Evropská židovská asociace vyzvala Evropany, aby se natáčeli na video, jak chodí po ulicích s židovskými symboly – v jarmulkách, modlitebních řemíncích nebo s Davidovou hvězdou. Mají tak vyjádřit svůj odpor proti antisemitismu.

Rabín Menachem Margolin, který Evropskou židovskou asociaci vede, je přesvědčený, že kampaň lidem dá možnost vyjádřit solidaritu s židy. Cílem je přimět co nejvíc nežidovských obyvatel Evropy obléci si na sebe nějaký židovský symbol a zveřejnit svou fotografii nebo videonahrávku na Facebooku či Twitteru.

Hlavní izraelský rabín David Lau věří, že až židé uvidí, že jejich sousedé se s nimi identifikují, budou se cítit bezpečněji.

Antisemitismus je v Evropě na vzestupu hlavně od izraelsko-palestinského konfliktu v loňském létě. Cíli násilných útoků se staly židovské instituce v Paříži, Kodani a Bruselu.

Sponzorovaný odkaz: I takovouto kippu (jarmulku) můžete mít pro svou židovskou hlavu!
http://www.jewish-eshop.cz/kippy-jarmulky/

kippa

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Pozvánka na panelovou diskusi: Imigranti a Xenofobie v ČR

Další článek

Rašelina: HOLOCAUST NESMÍ BÝT ZAPOMENUT!