Zdroj: Archiv

Drúzský izraelský voják musel být hospitalizován poté, co jej v severním Izraeli napadla skupina mužů, kteří v nočním klubu slyšeli, že voják mluví arabsky. 

Devatenáctiletý Razzi Houseysa, voják Golanské brigády si v noci ze čtvrtka na pátek, během svého volna, vyšel s kamarádem do nočního klubu v kibucu Yagur jihovýchodně od Haify. Amer Houseysa, Razziho bratranec, říká, že v klubu si mladí muži všimli skupiny židovských mladíků, která je sledovala a posléze vyprovokovala hádku. Vojáci se pokusili vyhnout konfliktu a odjet autem, ale někdo z útočníků Razzimu hodil do obličeje velký kámen.

Zraněný mladík byl převezen do nemocnice a podstoupil operaci oka a ošetření několika zranění na hlavě.

Za poslední dva týdny jde už o druhý případ, kdy byl voják IDF napaden kvůli své arabštině: při lednovém incidentu došlo v Jeruzalémě k fyzickému útoku na studenta Tommy Hassona, který také mluvil arabsky. Skupina mužů v jarmulkách ho ztloukla před jeruzalémským nádražím.

I jedenadvacetiletý Hasson, sloužící v herevském batalionu, byl po incidentu převezen do nemocnice.

Prezident Reuven Rivlin ostře odsoudil oba incidenty a včera se v podobném duchu vyjádřil i David Stav, předseda národně-náboženské rabínské asociace Tzohar a městský hlavní rabín Shohamu. Stav řekl, že tyto události musí být izraelskými politiky a společností odmítnuty a v izraelské mládeži musí být pěstován větší respekt k ne-židům.

“Je šokující, že některé lidi nenávist poblázní tak, že nejsou s to rozlišit mezi spojenci židů a jejich nepřáteli,” řekl rabín deníku Jewish Post. Podle Stava političtí lídři útoky příliš nahlas neodsuzují proto, aby neztratili hlasy voličů a náboženští vůdci se zřetelného osdouzení zdrželi, aby je lidé nepovažovali za liberální nebo levicové.

Autor: redakce Shekel.cz

SPONZOROVANÝ ODKAZ: Chceš, aby si Tě v baru nespletli? Vezmi si naše ARMY JEWISH T-SHIRT!

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Pozvánka na veřejnou přednášku: The Middle East in 2015 (CZ/EN)

Další článek

Panelová diskuse: Terorismus a náboženství - Případ ISIS