Zdroj: kukuriku.mk

Ne svoji rozpínavostí. Údajnou krutostí. Plíživou infiltrací a životním stylem tolik kolidujícícm s naší evropanskou Laodiceou. Zvítězil jen díky naší vlastní omezenosti. A naší potřebě, ba dokonce ochotě, kvůli obyčejnému jogurtu v kelímku s hezkým obalem spáchat sebevraždu. Přinejmenším duchovní.

Ostatně nic jiného než my – když vezmete rozum do hrsti – nepáchají ani ti omotaní semtexem. Prostě se taky kvůli žvanci rozstřelí.  Pravda fyzicky a načisto. My se zase sebevraždíme strachy. A strach se rodí tam, kde se rozbujela pitomost. Takže vážně nekecám. Islám nás už porazil.

 

Většina z nás umí arabsky leda tak pár číslic, ale všichni moc dobře víme, co je psáno v Koránu. A tam je přece „jednoznačně“ napsáno, že Evropa musí zemřít (pokud nekonvertuje a nevráti se do pouště). Je ovšem s podivem (je-li to tam skutečně psáno, a nám nezbývá než věřit překladačům a vykladačům), proč my, kultivovaní Evropané nesáhneme alespoň ke zdrojovým textům naší unavené kultury. I tam je psáno, že současná Evropa je mrtvá. Protože slouží leda tak Molochovi. A takové pronárody bylo kdysi nutno vyhladit jako proklaté…  Avšak nezaměňujme slůvko vyhladit za slůvko vyvraždit. Vyhladit znamená taky „vymazat. A to teda zapotřebí je, protože jsou beztak mrtvé už za živa.

Spravedlnost a soud. To jsou pilíře vesmíru. A vesmír není ani křesťanský, ani židovský ani muslimský. Je jeden. A pro všechny. Stejně tak jako je jenom jeden a jediný náš Sladký požehnaný.

Dovolím si podtrhnout, že tady nepléduji za nějaké křesťanské  bratříčkování s vrahy, teroristy a kretény. Za falešnou lásku  podle ideologie „Církve obdarované“ zkresleného hesla  Miluj bližního a nastav mu i druhou tvář.

Zlo je zlo, a je zapotřebí ho zastavit. Ale islám není zlo. Přinejmenším  ne tak veliké, jako naše omezenost a vůle terorizovat samy sebe strachem. Ne tak veliké zlo jako naše lenost poznávat a přemýšlet.

Vůbec se mi  vlastně nechtělo sedat si ke klaviatuře, protože pořád hluboce věřím, že veliká většina mých sousedů a přátel (i na Facebooku) je normální. Že tomu nepodlehne. A že všechny ty výkřiky: „Šátky jim nepovolíme! Šabatová je kráva!“, jsou jen „výstřiky“ těch méněcennějších, kteří jinou formu sexu nacházejí patrně asi dost pracně.

Ale právě ten Facebook mne nakonec rozhoupal. Tam si totiž teď všichni a bez rozdílu – Schwarzenberk, Trautenberk anebo Zeman – posíláme videjka o upalování oslů omladinou, kamenování žen, rituální porážce velbloudů anebo šoustání s nimi. Otřásá námi znechucení, hnus a strach. A islám se pro nás stává právě tímto hnusem.

Mimochodem naším vlastním hnusem. Vždyť proč to linkujeme, lajkujeme a sledujeme, aniž bychom se pokoušeli myslet !! Nebo máte pocit, že kdybychom viděli videjka obyčejné šikany v politicky-korektních školách naší slovutné Evropy, že by byla nějak diametrálně méně krutá? Nikdy jste neviděli ožralé neonky, válet se na svých párty po sobě a vykřikovat ubohé kydy? Opravdu si myslíte, že žádné dítě evropských rodičů nikdy netýralo kočku nebo psa, protože oslů je tady podstatně méně? Ba dokonce, že snad žádný katolicky oddaný bača neojede (anebo neojel) ovci? Viděli jste někdy videa pravoslavných nácků? Je podříznutí v přímém přenosu méně zvrácené než kamenování?

A podíváme-li se nejen na historii pogromů, osmanských válek anebo na katolické účtování s Valdenskými, byly snad  detaily z křesťansko-křesťanské Třicetileté války méně hnusné?  A takové je tedy křesťanství? A nevraždí, neprzní a nemučí v Nigérii, Somálsku, Gaze a Ugandě musulman musulmana?

