Na sankčním seznamu sestaveném po připojení Krymu k Rusku se nachází jména blízkých přátel a spolupracovníků Vladimira Putina, kterým Spojené státy zakázaly vstup na svoje území a rovněž jim zmrazily majetek.

Jedním z nich je i Sergej Naryškin, předseda Státní dumy, který v čase připojení tajně poloostrov navštívil, aby vybral na Krymu nového gubernátora. Později se Naryškin vyjádřil, že znovusjednocení Krymu a Ruska je jedna nejvýznamnějších historických událostí století. Podívejme se na některé jeho výroky.

14.05.2014, ještě před volbami(!) na Ukrajině: „Rusko považuje současný ukrajinský režim za nelegitimní. Za plně legitimní Moskva nebude považovat ani režim a prezidenta po volbách koncem května. Moskva tak chce dál zpochybňovat ukrajinskou vládu i prezidenta.“

26.11.2014: „Mám fantastický návrh: doporučil bych evropským partnerům, aby z bloku NATO vyhnali Spojené státy. Jsem přesvědčen, že úroveň stability a bezpečnosti v Evropě by se pak docela rychle vrátila do náležitého stavu.“ Pro Rusko by to byla určitě fantastická věc.  Náležitý stav v Evropě si následně dokážu dobře představit.

29.01.2015: „Podle logiky těch, kdo provolávají Krym za anexi, by šlo snadno říci, že Německá spolková republika anektovala Německou demokratickou republiku“. Jistě tím zcela logicky myslel, že Německá spolková republika ukradla území bývalé NDR jinému sousednímu státu. Nasadila přitom svou maskovanou armádu bez označení. Již dopředu na území bývalé NDR posílala NSR diverzní skupiny, aby vše předpřipravily.

14.04.2015 tentokrát k Ukrajině: „Velmi příznačným a dokonce i symbolickým příkladem je řada anekdotických prohlášení představitelů amerického ministerstva zahraničí v souvislosti se situací na Ukrajině, která ukazují, jak chabě ovládají problémy, které se derou řešit. A právě taková syntéza neznalosti a arogance násobená blokádou nepohodlné informace, občas i nezastřenou pomluvou, už zplodila tragédie na Blízkém, Středním východě i v jiných oblastech světa. No a kromě toho destabilizovala celý systém mezinárodních institucí, mimo jiné i v oblasti bezpečnosti“. Tomu zcela rozumím. Rusko má s cenzurou bohaté zkušenosti. S dezinformacemi taky. Podle sebe, soudím tebe.

A naposled 28.04.2015: „V Česku mají odvážného a vstřícného prezidenta. Zeman se nebojí promlouvat ani k otázkám dějin a nebojí se hájit pravdu. Ne všichni ho, pravda, podporují. Je mi známo, že ho za to různé politické síly mnoho kritizují. Je to ale zodpovědný a čestný politik.“

Tak tohle o mně říci takový člověk jako je Naryškin, tak se hanbou propadnu do země. Bohužel mnozí, a to včetně toho nejvyššího, to považují za čest.

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Složitá otázka

Další článek

Bože, bože, další z řady