Zdroj: ihned.cz

Jednu zprávu lze podat různými způsoby. A její vyznění je pak úplně opačné. Názorně nám to předvádí ČT.

Dozvěděli jsme se v hlavní zpravodajské relaci, že Izrael útočí na Hamás pomocí raket a při tom zahynuly čtyři děti. Zpráva byla doprovozena záběrem plačícího muže (asi příbuzného), který běduje, že je zabili, všechny je zabili … .

Hned následující zpráva byla o tom, že Hamás pálí na Izraelské území rakety. A vyznění bylo jasné – zlotřilý Izrael vraždí děti. Je jasné, že jedna zpráva se musí odvysílat dříve než ta druhá, že se nemohou vysílat současně. Ale co takhle to zkusit objektivně a nejdříve odvysílat tu o raketách Hamasu. Přeci je taky vypaluje první. Nebo si snad někdo myslí, že Izrael nejdříve likviduje pro zábavu školy a nemocnice  a Hamás jako odvetu na Izraelské území odpaluje rakety?

O dva dny později se o regionu ve večerní zpravodajské relaci mluvilo opět. Řeč šla o dojednání příměří mezi oběma stranami. Konkrétně o klid zbraní. Pro Hamás byl nepřijatelný požadavek, že přestane odpalovat rakety na Izraelské území. Proboha a co je to teda klid zbraní? Raketa není zbraň? Hamás si asi pod pojmem příměří představuje klid jen jedněch zbraní – těch Izraelských. Uvědomuje si vůbec někdo z pohlavárů Evropské Unie, kolik z peněz poslaných na Palestinská území jde na nákup raket? A co pan ministr zahraničí Zaorálek, který před několika dny schválil další pomoc, tentokrát ve výši tří milionů korun? Je vám všem jasné, že tím pádem z vašich daní financujete i rakety Hamásu?

Autor: Tomáš Flaška

2 Komentářů

 1. Karel79
  14.8.2014 – 18 Av 5774 v 12:54 — Odpovědět

  Svatá pravda. Náš mainstream je informační žumpa.

  0
  1
 2. Tony
  15.8.2014 – 19 Av 5774 v 22:17 — Odpovědět

  Lze jen souhlasit.
  Za mlada jsme si dělali srandu z radia Jerevan a filmů jako “Hořící sníh” Ten kdo byl na vojně a ještě u PVOS jen skřípe zuby. Informace o Kosovu, Krymu, Ukrajině, Iráku a Izraeli jsou zavádějící,nediplomaticky řečeno lživé.

  S odstupem lze říct, že to v radiu Jerevan dělali docela dobře, protože pohlaváři EU a USA to i se svými plačícími matkami a oživlými/mrtvými dětskými bojovníky moc dál nedostali.
  Dnes máme “Ramba” a “Top gun” Kam se hrabe chudák Meresjev, že.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Homosexuální partneři židů mají právo na občanství Izraele​

Další článek

Krásná slova Pavla Šafra