Zdroj: idnes.cz

Tanečky kolem zelené nafty zaznamenal snad každý. Jenom stručné shrnutí pro připomenutí.

Poslanci se rozhodli vrátit část spotřební daně z nafty zemědělcům. Ten krok nebudu komentovat, myslím si o tom svoje. Při té příležitosti prosadil poslanec ČSSD Urban snížení spotřební daně na pohonné hmoty pro všechny – u nafty o 2,50 na litr, u benzínu o 1,50. Vzhledem k tomu, že by automaticky klesla i daň z přidané hodnoty, tak by zlevnění bylo citelnější. Tento návrh poslanci schválili. Následně ministr financí Babiš skoro vyskočil z kůže při slovech o dopadu na státní rozpočet. Pak se našel jeden “pomýlený” poslanec ČSSD, který hlasování zpochybnil a po pár dnech se hlasovalo znova, tentokrát již bez snížení daně pro všechny.

Nejlepší na tom je, že naprosto stejný návrh prosazovala ČSSD v roce 2012 když byla v opozici. Mám tomu rozumět tak, že tenkrát to bylo rozumné a správné a dnes už ne? Dnešní vládní opozice, která tenkrát vládla, dnes návrh na snížení daně podpořila, zatímco v roce 2012 byla proti. Mám tomu rozumět tak, že dnes to bylo rozumné a správné, zatímco tenkrát ne?

Tady vidíme klasický příklad toho, jak poslancům vůbec nejde o věc, ale jen o vlastní zájmy. Není důležitá podstata zákona, ale to, kdo jej předkládá. Zákon se schválí (nebo zamítne) podle toho, zda se to dané straně v daném okamžiku hodí do krámu. Vůbec není důležité zda to republice prospěje, nebo jí to uškodí. A už vůbec není důležitý ovčan, ten je tu jen pro odevzdání hlasu při volbách.

Autor: Tomáš Flaška

1 Komentář

  1. woodoo
    30.7.2014 – 3 Av 5774 v 10:24 — Odpovědět

    Bližší košile kabátu. “O)

    0
    0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

List Ústřední rady Židů v Německu

Další článek

Obchodní řetězec TESCO přestává prodávat datle ze Západního břehu