Německá kancléřka Merkelová se nechala v týdnu slyšet, že asociační dohody s Ukrajinou, Moldavskem a Gruzií nepovedou k jejich vstupu do EU a NATO.

Do teď jsem si myslel, že asociační dohody znamenají příslib budoucího členství. Tedy za splnění určitých podmínek tak, jak to bylo např. v našem případě. A do teď to také tak většinou zaznívalo. Proč ten obrat? Protože si to přeje Rusko!

Já pořád nechápu, co je Rusku do toho, jestli nějaká jiná zem vstoupí do EU nebo ne. To je přeci jen věcí oné EU a té země. Pokud s tím má Rusko problém, nic mu nebrání s tou zemí a případně i s EU přerušit obchodní vztahy. Ale pro Rusko by bylo mnohem rozumnější, kdyby o onu asociační dohodu také usilovalo. Místo toho se skoro každý týden z úst kremelských pohlavárů dozvídáme, jakou je Rusko jadernou mocností.

Představte si, že ve vaší zemi bují korupce, vládnou oligarchové a s hospodářstvím to jde od deseti k pěti. Zkusíte s tím něco udělat a začnete se například poohlížet po standardech EU. K jejich dodržování by vás mohla donutit právě ona asociační dohoda a navíc motivovat i vidina budoucího členství. Co se dozvíte? To nejde. Klidně si tu mějte svůj bordel i nadále. A to vám oznámí ona EU. Důvod? Přeje si to Rusko!

Dokážu si představit obrovské zklamání obyvatel, když se dozvědí, že jejich stav je prostě zakonzervován na věčné časy. To jsme zde prožívali až do roku 1989. Důvod? Přeje si to Rusko!

V oněch zemích se dá očekávat nárůst mafiánského způsobu života, další snižování životní úrovně a naopak další zvyšování migrace směrem na západ. Důvod? Přeje si to Rusko!

Sdělí vám Rusko přímo svá přání? Ale prosím vás. Pro ně jste strašně malý červ, který nedosahuje jejich úrovně. Oni jsou přeci velmoc a ta se nějakým dialogem s malým sousedem přeci nebude ponižovat. O sousedovi se bude výhradně bavit se sebou rovným, tedy maximálně s EU. Pokud by se to týkalo vojenských otázek tak s NATO nebo USA. O vás bez vás. Důvod? Přeje si to Rusko!

A tak, protože si to Rusko přeje, Evropa ústy Angely Merkelové kapitulovala.

3 Komentářů

 1. Karel79
  23.3.2015 – 3 Nisan 5775 v 20:41 — Odpovědět

  Hezký článek. Jenom nerespektuje realitu. Rusko má v Evropě svou váhu a svoje zájmy. Putin nevystupuje agresivně směrem k státům západní Evropy. USA svojí geopolitickou doktrínou momentálně destabilizují Evropu, což vede k jejímu ekonomickému oslabování a ke zvyšování napětí po světě.
  Zajímalo by mne, jaká by byla reakce USA vůči Mexiku, kdyby se tam začala vzmáhat levice a bylo by riziko příklonu k Rusku. Jistě by tam nezůstal kámen na kameni.

  0
  0
 2. 24.3.2015 – 4 Nisan 5775 v 06:05 — Odpovědět

  Děkuji Karle za pochvalu, že je to hezký článek. Nezlobte se, ale budu poněkud jízlivý. Znám to ze všech webů, když někdo nemá argumenty, tak odskočí od tématu a snaží se svést diskusi jinam. Já v tom článku neřeším Mexiko, ani USA, jestli jsou takové nebo takové (tady víme oba že se neshodneme), ale řekněte mi co je Rusku do toho, jestli nějaký stát, byť jeho sousední , vstoupí nebo nevstoupí do nějakého ekonomického (nikoliv vojenského) uskupení? A pokud píšete, že Rusko má své zájmy a může o tom spolurozhodovat, budete toto říkat též až nám Rusové třeba nařídí abychom z EU vystoupili a třeba zároveň neuzavírali žádné hospodářské smlouvy s jinými evropskými zeměmi ležícími mimo EU, ale jenom s Ruskem nebo Běloruskem?

  0
  0
 3. Eich
  24.3.2015 – 4 Nisan 5775 v 13:46 — Odpovědět

  Karle79 celkem zajímavá úvaha. Myslím že by tě v té souvislosti mohlo zajímat, jak přemýšlí George Friedman ( hned v úvodu je odkaz na video) a s ním i část administrativy.

  http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/1065/george-friedman-sanitarni-kordon-a-nemecke-rozcesti

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Aayan Hirsi Ali plánuje konverzi k judaismu

Další článek

Daruj krev - zachráníš život. Možná.