městech. Dnes je zároveň poslední den měsíce půstu – Ramadánu.

V hlavním městě demonstranti skandovali antisemitská hesla a drželi transparenty s nápisy „Smrt Americe“ a „Smrt Izraeli“. Stejně však probíhá každý Den Jeruzaléma v Iránu a protiizraelská a protiamerická hesla jsou v podstatě tradicí při každoroční demonstraci.

K dnešnímu 18 dni operace Protective Edge bylo na Izrael vypáleno přes 200 raket. Hamas přetvořil či nově vytvořil tunely, které se napojují na opuštěnou síť podzemí pod Izraelem, čímž ohrožují přímo města. Dohromady bylo z tunelů vedeno 5 útoků Hamasu proti Izraeli, při kterých zemřelo 6 Izraelských vojáků a 20 teroristů. Rakety a miny vypálené z Gazy zabily 3 civilisty (2 Izraelce a jednoho Thajce) a boje v Gaze si vyžádaly 33 mrtvých na straně IDF. Ztráty na Palestinské straně hlásí asi 800 mrtvých.

Autor: redakce Shekel.cz

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

OBRAZEM: Izraelci protestují proti politice své vlády a armády

Další článek

BLÍZKÝ VÝCHOD: Izraelské válečné zločiny