 

Ale ještě jednou!!  Já se nezastávám islámu.  Protože ho taky neznám do detailu. Dokonce ani musulmanů. To bych na to musel jinak. To bych se musel ptát, proč je každý takový přišelec vnímán jako přišelec. A pokud nemá ropné prachy, za které jsme ochotni mu tu jeho „jinakost“ na oko odpustit (vlastně se mu prodat), přichází ten přišelec jen jako lúzr. A je s ním jako s lúzrem nakládáno. On si na naše jogurty tak snadno nevydělá. A tak se pak ve Francii zákonitě ghetoizuje, závidí a zlobí. Ani on není pitomý a zjišťuje, že naše politická korektnost a naše kvazi-demokracie jsou jen kecy podobné těm o chudobě a pokorné službě Církve. A v každém ghettu zločin i nespokojenost bují rychleji. Krásně o tom píše Babel.

Ne nezastávám se islámu ani takhle. Zastávám se nás. Přišli jsme totiž okoráváním Evropy, skepsí a filosofofilií bezmála o  celou duši. Už jeden a půl století nám hrozí smrt za živa. Protože nesvobodný anebo demotivovaný, nepřemýšlející a tedy zglajchšaltovaný je tak jako tak mrtvý.  Všimli jste si, že kdysi se „chrámům přídělového systému a jednostejných oplatek“ říkávalo Konzum? Konzum teď naštěstí vystřídal Albert a teta Billa. Ale jsme tím snad  o něco svobodnější? Pokud nepřemýšlíme, tak ani moc ne.

Šíření a sledování těch “zaručených“ pohledů na islám, to nám tu dušenku  s odpuštěním kontaminuje ještě rychleji. Jednak strachem a jednak omezeností. Vždyť i musulmani tu žijou už  taky nějakých jeden a půl tisíce let. Kdyby to byly jen samé zrůdy, stejně odporné jako ty naše evropské zrůdy, musela by taková  civilizace i kultura zaniknout prostě sama od sebe. A ona přeci jen trvá. Jenom ji nějak nečekaně zastihly moderní technologie s informacemi o Evropě zaslíbené, tolerantní a xenofobní. A dokud Putin nepřinesl válku před Ural, bylo potřeba někde likvidovat  zastarávající vojenskou techniku s poukazem, že i v džámáhíliji mají právo pít Coca-colu J

Nebojme se kultur. Bojme se zla. I toho v sobě. A snažme se poznávat pravdu. Vždyť povídal tuhle jeden tesařík: „Poznáte pravdu a ta vás osvobodí…“

Autor: Jaroslav Achab Haidler

10 Komentářů

 1. Dominik Stodůlka
  30.8.2014 – 4 Elul 5774 v 17:06 — Odpovědět

  “Většina z nás umí arabsky leda tak pár číslic, ale všichni moc dobře víme, co je psáno v Koránu.”

  Většinu lidí ani tak moc nezajímá, co přesně se píše v Koránu, nebo podrobnosti o teoretické teologii islámu. Spíše je zajímá, jak se muslimové projevují v praxi. A ačkoliv není možné paušálně odsoudit všechny muslimy, tak těch, kteří páchají nábožensky motivované násilí, bohužel není zas tak málo.

  0
  0
 2. cfgredghb
  30.8.2014 – 4 Elul 5774 v 18:57 — Odpovědět

  Ja bych si dovolil tvrdit, ze evropa ruznyma oklikama hleda cestu
  K humanismu, byt to neni jednoduche kvuli prekazkam jako je konzum,
  prezranost, strach atd. Ale evropa dosla i tak dost daleko k demokracii,
  snad i nejake socialni zalezitosti jsme se naucili resit, mame sekularni
  stat kde mohou zit lide ruznych nabozenstvi i bezverci.

  Dokazili jsme prekonat fasismus, nacismus, stalinismus.
  Pokud nema byt islam razen mezi skupinu vyse uvedenou, tak sami
  muslimove budou muset dokazat, ze znaji pojmy jako tolerance,
  souziti s jinymi nazorovymi skupinami.

  Kdo je zde tolerantni a kdo toleranci nepestuje? Toleranci tolerantnim, netoleranci netolantnim. Obcas se evropa musi i branit!

