“Někteří lidé mohou mít na něco špatný názor, ale nevědí, jak je to doopravdy, takže když projdou tímhle programem, budou mít lepší myšlenky o ostatních,” říká Sumayya Mohassiv, studentka islámské  akademie Al Ihsan o desátém ročníku programu, který se snaží přemosťovat propast mezi muslimy a židy v americkém New Yorku.

Program, s kterým přišlo Islámské kulturní centrum v Bronxu a Muzeum židovského dědictví na Manhattanu, se snaží vychovávat muslimské a židovské děti ve vzájemném porozumění.

“Budou se dívat ne židy nebo muslimy jiným způsobem. Neuvidí je nutně jako protivníky, ale jako potenciální přátele a spojence,” myslí si Paul Radensky, manažer vzdělávacích programů v Muzeu židovského dědictví.

“Věříme, že mládež je méně zatížena než dospělí. Když začneme v mladém věku, mají větší šanci vytvořit si trvalé pouto,” řekla Shireena Drammeh, principálka Školy islámského vedení, pro zpravodajství NY1.com .

Program běží již desátým rokem a obě strany jsou s výsledky spokojeny. Návštěvy studentů muslimských škol v synagogách a židovských školách doplňují návštěvy studentů židovských škol v mešitách a islámských centrech; děti se dozvídají o zvyklostech, zásadách a náboženství žáků z “druhé strany”. Říkají o tom, tak jako Talia Scheinberg ze Solomon Schechter School, že program jim pomáhá lépe chápat jiné lidi a především to, že rozdíly mezi lidmi nejsou velké a pokojné soužití lidí různých ras a náboženství je možné.

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Strachem a zištností k nenávisti a válce…

Další článek

Turecká charita zachránila unesené Češky