Zdroj: zemepis.com

Turecko má potíže se zajišťováním potřeb téměř jedenapůl milionu syrských uprchlíků, které už na svém území hostí. Další Syřany, kteří se snaží přejít hranice do Turecka, vracejí pohraniční hlídky zpátky nebo je dokonce zabíjejí.

Podle zprávy Amnesty International (AI) bylo od loňského prosince do letošního srpna na neoficiálních hraničních přechodech mezi Sýrií a Tureckem zastřeleno a zabito nejméně sedmnáct lidí. Zpráva hovoří o dalších deseti případech, při nichž hraniční stráže ztloukly jedenatřicet osob.

AI poskytla získané informace také tureckým úřadům a apeluje na tureckou vládu,  se žádostí o “zrevidování jejích pohraničních praktik, aby uprchlíci nemuseli používat nebezpečné ilegální hraniční přechody.”

Turecko nyní hostí zhruba 1,4 milionu uprchlíků ze Sýrie, což je přibližně polovina všech lidí, kteří z válkou sužované oblasti utekli. Za tři dny v září 2014, udává zpráva, přišlo do Turecka více syrských uprchlíků než do celé Evropské unie za tři roky. Tato situace vede k tomu, že turecké uprchlické tábory jsou kapacitně naprosto vyčerpány a mnozí Syřané jsou v Turecku zcela ponecháni svému osudu.

Autor: redakce Shekel.cz

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Izrael znovu boří palestinské domy

Další článek

Geniální stratég na Hradě