  0
  0
 3. josh
  30.8.2014 – 4 Elul 5774 v 21:09 — Odpovědět

  naprostou souhlasim ve vsem

  rekneme – allah je nejvyssi buh a mohamed je jeho prorok – samo o sobe na tom neni nic spatneho…

  ale podivejme se jak se to v evrope hluboce zakorenilo v nasi mysli a podvedomi – banky, urady, firmy, oddeleni, pojistovny socialky atd…

  proc? jeden moslim mi rikal ze on se muze modlit v kteremkoliv kostele kde je, tam kde se nachazi, v jakekoliv zemi ve kteremkoliv nabozenstvi…a ze ani obrazek, nebo soska v kostele neni pro nej jako moslima problem, tak ho uci jeho guru, on se modli ke svemu bohu a ti ostatni ke svemu…tolerance

  a to je ten princip …nase systemova statne socialni oddeleni jsou jako kostely pro sluzbu “allahovi” a reditel nebo manazer je “prorokem” boha teto mistnosti, nebo oddeleni ci uradu, ktery sdeluje jeho slova a vsichni tak cini a jsou ve sluzbe cely zivot nebo do duchodu…

  …ficime na tom opravdu v evrope par desetileti a zranuje to, zotrocuje nas to, berem to jako fakt, proste tak to je a musi byt…jako by to jinak neslo

  i ta tora a tradice zna sveho Pana a proroky ale jak to ted cteme – pokud si vemes do sluzby otroka bude ti slouzit 6 let a na sedmy vemes
  a nalozis mu na ramena ze vseho na cem pracoval i z plodu i ze zvirat a propustis ho na slobodu :-) a to uz je panove jine kafe, mysleni a hlavne dusledky pro stastnejsi zivot…

  uz jenom ta samotna sluzba je u pana za slusnych podminek co nevytvari pocit napeti a stresu ze budu naveky otrokem a ze jednou budu svobodny a nemusim cekat do duchodu…ba co vic, ziskam svobodu jeste driv a neco uzitecne pro moji existenci a zivot v te svobode :-)

  priklad, nerte me doslova ale – zamestnanec u pokladny v Bille by po 6 letech driny ziskal urcity podil na celkovem zisku celkove site Billa o hodnote dejme tomu pravidelne mesicni mzdy… a ziskava urcitou svobodu

  0
  0
 4. 30.8.2014 – 4 Elul 5774 v 23:58 — Odpovědět

  ad 1) Dominiku, a to je právě ta otázka, kterou si kladu a neumím si ji ověřit spolehlivými daty. Je náboženství skutečnou pohnutkou anebo zástěrkou onoho “islámského/-istického” násilí? A je toto konkrétní násilí (protože lhát o restitucích je taky forma nedobra) skutečně obsahem onoho náboženství? ..

  0
  0
 5. Daniela
  31.8.2014 – 5 Elul 5774 v 00:11 — Odpovědět

  Bez panického strachu se určitě lépe hledaji smysluplná řešení :)

  0
  0
 6. plan9
  31.8.2014 – 5 Elul 5774 v 06:56 — Odpovědět

  ideologii/nabozenstvi, ktere hlasaji likvidaci jinych, ktere utoci na nizke pudy,
  takovych najdeme 12 do tuctu.
  ale toho co hlasa toleranci, slusnost mezi lidmi toho je pomalu.

  polozme si otazku: muze za nacismus kniha mein kampf a nebo lide, kteri
  ideologii podlehli? mame rikat, ze za to muze islam (jakakoliv jina doktrina),
  nebo ze za to muzou jedinci/skupiny, ktere si to vykladaji spatne?

  ja bych rekl, ze za vsim jsou lide, lide pisi tyto knihy a lide si pak
  onu knihu/doktrinu vezmou za sve. pokud v doktrine najdu krute myslenky jako:
  znicit krtka! tak budu povazovat uz primo tu doktrinu za spatnou.
  to ale neznamena, ze by se takove knihy mely uplne zakazovat, musi slouzit
  jako zdroj informaci a varovani pro dalsi generace.

  diky islamu nam v evrope zase roste vlna antisemitismu, takze bych rekl,
  islam v soucasne dobe na tomto miste v kombinaci s lidmi zahledenymi do svoji
  ideologie, neprinasi nic pekneho. az prejde par generaci a mozna se narodi
  moudrejsi lide, tak ani islam uz nebude nebezpecny. stejne jako krestanstvi
  dnes a za stredoveku. ale ted nebezpecny islam je.

