Zdroj: thesoccercorner.com

Já osobně nevidím důvod, proč by nějaký sportovní klub z Blízkého východu nemohl mít ve znaku půlměsíc. Bohužel to ale neplatí opačně.Představte si, že by ten sportovní klub, řekněme třeba v Iránu, koupil bohatý evropský sponzor a ten půlměsíc ve znaku, který je tam již přes sto let, by se mu nelíbil. Nařídil by jeho odstranění. Co by se stalo? Nejen že by k jeho odstranění nedošlo, ale ten sponzor by byl hnán ze země hlava nehlava, bez ohledu na jeho peníze. On je tu ale ještě jeden aspekt. Nemyslím si, že by nějakého evropského sponzora takováhle kravina napadla.

Nejen ve Španělsku, ale v celé Evropě, ba dokonce si troufnu říci i ve světě, známý klub Real Madrid dostal velmi bohatého sponzora. Je to muslim, a určitě není terorista. Jistě je mírumilovný a velice snášenlivý, ale jenom odtud potud. Znak klubu, který je starý již 112 let, se musel oprostit od křížku na vrcholu. Nikdo mi nebude vyprávět, že zadavatel je tolerantní k jiným kulturám a náboženství než tomu svému. A nikdo mi nebude vyprávět, že pokud Evropa bude takto ustupovat tak si pod sebou řeže větev. Tohle je ptákovina, ale více než symbolická. Zkušenosti některých zemí ukazují, že krůček za krůčkem se bude požadovat více a více. Ukazuje to sebevražednou toleranci Evropy a selhání politiky tzv. multikulturismu. A ukazuje to, že vyznavači té jedné víry prostě nic jiného neuznají. Ale rozhodně to ukazuje, že Evropané jsou sice tolerantní, ale Muslimové určitě ne. A to platí i pro ty, kteří nedrží v ruce kalašnikov.

Autor: Tomáš Flaška

8 Komentářů

 1. Tony
  3.12.2014 – 11 Kislev 5775 v 22:14 — Odpovědět

  Neveselá ukázka úpadku západní kultury. Zatímco ten turecký rohlík od Vídně se nám poněkud narovnal, tak poměry se pokřivily. Ti, kdo zapomněli na svou minulost, jsou odsouzeni si ji prožít znovu.
  Neon nebude ta správná cesta k nápravě, ale třeba posezení u moře s Černohorci, otevře oči. Ti ještě nezapomněli.

  0
  0
 2. danny
  4.12.2014 – 12 Kislev 5775 v 06:58 — Odpovědět

  Ari napísal pekný článok o hrozbe,ktorá hrozí krestanskému duchovenstvu a pýta sa prečo?Lebo(aj napríklad)sa zabuda na presbyteriánsky,,kodex”:Kde sa vyskytlo nejaké zlo,tolerovat ho znamená prispôsobit sa mu,prispôsobit sa mu znamena zmierit sa s ním a zmierit sa s ním znamená porážku.To sa nikdy nerobí.
  Klobuk dolu pred spomínanými.

  0
  0
 3. Karel79
  4.12.2014 – 12 Kislev 5775 v 07:42 — Odpovědět

  Pane Flaško, počkejte jen malou chvilku, pan Bronislav Ostřanský spolu s Erichem a moslimem Vám celou věc vysvětlí a uvedou na pravou míru.

  0
  0
 4. 4.12.2014 – 12 Kislev 5775 v 19:28 — Odpovědět

  No, já bych řekla, že jde prostě o kšeft. Real Madrid podlézá svým sponzorům (zákazníkům) tím, že odstranil křížek (nenašla jsem na zahraničních zpravodajských serverech nic o tom, že by k tomu byl nucen – všude, aspoň co jsem četla já, se píše, že šlo o marketingový tah), úplně stejně, jako některé muslimské země těší svoje sponzory (zákazníky) například tím, že uznaly křesťanské svátky za svoje státní nebo jako muslimské podniky podlézají nemuslimským zákazníkům tím, že jejich zaměstnankyně nesmí před zákazníky nosit šátek (aerolinky Kataru, Emirátů nebo arabské Etihad a další).

  0
  0
 5. Tony
  4.12.2014 – 12 Kislev 5775 v 21:33 — Odpovědět

  Navrhuji to přivést k dokonalosti a začít přejmenovávat i fotbalové hvězdy Realu Madrid. Prozatím jen v arabském světě. Ta největší, Ronaldo, se totiž jmenuje Cristiano. No to k nějaké drobné úpravě přímo vybízí! Je to jen kšeft, že.

  0
  0
 6. igor
  5.12.2014 – 13 Kislev 5775 v 00:43 — Odpovědět

  ad3.Karel79: Čo sa týka mňa (čiže moslima), nepovažujem za potrebné uvádzať niečo na správnu mieru. Pán Flaška cítil potrebu vyjadriť sa a vyjadril sa.A nedrži v ruke Kalašnikov.

  0
  0
 7. 5.12.2014 – 13 Kislev 5775 v 01:20 — Odpovědět

  Ad 5 – nebyl by první. Vždyť i středoafrický císař Jean Bedel Bokassa se na krátkou dobu jmenoval Salahuddin Ahmed (než zjistil, že z toho nic nekápn)e…

  0
  0
 8. Erich
  5.12.2014 – 13 Kislev 5775 v 10:45 — Odpovědět

  Odstraňování či přidělávání křížů, toť zdá se přímo hitem posledních dní. Karle79 jen pro zajímavost, máš třebas jen rámcovou představu, jak to vypadá nebo přesněji vypadalo ještě po roce 2009 na hřbitově v Gaze?

  http://www.itv.com/news/2013-11-08/uk-and-commonwealth-soldiers-to-be-remembered-at-gaza-war-graves/

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Interview s Eugenem Kuklou

Další článek

Židé v Íránu nabírají druhý dech