Zdroj: soundmindmeditation.com

Tomáš Flaška: „Co na to ty stamiliony a miliardy pokojných věřících muslimů? Budou mlčet.”

Ústredná  rada moslimov v Nemecku odsudzuje teroristický útok v Paríži.

„Je dôvod na obavy,  že útok poženie novú vodu  na mlyn extrémistom všetkých pruhov. ”

Z dôvodu šokujúceho  teroristického  útoku v Paríži,vydala Ústredna rada moslimov v Nemecku (ZMD) v Kolíne nad Rýnom dňa  7.1.2015 následujúce vyhlásenie:

“Čo najostrejšie odsudzujeme hanebný  teroristický útok . Sme otrasení a šokovaní masakrom, ktorý sa  spáchal na redaktoroch  redakcie  a na ďalších osobách a spolucítime  s pozostalými obetí.

Neexistuje žiadne náboženstvo a ani žiaden svetonázor, ktorý by obsahoval  čo len štipku odôvodnenia pre takéto činy. Toto  je nepriateľský a neľudský čin  proti našej slobodnej spoločnosti. Týmto činom nebol pomstený náš Prorok, ale týmto činom bola zradená naša viera a naše moslimské  zásady boli zdiskreditované  v  špine.

Je dôvod na obavy,  že útok poženie novú vodu  na mlyn extrémistom všetkých farebných pruhov. Vyzývame všetkých, aby nesadli na lep zákerným plánom extrémistov, ktoré rozdeľujú spoločnosť, podnecujú nenávisť a svár medzi náboženstvami a chcú urobiť z  drvivej väčšiny pokojných veriacich vyvrheľov spoločnosti.

Vrahovia z Paríža musia byť čo najrýchlejšie vypátraní  a postavení pred súd. “

Autor: Igor Ahmed Harničár-Dietrich

Zdroj: islam.de

11 Komentářů

 1. Tomáš Flaška
  9.1.2015 – 18 Tevet 5775 v 07:01 — Odpovědět

  Já ve svém článku napsal: “Možná se jich ozve pár v našich zemích, kde se to ještě jakžtakž smí. Někde na středním východě asi těžko někdo hne brvou.”, což ve svém článku Igore dokazuješ. Tentokrát se dokonce ozvaly i nějaké islámské autority, hurá. Ale naprosto správně diskutuje Rafael pod mým článkem a ptá se: kde jsou ty statisícové demonstrace muslimů proti teroristickému činu, stejně jako se konaly když byly uveřejněny karikatury?
  Pokud Refael dovolí, tu myšlenku bych příležitostně rozvinul do nějakého článku.

  0
  0
 2. Refael
  9.1.2015 – 18 Tevet 5775 v 10:04 — Odpovědět

  Dobrá, můžete.

  Link na malý blog, kde tentokrát nikoliv Muslimové ze Středního Východu, jak se normálně dá očekávat, ale americká(!) občanka, která prý řekla, že i za útokem v Paříži může naše tajná služba Mossad.
  Čekal bych tyhle výpady tradiční samotných Muslimů jako v případech 11.9.2001, cunami v Tichomoří atd., ale nikoliv od někoho, kdo se honosí tituly.

  http://hoffmannova.blog.idnes.cz/c/442879/Uz-je-to-tady-Za-utokem-v-Parizi-je-Mossad.html

  http://www.algemeiner.com/2015/01/08/bds-leaders-promote-anti-semitic-conspiracy-theory-linking-mossad-to-charlie-hebdo-atrocity/

  Co k tomu říct?

