Kontroverzní kritička islámu se na setkání pořádaném izraelským generálním konzulem v New Yorku přiznala, že doufá, že “jednoho dne konvertuje k judaismu.”​ Podle zpráv z New York Jewish Week prý také řekla, že už se o konverzi k židovství snažila, ale “bylo to obtížné.”

Jak uvádí internetové zpravodajství Jerusalem Post, pětačtyřicetiletá aktivistka zároveň kritizovala amerického prezidenta Barracka Obamu za jeho úmysl jednat s Íránem o nukleárních zbraních. Muslimové podle ní kompromis považují za hanbu a musí tedy být poraženi a nikoliv chlácholeni.

Původně narozena v Somálsku, dokázala se Aayan Hirsi Ali prosadit v nizozemské politice. Když se ukázalo, že azyl v Nizozemsku získala podvodem, rezignovala na své politické funkce a přesídlila do Spojených států. I tam se angažuje v řadě projektů, z nichž nejslavnější je její nadace AHA proti náboženstvím a tradicí inspirované diskriminaci žen a dívek. Je autorkou několika knih a držitelkou mnoha ocenění včetně Ceny morální odvahy, kterou obdržela od Amerického židovského výboru.

Její eventuální konverze k judaismu by mohla být komplikována faktem, že Aayan Hirsi Ali vystupuje velmi aktivně také proti chlapecké obřízce.

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Pozvánka na 2. díl Sidonovy knihy - Kde lišky dávají dobrou noc - Piano Live

Další článek

Evropská kapitulace před Ruskem