Tři ortodoxní rabíny v úterý usvědčil federální soud v americkém Trentonu. Patřili k celkem desetičlenné skupině nájemných únosců a násilníků, která byla vloni na podzim pozatýkána v  New Jersey a obviněna z toho, že bitím nutila židovské muže k rozvodu.

Nešťastně provdané ženy skupině zaplatily desetitisíce dolarů za to, že se na jejich manželích bude dopouštět násilí tak dlouho, až budou svolní s rozvodem.

Ortodoxní židovky mohou o rozvod požádat jen se souhlasem svého manžela. Bez rozlukového listu, který má manželce vystavit bývalý muž, se žena nesmí znovu provdat. Podle amerických expertů muž často odmítá rozlukový list vydat, dokud mu manželka nepřenechá větší část společného majetku. Ačkoliv před civilním soudem nemá rozlukový list prakticky žádný význam, ortodoxní duchovní a komunita bez něj rozvod neuznají.

Skupina padla do léčky agentů FBI, kteří se v rámci utajené operace vydávali za ortodoxní židovskou ženu a jejího bratra. Maskovaní muži ozbrojení chirurgickými noži pak byli zadrženi, když se v opuštěném skladišti chystali k útoku na domnělou oběť.

Podle agentury Reuters hrozí násilníkům až doživotní tresty vězení.

2 Komentářů

 1. Julie
  23.4.2015 – 4 Iyyar 5775 v 12:19 — Odpovědět

  Tohle se ale bohužel stává i v sekulární společnosti, že se manžel odmítá s manželkou rozvést – a to čistě jen na truc, protože to byla ona, kdo se rozhodl, že se s ním chce rozvést.

  0
  0
 2. Refael
  24.4.2015 – 5 Iyyar 5775 v 06:14 — Odpovědět

  Problém je v systému, který to umožňuje.
  Hodně žen, které z podobných důvodu jsou v pasti mnoho let, by nejspíše uvítaly podobné spolky, které by "urychlily" rozhodování manželů o rozvodu.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

I like Israel

Další článek

Jednoduchá otázka