Zdroj: ceskatelevize.cz

Nemyslete si, že v souladu s vládní linií tím míním živnostníky. Naopak, to přesně pasuje na odboráře.

Český odborový předák Josef Středula to sice vypustil z úst na adresu živnostníků, ale já se musím ptát: na jaké procento sádry by pak měl nárok on? Být papalášem v odborech je jen výtahem k dobrému bidlu. Vemte si tatíčka Richarda Falbra. V Europarlamentu nám skončil, na dlouho. A víte někdo co tam pro nás prosadil, či jak se o něm mluvilo? Nebo dnešní předseda senátu Štěch. Také bývalý vrchní odborářský boss.

Co pro tuto společnost udělali? Kromě toho že svými řečmi rozeštvávají lidi. Ano, ten živnostník odvede na zdravotním pojištění míň než zaměstnanec, ale u toho zaměstnance za něj 2/3 zaplatí jeho zaměstnavatel, často právě ten živnostník. Zaměstnanec má proplácenou nemocenskou až od 4. dne nemoci. Živnostník až od 4. týdne. Proč myslíte že v řadách živnostníků je nemocnost průměrně o dost nižší než v řadách zaměstnanců? Že by byli celkově zdravější? Taková pitomost by snad mohla napadnout právě jen ty odborové předáky.

Každý živnostník pro tuto společnost vytvoří víc, než jakýkoliv odborový předák. To pouze ten předák parazituje na systému, pokud použiji slova dalšího levicového giganta ministra Mládka.

Ale vrchol tomu zasadil další odborářský vyžírka Bohumír Dufek na DVTV (server aktualne.cz): „Živnostníci mají možnost. Ať jdou na úřad práce! Nikdo jim nebrání.“

U předchozích výroků bych zatím ještě hledal závist, nebo snahu dostat další nepohodlné lidi pod dohled státu, ale ať přemýšlím o smyslu výroku Bohumíra Dufka, jak přemýšlím, tak mě nenapadá nic, vůbec nic. O co mu jde?

I ten “nejdarebnější” řemeslník, který odvádí jenom zákonem předepsaná minima na zdravotním a sociálním pojištění, který dělá na černo a neodvádí žádné daně, tak pořád svou činností nějaké hodnoty vytváří a do systému něco málo platí, ale především nic z něj nečerpá. Co ten odborářský boss, poslanec, člen strany? Co vytváří, z jakých peněz je placen? To je ten parazit s nárokem na třetinu sádry, a ani to ne.

Ale co se získá tím, když podle Bohumíra Dufka půjde ten živnostník na úřad práce? Otočí se tok peněz. Nebude už odvádět ani to minimum, naopak, bude od státu čerpat. Jde tu o blaho státu, o společnou kasu? O co tomu odboráři jde? Je tak zaslepený nenávistí, závistí nebo vlastní kariérou a v jejím zájmu vypouští takovéto nesmysly? Co by tím kdo získal, kdyby 50ti letý živnostník praštil se svou instalatéřinou, kterou třeba šulí v šedé ekonomice, a šel si na pracák pro dávky? V jeho věku už žádnou práci nesežene.

Myslím, že po ministru Mládkovi a slovech o parazitech, Josefu Středulovi s jeho třetinou sádry je toto vyvrcholením nechutného tažení odborových bossů za podpory ČSSD za vlastními koryty bez ohledu na okolí, meritum věci a celou společnost.

Autor: Tomáš Flaška

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Požaduje muslimská rodina exhumaci mrtvoly nevěřícího?

Další článek

Kardinál Duka ve službách reflektorů?