Moudrost pramení z poznání, na rozdíl od inteligence, která pramení z genů v kombinaci s naším Egem.

Proto si mohu dovolit tvrdit, že IQ 90 stojí na pomyslné (pane Hofmane) Maslowove pyramidě výše, i přesto že žádná pyramida neexistuje –  je to Ovál, než například Klausovo egoistické IQ kolem 140, inteligenci samozřejmě podle Vašich současných měřítek má bývalý prezident mnohonásobně větší a nebudu to nikdy rozporovat, ale moudrost, tedy poznání, může mít dementní člověk mnohonásobně poměrově větší, protože se podíval dále do své duše než právě Klaus. A věřte, že poznání se nepočítá podle toho kolik obletíte tryskáčem zemí, kolika jazyky mluvíte,nebo jak působivě umíte špulit pusinku. Poznání poznáte podle Boha, podle Boha ve Vás, protože poznání sebe sama, své niterné duše a důležitého EGA, vede k pochopení minulosti, budoucnosti i současnosti. Pochopení celého Vesmíru. Bez pochopení své i cizí minulosti nejste schopni v budoucnosti najít řešení a v současnosti tápáte.

Pokud si uvědomím, že jsem v podstatě naprosto křehký jedinec jako každý z vás, nevnímej, že tak musíš i působit na lidi, s Egem, které to působení upravuje, musím obě věci odbourat. Dostat se k nitru, aby promlouvalo do mých slov a zároveň tlumit nafukující Ego, které roste se závislosti na poznání, aby to co proudilo ven, bylo čisté jako ta čistá myšlenka, protože jenom myšlenka, upřímná myšlenka, umí dosáhnout rychlosti světla a vyplněné přání, které Vám následně přinese dárek v podobě splněného přání bude o to krásnější a milejší pro Vaší mysl, stejně jako ten nejlahodnější eden v mozku. Nejdříve nebudete dlouhou dobu moci uvěřit, že se Vám plní přání, možná neuvěříte nikdy, protože vždycky podlehnete systému, že je to moc růžové a začne zase převažovat Váš egocentrismus, ale pokud mu nepodlehnete, jste na správné cestě k životu plných splněných přání.

Přání nemá hranice, nemá omezení, ale Tvůj Pravý Bůh, Ty, pokud, jsi se dostal takto daleko, tak časem zjistíš, že jsou přání, které se vyplněné vrátí mnohonásobně dříve než jiné. Začni si s ním povídat.

Podstata lidského poslání na Zemi je najít sám sebe. Zapomněli jsme na to, ale přitom naši předkové to znali, pane Hofmane. Zaobíráme se konzumními věcmi (nejsem jiný!), ale brání nám to růst.

I komunismus bylo to stejně čisté splněné přání. Člověk, který věděl, že podstata člověka je v jeho vlastním poznání, ji chtěl naučit všechny lidi. Myslel si – při své vysoké inteligenci, ale i díky svému velkému poznání – že pokud budeme mít všichni stejně, odbouráme vlastnosti jako závist, hamižnost, nenažranost, že zvýrazníme a uděláme každého z nás badatele sebe sama, který pomáhá druhým, že bude víc času na hlavu a méně povinností, ale protože přání nemůžete darovat jinému člověku a i když dva dělají stejné, není to to samé a člověk není ve svém aktuálním módu schopen přijmout cizí element za vlastní, došel jsem k závěru, že jediná možnost je maximální svoboda jednotlivce.

20 Komentářů

 1. 25.5.2015 – 7 Sivan 5775 v 10:26 — Odpovědět

  Zdravím Tě pane Davide,

  díky, že jsi rozvířil zde i diskuzi mezi přispěvateli. Jedna věc je sice komunikace navenek, ale otevřená diskuze dovnitř je mnohdy krásnější.