  0
  0
 3. 9.1.2015 – 18 Tevet 5775 v 10:08 — Odpovědět

  Tomáši, islámské autority se samozřejmě ozvaly také. Není vyšší islámské autority než je egyptský Al Azhar. Vyslovila sei arabská liga, saúdskoarabské autority atd. atd.

  http://english.alarabiya.net/en/News/world/2015/01/07/World-leaders-condemn-Paris-shooting-attack-.html

  A jinak: čekáte statisícové demonstrace kvůli dvanácti mrtvým? Když se nekonají statisícové demonstrace kvůli tisícům mrtvých? Ten samý den, kdy teroristé vystříleli Charlie Hebdo a zabili 12 lidí, vystříleli teroristé celé město v Nigérii, obětí několik set až dva tisíce. (Něco podobného se pravděpodobně zároveň dělo v Iráku, Sýrii…) O co jsou pozabíjení bulvární novináři důležitější, než pozabíjená nemluvňata, že zrovna kvůli nim by se měly konat demonstrace?

  0
  0
 4. Tomáš Flaška
  9.1.2015 – 18 Tevet 5775 v 10:30 — Odpovědět

  Já se ptám, oč důležitější jsou karikatury, než byť jen jeden jediný mrtvý, když kvůli karikakaturám se demonstrace konaly?

  0
  0
 5. 9.1.2015 – 18 Tevet 5775 v 13:51 — Odpovědět

  Cynik by řekl, že karikatur je méně než mrtvých… Demonstrace proti karikaturám měly mimochodem silně politické pozadí (pro vysvětlení doporučuji například knihu Tzvetana Todorova Strach z barbarů); náboženské symboly vzbuzují pravidelně (a všude) větší emoce, než (vzdálení) mrtví. Jako příklad jsem tu teď právě v jiné diskusi použila Scorseseho Poslední pokušení Ježíše Krista (stálo za to věřícím zapálit kino, ale kvůli zneužitým dětem nebo zneužitému náboženství v Bushově administrativě nikdo nic nezapaloval).

  0
  0
 6. Tomáš Flaška
  9.1.2015 – 18 Tevet 5775 v 16:27 — Odpovědět

  5) “náboženské symboly vzbuzují pravidelně (a všude) větší emoce, než (vzdálení) mrtví.”
  No a po několika dnech diskusí jsme zase u toho, co tvrdím pořád a u mnoha článků a zase docházíme ke stejnému závěru: náboženství a víra je špatně. Obecně.

  Ať už budeme o všech teroristech říkat a tvrdit, že jsou odpadlíci, že jsou to fanatici a já nevím co ještě, vždy dojdeme nakonec k té jedné základní otázce a čím se motivují a inspirují?

  0
  0
 7. danny
  10.1.2015 – 19 Tevet 5775 v 10:52 — Odpovědět

  je ne suis pas Charlie.Lebo s určitým ,,druhom”satiry nesuhlasím.

  0
  0
 8. 12.1.2015 – 21 Tevet 5775 v 14:04 — Odpovědět

  Ad 6 – nojo, Tomáši, ale myslíte, že nebýt náboženství, nenajdou si sociopati nic, čím by mohli svoje jednání racionalizovat?

  0
  0
 9. Tomáš Flaška
  12.1.2015 – 21 Tevet 5775 v 16:14 — Odpovědět

  Karimo tady se neshodneme. Vy vycházíte z toho že islámští teroristé jsou jen teroristé a islám si berou jen jako zástěrku. Kdyby nebylo islámu, našli by si jinou ideologii na zdůvodnění svých činů.

  Já tvrdím, že je to záměna důsledku a příčiny. Kdyby měli jinou životní ideologii, ať už náboženskou nebo světskou, tak by mnoho z nich nevraždilo. Islám je právě ten zdroj myšlenek a inspirace, který je motivuje. A toto náboženství jim poskytuje duchovní omluvu za jejich činy.

  0
  0
 10. woodoo
  12.1.2015 – 21 Tevet 5775 v 20:06 — Odpovědět

  Mnoho lidí nemělo zrovna šťastné dětství, ale jen někteří z nich tím omlouvají své vraždy. “O)

  0
  0
 11. danny
  15.1.2015 – 24 Tevet 5775 v 09:18 — Odpovědět

  zaujímavá situácia nastala pri vyhlásení francuzskeho komika dieudonna:,,Je suis Charlie Coulibaly.”
  Bude ,,slobodne”tolerovaný,ale odsudený?smile

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Český blbec

Další článek

Válka proti multikulturalismu