Zdroj: flickr.com

I v zemi, kde je zahalování žen povinné, se slabší pohlaví nevyhne hodnocení na základě tělesných charakteristik. Na vlastní kůži to pocítila televizní hlasatelka, která navzdory pracovní smlouvě nesměla do vysílání, protože nebyla dost krásná.

Včera o tom informoval anglicky psaný server Gulf News. Poškozená žena tvrdí, že měla s arabským satelitním kanálem smlouvu na práci televizní hlasatelky. Když ale poprvé přišla na pracoviště v saúdskoarabském hlavním městě Rijádu, řekl jí nadřízený, že  pro televizní obrazovky není dostatečně atraktivní.  Místo toho jí nabídl místo sekretářky nebo asistentky štábu mimo vysílání, což se zase nelíbilo nové zaměstnankyni. Nakonec ji propustil.

Žena nyní zaměstnavatele žaluje kvůli diskriminaci a protiprávnímu rozvázání pracovního poměru – ve smlouvě totiž neměla uvedenou zkušební dobu.

Autor: redakce Shekel.cz

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Západní ženy si ze znásilnění nic nedělají

Další článek

Droboučkým písmem