Amani Al-Khatahbeh, editorka stránek MuslimGirl.net, reaguje na akci kontroverzní americké protimuslimské aktivistky Pamely Gellerové. Ta tento měsíc v americkém Texasu, na akci pořádané údajně na ochranu svobody projevu a svobody jako takové, uspořádala soutěž v kreslení karikatur Proroka Mohameda.

Tato událost dostačovala dvěma ozbrojeným mužům jako záminka k zahájení palby na strážce akce. Útočníky zadržela policie, ale jejich násilný čin posloužil jako argument kazatelům nenávisti, kteří činy radikálů používají k démonizaci celého islámu.

Amani Al-Khatahbeh tedy uspořádala vlastní akci, na níž vyzývá zájemce, aby se „pomohli Pam nakreslit Muhammada.“

A protože jméno Muhammad je podle Al Khatahbeh nejrozšířenějším jménem na světě, je pravděpodobné, že většina lidí nějakého Muhammada zná.  „Takže, nakresleme Muhammada. Oslavujme jeho různorodost. Oslavujme jeho tváře. Vyzdvihněme jeho lidskost. V bezútěšném světě, kde mikrofony jsou v rukou Pamel Gellerových, nechme zazářit nějaké světlo na dobro,“ napsala Amani na svém blogu.

1

2 3 4 5 6 7 8 9 10

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

VIP imigranti platí za cestu luxusní lodí do Evropy téměř milion dolarů

Další článek

Bachi – kabala dneška