Ulpan uvádí…

Mike’s Place – tužkou i kamerou

Izraelský grafický román

20. 5., 19 h | Langhans, Centrum Člověka v tísni, Vodičkova 37, Praha 1

Do zákulisí tvorby grafického románu i ilustrátorské tvorby vůbec nahlédneme s Ruth Ben Hadar, která se zaměří na předního izraelského kreslíře Korena Shadmiho i na několik dalších izraelských ilustrátorů, kteří si získali světový věhlas.

O dokumentárním snímku Mike’s Place i jeho stejnojmenné knižní adaptaci, která právě vychází souběžně v USA i v České republice, promluví zvláštní host – izraelský dokumentarista Joshua Faudem. Přednáška proběhne tentokrát mimořádně v angličtině (bez tlumočení).

Ruth Ben Hadar vystudovala Mediální a filmovou vědu na Telavivské univerzitě. Zabývá se současným filmem a moderní kulturou. V současnosti vyučuje hebrejštinu v pražském Ulpanu a dokončuje studium filmové vědy na FF UK. Je také jednou z iniciátorek projektu Ulpan uvádí…

Stránky českého vydání: http://www.mikesplace.cz Komiks si bude možné po přednášce na místě zakoupit.

Tvorbu Korena Shadmiho si můžete prohlédnout zde: http://korenshadmi.com

Ulpan uvádí… je projekt pražského Ulpanu určený široké veřejnosti. Série přednášek přiblíží posluchačům izraelskou kulturu i různé aspekty života v Izraeli. Každý měsíc jiné téma a jiný přednášející. Přednášky ohlášené na tento semestr budou věnovány mimo jiné izraelské literatuře, filmu a společensko-politickým tématům. Přednášky proběhnou v českém jazyce.

Projekt je realizován díky grantu NFOH.

Vstup zdarma. 

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Proti strachu o berlích a s jarmulkou na hlavě

Další článek

Ochrání obří kříž pákistánské křesťany?