Zdroj: Shekel

Palestinský chlapec, kterého izraelští vojáci zastřelili během pátečních nepokojů, byl podle vyjádření amerických úřadů občanem USA. Spojené státy nyní žádají rychlé a průhledné vyšetření události.

Čtrnáctiletý Orwah Hamad byl střelen do hlavy v Silwadu, vesnici severně od Ramallahu. Podle mluvčího izraelské armády vojáci “dokázali zabránit útoku, když narazili na Palestince házejícího na ně molotovův koktejl. Zahájili palbu a zasáhli.”

Další srážky v arabských oblastech a v okolí Jeruzaléma po sobě zanechaly několik lehce zraněných.

Ve středu zemřel tříměsíční židovský kojenec a osm dalších osob bylo zraněno, když palestinský řidič vjel automobilem mezi čekající chodce. Jedenadvacetiletý řidič se pokusil z místa ujet, ale policie jej postřelila a zadržela.

O dva dny dříve židovský řidič přejel dvě palestinské dětí před mateřskou školou ve vesnici Singel severně od Silwadu. Pětiletá Enas zemřela, druhá holčička je v kómatu. Řidič nezastavil údajně z obavy o svůj život. Podle vyšetřovatelů šlo o nehodu, viník je na svobodě.

Autor: redakce Shekel.cz

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Saúdská Arábie trestá nepřátele USA

Další článek

Dalajláma a jeho 19 rád