Zdroj: zemepis.com

Zadržení jsou podezřelí z toho, že po internetu chystali útok na synagogu. Podle obvinění se na sociálních sítích holedbali plánem na vypálení židovského svatostánku v jihofrancouzském Heraultu.

Dva z obviněných padli do rukou policie v Montpellieru v jižní Francii, tři zbývající jsou z nedalekého Beziers. Všichni zadržení jsou přívrženci krajní pravice.

V úterý byli ve Francii také zatčeni tři muži a dvě ženy, o nichž se předpokládá, že mají spojitost s vraždou čtyř lidí v bruselském židovském muzeu letos v květnu.

Antisemitizmus se momentálně ve francouzských médiích skloňuje ve všech pádech. V neděli se v Paříži konalo protestní shromáždění kvůli útoku na mladý židovský pár z předměstí francouzského hlavního města. Jednadvacetiletý mladík a jeho přítelkyně byli přepadeni, protože útočníci se domnívali, že “židé musejí mít peníze”. Dívka byla během přepadení také znásilněna. Na manifestaci o několika stovkách účastníků promluvil i francouzský ministr vnitra Bernard Cazeneuve. Označil antisemitizmus a rasizmus za národní problémy a slíbil, že francouzská vláda bude svou židovskou komunitu bránit “ze všech sil”.

Francie je domovem největší evropské židovské komunity, čítající více než půl milionu osob. Letos však velmi výrazně stoupla židovská emigrace. Kromě zhoršené ekonomické situace uvádějí vystěhovalci jako důvod právě stoupající antisemitské nálady ve společnosti.

Autor: redakce Shekel.cz

1 Komentář

  1. Ráchel
    22.12.2014 – 30 Kislev 5775 v 01:25 — Odpovědět

    Být obětí násilí je dost velké trauma a komentář, který tu situaci znevažuje je dost ubohý.

    0
    0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Multikulturalismus, aneb podle analýzy je Martin Konvička muslim!

Další článek

Policista ukradl peněženku, okradeným vyhrožoval deportací