  Tedy. Nejprve chci říci, že svými články nikoho neurážím, nebo alespoň nechci a rád bych zachoval určité dekorum. To že máš Davide svého Boha v sobě beru na vědomí. Každý máme něco v sobě. Někdo si nese černé svědomí z dob minulých, někdo si nese radosti ze svého dětství a někdo si nese třeba svého boha, bohy apod. Faktem je, že díky bohovi, bohům a jiným, jsme hodně přízemní (ano odporuje to myšlence věřícímu). Je sice krásné plout na idealistickém listu a myslet si, že je ještě svět nad námi, ale to mě nenasytí :( . Bůh mi nedá vzdělání, pokud nebudu sám dřít, bůh mi nedá práci, abych mohl uživit sebe a svoji rodinu. Bůh mi nepostaví počítač, automobil a jiné materiální, jak říkáš konzumní, věci. To musí udělat člověk a nikdo jiný.

  Souhlasím ale s větou: "Podstata lidského poslání na Zemi je najít sám sebe…" Držím se jej. Držím se jednoho filozofa – Sokratese – Vím, že nic nevím. Ano, pokud zjistím objev, najednou právě zjistím, že do chvíle, než se tak stalo, jsem nic nevěděl. Objev mi rozšířil objevy, že nic opět nevím a jsem na začátku. To je motorem lidstva. Člověk se nespokojí s jeskyní, otevřeným ohněm a hula hula tancem. Chce stále víc a díky tomu, díky našim předkům máme vymoženosti, o kterým se jim ani nesnilo a stejně jako díky nám budou jednou naši potomci zase dál – než se samozřejmě lidstvo zničí, ale i to je možné. Živé druhy se vyvíjejí a vymírají.

  Nakonec jsi ale došel k tomu co já – jediná možnost je maximální svoboda jednotlivce… ano, jedině člověk, sám, nikoliv jiná bytost, může rozhodnout se sám za sebe.

  Hezký den

  Hofman P.

  0
  0
 2. 25.5.2015 – 7 Sivan 5775 v 12:30 — Odpovědět

  Díky Petře za příjemný koment! Vše dobré :) Doufám, že se uvidíme 21? Byl bych rád..

  0
  1
 3. danny
  25.5.2015 – 7 Sivan 5775 v 12:36 — Odpovědět

  Sokratove-,,viem,že nič neviem" rozviedol stredný Akademik Arkesilaos-,,ale ani to neviem isto."
  Podobne ako citát Aroueta(nesuhlasim s tým……)nemusí byt jeho ale náleží Evelyn B.Hall(S.G.Tallentyre)vypustený to do sveta v Priateloch Voltaira.Neistota sa vkráda?smile

  0
  0
 4. 25.5.2015 – 7 Sivan 5775 v 12:36 — Odpovědět

  A jenom jednu věc, proč by Ti Bůh měl dávat materialistické věci, pokud Ti něco dává, tak osvícení..

  0
  0
 5. 25.5.2015 – 7 Sivan 5775 v 12:38 — Odpovědět

  Danny, niesto se vkrada, ze ked tyto vami vytycene knihy necetl, mohl je vycist ve sve hlave, protoze vse moudre mame tam jako lide zakontveni od narozeni

  0
  0
 6. danny
  25.5.2015 – 7 Sivan 5775 v 12:43 — Odpovědět

  Petr nemôže suhlasit-,,boh mi nedá vzdelanie…"(tým pádom akáša je tabu.100 krat smile).

  0
  0
 7. 25.5.2015 – 7 Sivan 5775 v 12:45 — Odpovědět

  Super, Danny, bod pro Vás!

  0
  0
 8. danny
  25.5.2015 – 7 Sivan 5775 v 13:32 — Odpovědět

  pre obveselenie:Su tri cesty k získaniu mudrosti.
  Prvá je cesta skuseností,ta je najtažšia.
  druhá cesta je napodobnovanie.To je cesta najlahšia.
  Tretia cesta je cestou premýšlania.Tá je najušlachtilejšia.

  0
  0
 9. 25.5.2015 – 7 Sivan 5775 v 13:40 — Odpovědět

  Danny, hezký, zajímá mě autor a století, kdy to bylo řečeno? A zda se dají vzájemně propojit?

  0
  0
 10. danny
  25.5.2015 – 7 Sivan 5775 v 14:00 — Odpovědět

  Autor je Konfuciusä(majster Kchung).Tradične uvádzané dáta su 551-479 pred o.l.(a na druhej strane zemegule rodí Sokrates 469.Náhoda?smile).
  Samozrejme že sa to dá prepojit.

