Zdroj: www.tn.nova.cz

Obecně prospěšná společnost Živá paměť vydala multimediální výukovou pomůcku (DVD) o nacistické perzekuci českého obyvatelstva během druhé světové války.

Publikace je určena především středoškolským učitelům dějepisu a společenských předmětů. Uvedl to ředitel společnosti Živá paměť Pavel Voves. Ten dává nacistickou perzekuci do souvislosti s klíčovými historickými událostmi. Učební pomůcka informuje o otrockých pracích vězňů v koncentračních táborech, ghettech a jiných vězeňských zařízeních. Věnuje se také perzekuci židovského a romského obyvatelstva a totálnímu nasazení českých obyvatel na práce v Německu během války.

Výukový materiál je složen z rozsáhlých obrazových a fotografických příloh a také z osobních výpovědí pamětníků, které Vovesova společnost již léta shromažďuje.

Studijní pomůcka navazuje na knižní studijní příručku pro učitele středních škol Nacistická perzekuce obyvatelstva v českých zemích během 2. světové války z roku 2006. Živá paměť rozeslala nový výukový materiál na všechna gymnázia a na vybrané střední školy. Celý projekt Učení se z historie podpoříla Evropská komise.

Společnost Živá paměť byla založena v prosinci roku 2003 pracovníky Kanceláře pro oběti nacismu Česko-německého fondu budoucnosti. Mimo jiné se zaměřuje na archivaci originálních dokladů úřední i osobní povahy, fotografií a osobních výpovědí, které se objeví během odškodňování obětí nacismu. Společnost tak neustále rozšiřuje svou sbírku a výsledky své práce pravidelně zveřejňuje.

Autor: redakce Shekel.cz

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Zvláštní proroci (4)

Další článek

Děkujeme, odejděte!