  0
  0
 7. Dominik Stodůlka
  31.8.2014 – 5 Elul 5774 v 20:32 — Odpovědět

  ad 4) To, jestli dané chování vychází nebo nevychází ze samotného islámu, úzce souvisí s otázkou, co je vlastně islám.

  Pro část muslimů je islám to, co říká Korán. Pro jiné to, co říká Korán a Sunna (Život Prorokův). Pro jiné to, co říká Korán, Sunna a středověcí chalífové. Pro jiné to, co říká významný imám ze Saudské Arábie. Pro jiné to, co dělali jejich předkové po celá staletí. Pro jiné to, co říká Al-Quida. Pro jiné to, co říká nový samozvaný chalíf tzv. “Islámského státu”. A někteří mají svůj vlastní výklad.

  Islám není homogenní jednoznačná nauka, ale souhrnný název pro desítky různých názorů a výkladů, často protichůdných. Není zde žádný Sanhedrin nebo Posvátný Synod, který by vyjádřil jednoznačné závazné stanovisko k věroučným a jiným otázkám. Zdá se, že ani sami muslimští imámové se neshodnou, co vlastně islám je a co není. A bohužel, mezi těmito mnoha interpretacemi islámu jsou i takové, které vyzývají k násilí.

  Podle pravidel islámu je totiž muslimem každý, kdo odříká šahádu (i když třeba nikdy nečetl Korán, ani nebyl ve věrouce nikterak vzděláván). A jakmile je muslimem, může vytvořit svoji novou interpretaci islámu a pokud je dostatečně charismatický, ostatní ho následují.

  0
  0
 8. Moťovský
  18.9.2014 – 23 Elul 5774 v 12:28 — Odpovědět

  Ad 6 – dalo by se s Vámi vyřčeným názorem souhlasit – až na jednu „maličkost”: Islám vznikl v sedmém století – a já na jeho „přívětivější tvář” nemíním čekat dalších 700 let (pokud platí podobný časový sled jako u křesťanství). Těch „pár fanatiků” z IS má cca 40 000 členů, skvěle vyzbrojených a vycvičených, připravených I po psychologické stránce, nabírá” další lidi (I z evropských zemí) a ohrožuje nejen státy Blízkého a Středního Východu, ale, (prostřednictvím přistěhovalectví a „děloh muslimských žen”, jak se sami vyjadřují), i celou Evropu. S náznaky jeho „přátelského” působení se můžeme setkat I v Čechách – např. V Teplicích se objevily výhrůžné letáky – atd…

  0
  0
 9. cipi
  21.9.2014 – 26 Elul 5774 v 20:59 — Odpovědět

  Já jsem porad premyslela co to je Šabatová je kráva, kterého to šábesu se tyká jaká kráva, žeby červená, az mi doslo, ze jde o paní ombudsmanku.

  0
  0
 10. Monalisa
  7.11.2014 – 14 Heshvan 5775 v 18:43 — Odpovědět

  Já znám arabsky pouze chamsa a setta a to se bojím, že je ještě špatně a ani nevím jestli je to správně pět a šest. A to jsem měla araba za muže. Nechce se mi ale věřit, že “Většina z nás umí arabsky leda tak pár číslic”. Řekla bych, že to je stejná mýlka jako fakt, že se většina domnívá – “Evropa musí zemřít (pokud nekonvertuje a nevráti se do pouště)”.
  Nic takového ani v jednom a ani ve druhém případě není pravda. Ale v jednom dávám autorovi za pravdu, už dávno se civilizace moderní modlí místo k Bohu ke Zlatému teleti a to na všech kontinentech a často bez rozdílu vyznání. Slova jakékoli víry jsou často zneužita k válkám o moc a finanční zisk.
  Osobně se domnívám, že je nejvyšší čas na nového proroka, ale stejně tak se obávám, že tady by ani Kristus neuspěl :(.

  Monika

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Česká republika vyzbrojí Kurdy

Další článek

Mahmúd Abbás nevěří vládě národní jednoty