  0
  0
 11. 25.5.2015 – 7 Sivan 5775 v 14:10 — Odpovědět

  Danny to je dokonalý!!

  Pokud se to dá propojit, dá se na každé úrovni dosáhnout nekonečna? Je vůbec možné být originálem a kopií v nekonečnu?

  0
  0
 12. danny
  25.5.2015 – 7 Sivan 5775 v 14:32 — Odpovědět

  Načo dosahovat niečo,čo som?smile.Oko je ,,zdrojom"videnia,vidí samo seba?
  Aj v Danteho B. Komédii sprevádza Vergílius ako predstavitel ludského rozumu človeka len na pokraj raja a tam musí svoje vedenie odovzdat.

  0
  0
 13. 25.5.2015 – 7 Sivan 5775 v 19:12 — Odpovědět

  To se velice pletete Danny, to co jste jako dítě, znovu hledáte jako dospělý, všechno vidíte bez EGA a s čistými emocemi a celý následující život budete těžko hledat sebe jako jedince takto otevřeného a upřímného..

  Jako bytost – ano jste – jako dosah bytosti, stále budujete, cesta nikdy nekončí.

  0
  0
 14. danny
  26.5.2015 – 8 Sivan 5775 v 06:12 — Odpovědět

  Davide všetko záležitostou,,prečítania" a či vnímania.V každom slove je ukrytý klíč.Vergilius(Ego)zostáva pred bránami.A s čistými emociami postupuje dalej.Smile
  P.S.Ked som si ,,zachoval"detsku ,,zvídavost",musím ju hladat ako dospelý?Kto stratil,nech hladá.smile
  Dieta (nie chudnutie,smile) ako vzor pred Ježišom sa nikde na svete nevyskytuje ako príklad aby detstvo bolo ocenené ako ludská hodnota,vzor ludskosti.Dieta je schopné byt fascinované Jediným javom.

  0
  0
 15. danny
  26.5.2015 – 8 Sivan 5775 v 06:30 — Odpovědět

  P.s.Bytost(napr.aj Izraelita) vie že život znamená kráčanie,putovanie(h-l-ch) a putovanie má počiatok,smer a zároven CIEL.Ale dôležitá životná pravda,že život je putovanie,s počiatkom,smerom a koncom sa už vytráca.

  0
  0
 16. 26.5.2015 – 8 Sivan 5775 v 10:59 — Odpovědět

  Danny, myslím, že duše je věčná, že se smrtí cesta a jeho pravda neztrácí, že člověk se svým životem může dostat na další level a od toho následující života startovat za kousek výše, nebo níže nebo stejně, záleží jen na předchozích životech předtím, s tím, že to je ta slastná cesta do ráje v lidské mysli..

  0
  0
 17. 26.5.2015 – 8 Sivan 5775 v 10:59 — Odpovědět

  Kolik je Vám Danny let?

  0
  0
 18. danny
  26.5.2015 – 8 Sivan 5775 v 13:18 — Odpovědět

  Davide velké zamyslenie nad Ez 1,18:,,Bahry(loukote)plné očí."
  Lebo jeho pravda mu môže navodit smrt.Postrehol Jan Klimak(nielen):,,Necitelnost je smrt duše ešte pred smrtou tela."(Bavíme sa v intenciách krestansko-židovských.Empirici by nám dali.smile)
  Ked sa bavíme,že v každom drieme akýsi homo metaphysicus,tak pochopíme,že k ,,pravej" prítomnosti sa musíme najprv ,,prebudit,zomriet starému."
  K tomuto je zapotreby istého výrazného impulzu,nárazu.(Tradície maju vlastné vyjadrenia.Od odejdi a či zomri).Karl Jaspers to nazýva situaáciami medznými.Medznými preto,lebo ich nemôžeme preskočit(popesachovat,smile) a či zrušit.Môže to byt smrt osoby mne to blízkej,memento vlastnej smrti,strata slobody(lágre ),skrátka existenčné ohrozenie.V bežnom živote zavierame pred nimi oči.Ale vo chvíli ked prestaneme ich zavierat,reagujeme na ne nielen zufalstvom,ale určitou obnovou.Ako spomína Jaspers:,,Akousi premenou nášho vedomia sa stávame sami sebou…človek,ktorý prešiel skusenostou medzných situácii(Sokrates to nazval,,kto neprešiel anexestatos bios,životnou skuškou,si nezasluži aby žil.V obrane Sokratovej),je vyklonený zo svojho vlastného základu,tak aby skrze prehry hladal cestu k Bytiu."Heidegger zo trošku zredukoval,že to nemusia byt situácie uplne limitné,ale môže ktomu príst v čase nudy,zlahostajnenia a či uzkosti.
  Predchádzajuce životy nechám tak,lebo tie životy môžu byt prežitky uplne niekoho iného.(Astrál,jecira je oceán iluzií.A tam sa postráda to dioratikon charisma,diakrisis,kardiognostes ako hovorili Otcovia.(Nie že by som ju nemal.smile.Stručnost je dušou vtipu).Alebo Moše odkázal:,,Maj sa na pozore.(Dávaj na seba pozor)v Dt 15,9.
  Kde je hore a dole?V tarote to naznačuje karta Viselec.smile
  Slastná cesta do raja neexistuje.Len naša predstava.
  Vek nemá na anexestatos bios vplyv.Každému podla zásluh.smile(inak som prekročil 50.).

