Zdroj: seronet.info

Počet nigerských obětí náboženských nepokojů, které vzplály po vydání nového čísla Charlie Hebdo, stoupl na pět.

Páteční demonstrace několika desítek převážně mladých lidí, kteří se v Zingeru, druhém největším městě Nigeru, shromáždili, aby vyjádřili svou nelibost nad zesměšňováním proroka Mohameda, se zvrhla v bitky s policií, zapalování pneumatik na silnicích a rabování křesťanských obchodů. Asi padesát osob vniklo do prostor francouzského kulturního centra a zapálilo mediatéku a kavárnu, nedbaje varovných výstřelů přítomných policistů. Zapáleny byly rovněž dva kostely.

V Zinderu policie použila proti demonstrantům slzný plyn, ale protesty se v sobotu přenesly i do hlavního města Niamey. První shromáždění protestujících tam bylo rozprášeno policií, ale demonstranti napadli policejní stanici a zapálili dvě policejní auta. Zprávy o protestech přicházejí rovněž z menších měst, jako je Maradi, kde dav zapálil dva kostely. Rezidence ministra zahraničí byla vypálena v městě Goure.

Čtyři kazatelé, kteří svolali první demonstraci v Niamey, byli zadrženi. Demonstrace proti obsahu časopisu Charlie Hebdo se uskutečnily rovněž v hlavním městě Alžírska, kde mezi stovkami manifestujících byly i ženy a děti, a v senegalském Dakaru, kde průvod demonstrantů došel od hlavní mešity k francouzské ambasádě, aby tam spálil francouzskou vlajku. Podobný průběh měla i demonstrace v hlavním městě Mauretánie. V pákistánském Karáčí byl při protestech a následných srážkách s policií vážně zraněn místní fotograf. Manifestanti v súdánském Chartúmu požadovali omluvu francouzské vlády a proti urážkám náboženského cítění se v pátek demonstrovalo i ve válečné Sýrii.

Autor: redakce Shekel.cz

3 Komentářů

 1. Miloš
  20.1.2015 – 29 Tevet 5775 v 01:39 — Odpovědět

  Takže nyní už zabíjejí karikatury ? Spíše kreatury.

  0
  0
 2. Erich
  20.1.2015 – 29 Tevet 5775 v 10:46 — Odpovědět

  Nahlédl jsem do wikipedie a z ní zjistil že “tři čtvrtiny obyvatel Nigeru jsou negramotné” a 80% obyvatel jsou muslimové. A teď si zkusím představit jak na ty lidi můžou zapůsobit vizuální podněty poukazující na to čím baví ta křesťanská Evropa:

  https://blog.t30p.ru/post/A-segodnya-u-nas-yumor-ot-Charlie-Hebdo.aspx

  doprovozené dalšími vizuálními podněty, ukazujcími kdo vše se tak baví :

  http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/295804/parizi-pochodovalo-1-5-milionu-lidi-my-vsichni-jsme-charlie.html

  Předpokládám tedy, že tamní docenti přírodovědeckých fakult, na rozdíl od těch našich, mají přeci jenom tu svou “osvětovou misii” velmi velmi ulehčenou.

  Jestli pak si oni o nás nemyslí, že jsme tu všichni Charlie?

  0
  0
 3. danny
  20.1.2015 – 29 Tevet 5775 v 12:53 — Odpovědět

  A možno nešlo o karikaturky,ani kostolíky,ale hlavne o obchodíky.smile

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

​Turecký premiér přirovnává Net​a​njahua k pařížským teroristům

Další článek

Rusko sníží všechny výdaje, kromě armády