Zdroj: Shekel

Procházel jsem se zrovna po Moravském náměstí. Mám to místo rád, hlavně když je venku hezky, působí to tam velice optimisticky. Když je zataženo nebo prší, člověk se zase snadno dostane do melancholické nálady.

Ten den nebylo ani vyloženě hezky, ani vyloženě špatné počasí. Byl obyčejný, akorát bylo úmorné vedro, a na dlažbě před Moravskou galerií jsem zahlédl nějaké čmáranice. Když jsem si to šel prohlédnout blíže, ze dne obyčejného se stal den zkažený. Na tu dlažbu totiž evidentně více lidí zaznamenalo svoje názory na válku mezi Izraelem a Gazou – a jak už to tak bývá, přikláněli se na stranu muslimských teroristů.

Nejdřív jsem se smál, pak jsem nechápavě kroutil hlavou, a když jsem uviděl nakreslenou Davidovu hvězdu skloubenou s hákovým křížem, tak jsem se zděsil. V Brně se evidentně udál nějaký pro-teroristický pochod, a z jeho grafické prezentace se dalo snadnou usoudit, že se na něm podíleli sluníčkáři, islámisté a nejspíš i pár magorů ze Strany zelených, nebo minimálně jejích podporovatelé.

Mezi hesly, jako například „I stand with Gaza“, „Israel: stop killing civilians in Gaza“ nebo „It’s time to be human“ se nacházely obrysy postav, které měly znázorňovat patrně mrtvoly.

V kombinaci s islámem zní především poslední ze zmíněných hesel opravdu velice vtipně. Sebranka magorů se jednoduše sešla proto, aby podpořila cíle, které jsou velice jasně a zřetelně aplikovány například v Islámském Státě nebo dalších ryze muslimských zemích. Když jsem následně prohlížel internet, zjistil jsem, že pro-teroristické demosntrace an podporu Gazy se odehrávají snad na všech místech světa.

Dekapitace, masové popravy, sebevražedné útoky, nesnášenlivost jak vůči jiným náboženstvím, tak paradoxně i jiným muslimům, útlak, nesvoboda, ignorování základních lidských práv, fundamentalismus, popírání lidskosti a agresivita – to je jen malý výčet toho, co přišli demonstranti na tyto akce podpořit. Přišli podpořit devastující agresi, kterou rozpoutali právě ti, které tak horlivě podporují.

Jaký to má cíl? V jaké cizí dimenzi tito demonstranti vlastně žijí, když jsou schopni podpořit teroristické útoky a džihád islámistických fanatiků proti Izraeli? Tito teroristé nedbají ani na svoje životy, ani na cizí životy a dokonce ani na životy vlastních soukmenovců (používání lidských štítů je už dost známé téma)? Jak tito lidé mohou obviňovat Izrael kvůli zcela logické obraně své země a jejích obyvatel?

Tito demonstranti obviňují Izrael z vraždění civilistů v Gaze, kteří brání munici teroristů z Hamasu. Sluníčkáři namítají, že civilisté jsou drženi násilím jako lidské štíty – oh, ano? To je patrně také vina Izraele, že Hamas drží civilisty jako lidské štíty pro obranu raket, že?

 

Jak jsem již napsal – Zelené mozky, sluníčkáři, islamofilové a ti, kteří se dobrovolně staví na stranu nehumánnosti a agrese islámu, ti všichni demonstrují všude po světě. A dokonce i tady, v České Republice. Je tu mnoho náboženství – křestané, židé, buddhisté, hinduisté a další a další náboženství, včetně ateistů! Proč tito všichni dokáží žít spolu bez problémů, zatímco muslimové mají problém naprosto se všemi, včetně jiných muslimů? Proč je vláda jejich Alláha důležitější než lidské životy? A proč bychom je vůbec měli chtít v naší zemi? Co dali světu kromě vraždění?

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu před pár dny pronesl mrazivý proslov, mířený na svět:

„Žádám nejen o vaši podporu. Žádám o váš morální postoj. Žádám vás o to, aby se mohl Izrael bránit, a abyste nepodporovali ideály nelítostných teroristů, kteří útočí na myšlenky demokracie, ničí naše města, ohrožují miliony našich lidí, skrývají se mezi civilisty a aby jim tohle procházelo. Protože když toto mohou dělat nám, tak vy budete další na řadě. A co to znamená pro Al-kaidu, Boko Haram, Hizbalah, Islámský Stát… Co to pro ně znamená? Co za morální zprávu jim to dává, když je Izrael odsuzován za to, co by každá demokratická země oprávněně a legitimně udělala pro svoji obranu? Žádám vás, abyste stáli za Izraelem, protože je to správné. Protože je naše právo se bránit, a je naše právo si za tímto právem stát.“

Modlím se k Hospodinovi, aby obyvatelé České Republiky pochopili, že tou další zemí na řadě můžeme být právě my.

Autor: Ondřej Kubík

1 Komentář

  1. Karel79
    29.7.2014 – 2 Av 5774 v 06:12 — Odpovědět

    Ano. Postoj autora je korektní.Zločinná propaganda našich muslimů a kavárenských filosofů systematicky připravuje půdu pro islámskou expansi a proto je třeba těmto názorům nejen nenaslouchat, ale důsledně jim vzdorovat. A rád bych se někdy dočetl, že naši politici učinili kroky k obraně před muslimskou rakovinou.

    1
    0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Dnešek v historii

Další článek

Jasně odmítáme nenávist k Židům