  0
  0
 19. 26.5.2015 – 8 Sivan 5775 v 13:26 — Odpovědět

  Danny, vždycky jsem měl problém se svými přáteli: Říkali mi, neřeš věci, neřeš tohle, neřeš támhleto, nemysli na to, myslel jsem že jejich rady pramenily z pochopení a moudrosti, dnes vím že to byl jen styl, módní IN..

  Pokud představa splyne s realitou,kdy poznáme že se nejedná o představu, ale realitu?

  Lidi si myslí, že když stále řešíte, že musíte urážet, když jste exhibicionista slovně, že si něco dokazujete, ale podle mě se člověk cítí silnější, když poví lidem v čem je vlastně slabý! Je špatně že si to myslím?

  Chtěl bych znát Danny pravdu, i kdybych měl zemřít a věřte že dvě takové smrti duchovní jsem již zažil!

  0
  0
 20. danny
  26.5.2015 – 8 Sivan 5775 v 15:13 — Odpovědět

  Davide to cítit,ale bez ukotvenia v nejakej Tradícii je to o to tažšie.(K otázke anexestatos bios).Netreba sa pídit.
  Lao Tse píše v Tao(9.kap.):nesmieš mat učast na naplnenej váze.Nesmieš sa dotýtak ostria čepele.
  1 Kor4,6:…aby ste sa na nás mohli poučit,čo znamená,neíst nad to,čo je napísané."
  Iná Tradícia naznačuje:,,Moje umysly nie su vaše,vaše cesty nie su moje,je výrok Hospodinov".Iz55,8-9.
  ,,Takto hovorí Hospodin:Ak možno hore zmerat nebesia a dolu preskumat základy zeme,tak aj ja zavrhnem všetko potomstvo Izraela."Jer 31,37.Tolko o pravde.Hume ako agnostik pred smrtou na otázku či si nemysli,že existuje život po smrti,udajne odpovedal:,,Nie je vylučené,že kus uhlia,položený do ohna,nebude horiet."Asi tak.
  Predstava a realita?závisí od postoja.Inak sa k tomu stavia empirik až skeptik,inak Otec z pušte.(Vidiet J.C.v tomto živote?Nikdy!(Lebo vedel).
  V otázke slabosti?Odhalenie slabosti silného sa vždy stretne s odporom u silného slabocha.Slabý silný smekne.
  Prirodzene sa korešponduje na rôznych,,urovniach".Pre pochopenie použijem priklad nám(okcidentálnym náturam).
  -Učenie
  -Tradícia ,,Nadprirodzená hierarchia"
  -Proud
  -škola
  -skupina
  Jednotlivec
  -rodina ,,Prirodzená hierarchia"
  -Spoločenstvo
  -Národ
  -Civilizácia
  -Ludstvo
  No a tu sa pohybujeme.Môže sa pozorovat,kde sa priatelia pohybuju,kam dospeli.smile(Prebrané od Haleviho.Ale zhruba totožné zo svetom).

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Ministrant najímal zabijáky k likvidaci muslimů

Další článek

Izrael, Irán a ropa