Izraelský design na sebe posledních několik let upoutává pozornost čím dál víc. Jména mnoha tvůrců se objevují na výstavách po celém světě. A co se týče bot, narazíte tady na skutečné originální skvosty!


Kýč? Ne, Kobi Levi

Netradiční obuv, na tu se zaměřuje obuvník Kobi Levi. Vystudoval Jeruzalemskou akademii umění a designu. Se zaměřením na obuv. Nejdřív svoje kolekce jen okrajově představuje hrstce kamarádů. Když si založí blog, jeho hvězda vyletí prudce vzhůru. Stěhuje se do Tel Avivu. Téměř přes noc získá stovky objednávek! Excentrická zpěvačka Lady Gaga si u něj objedná boty pro svůj klip Born This Way.

Celá řada odborníků v oblasti designu se chytá za hlavu. Kobi Levi je pro ně jen blázen, který produkuje další mocné kýče. Možná blázen, možná génius, kontrují jiní. A zatímco se odborníci s hrůzou v očích odvracejí, Kobi Levi vystavuj svoje boty v New Yorku, Číně, Brazílii, Belgii, Švýcarsku… Chcete boty, které vypadají jako čáp, pelikán, slepice, jako by hořely či jako byste šlápli na žvýkačku? Kobi Levi je jistota!

Dnes vlastní svou malou dílničku v Tel Avivu, kde vyrábí limitované kolekce a kromě ní taky menší obuvnickou továrnu. Odtud putují jeho boty do celého světa.

I obuv může být skutečným uměním. Přesvědčit se můžete na jeho webu.

http://kobilevidesign.com/

Kůže nekůže a oživení vintage

Jste vegetariáni? Nemáte rádi skutečnou kůži? Tak to asi máte problém koupit pěkné boty, že? Mladá kreativní cca6945cb7467ace4d7e0043ad8400eanávrhářka z Tel Avivu řešila před několika lety podobný problém. Roni Kantor dnes vlastní oblíbenou značku nejen vegetariánské obuvi, ale taky vintage oblečení. Nicméně, pojďme na začátek.

Mladá módní návrhářka nemá štěstí hned v několika nových zaměstnáních. Odjede do zahraničí načerpat inspiraci, najít sama sebe. Najde levné šaty, nakoupí jich několik desítek a začne je přešívat. Pod jejíma rukama vznikají nádherné skvosty. Každý kus je originál. Když se vrátí domů, do Tel Avivu, je jasno. Tudy se bude ubírat její umělecká dráha. A vyplatí se. Po čase se vrhne taky na obuv. Jako vegetariánka chce pěkné boty a nechce je z kůže. Výběr je omezený, poradí si tedy sama. Dnes najdete její kamenné butiky hned v několika izraelských městech, originální šaty, kabelky, doplňky a hlavně pověstné boty i na e-shopu. Dámy a pánové, inspirujte se:

http://www.ronikantor.co.il/

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Máme se bát Ruska? Dlouho už ne

Další článek

Inteligence se morálka netýká