Zdroj: telegraph.co.uk

Hamás je zodpovědný za prodloužení doby izraelské vojenské operace v Gaze, říká palestinský prezident.

Vyslovil se tak tři dny po uzavření posledního příměří mezi Izraelem a Hamásem.  Jak s odvoláním na agenturu AP informují České noviny, palestinský vůdce se domnívá, že ztráty na životech byly zbytečné: “Mohli jsme tomu všemu zabránit. Je to 2000 mučedníků, 10.000 zraněných, 50.000 (zničených) domů,” zaznělo z Abbásových úst ve vysílání palestinské televize. Prezident se domnívá, že Hamás vyjednávání podmínek zastavení bojů protahoval jen proto, aby násilí eskalovalo.

Mahmúd Abbás zároveň vyjádřil pochyby o možnosti úspěšné společné vlády národní jednoty, na které se letos v dubnu Abbásova Organizace pro osvobození Palestiny s Hamásem Chálida Mišála dohodla.
Boje stály život 2000 Palestinců, na izraelské straně je 71 mrtvých. V průběhu konfliktu bylo příměří vyjednáno již několikrát. To poslední trvá od úterý a mělo by poskytnout prostor k dalšímu jednání. Úspěch rozhovorů je však nejistý, protože šéfové Hamásu odmítají izraelský požadavek na odzbrojení příslušníků této palestinské organizace.

Podle izraelského premiéra Benjamina Netanjahua by ukončení téměř dva měsíce trvající vojenské operace umožnilo obnovení mírových rozhovorů. Zároveň však upozornil, že v této chvíli jde o předčasné úvahy.

Autor: redakce Shekel.cz

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Islám nás už porazil

Další článek

Nikdy bych nevěřila, že je něco takového možné