Pražská primátorka, nebo taxikáři? Úterní dění v Praze to zase předvedlo v plné nahotě, že si nemají co vyčítat.

Dělám v cestovním ruchu a tak moc dobře vím, že problémy s taxikáři v Praze jsou. Jsou dlouhodobé a jsou velké. Ale týkají se jen turistů. Našinec už ví jak to chodí a třeba pomocí aplikace v mobilním telefonu se postará o to, že ho taxikář neobere.

Paní primátorka si už také uvědomila, že něco s tou taxislužbou není v pořádku. Asi jí to jde pěkně na nervy. Protože nedávno nepustila na svou tiskovou konferenci zástupce média, které dlouhodobě na problémy s pražskými taxikáři poukazuje. Byla to taková malá pomsta, arogance moci, nebo hloupost? Obávám se, že to poslední.

Takže radnice se rozhodla už problém s taxikáři řešit (po kolikáté už?). Nejnovější iniciativa zní, že každý taxikář bude každé dva roky přezkušován, mimo jiné i z místopisu. Ano čtete správně, člověk, který se dnes a denně pohybuje po Praze, má to jako svou práci, tak bude pravidelně zkoušen z toho, jestli se v Praze vyzná. Nemohu si odpustit tu poznámku – je to hloupost.

Domnívat se ale, že to odstraní černé ovce z řad taxikářů je docela naivní. Spíš se stane, že občas sítem neprojde opravdu poctivý taxikář, který prostě při zkoušce z trémy zazmatkuje. To je asi jako by se majitel supermarketu rozhodl, že všechny své zaměstnance bude každé dva roky zkoušet ze znalosti sortimentu a bude se při tom domnívat, že tak zamezí nočním krádežím zboží, které někteří zaměstnanci provádějí. Prostě pravidelná zkouška z místopisu je hloupost na druhou.

Taxikáři reagovali po svém. Ne že by sami přišli s iniciativou, jak nepoctivé taxikáře odstranit (dokážu si představit např. možnost platby kartou, kde na účtence bude povinně start a cíl, čas, doba jízdy, počet kilometrů, jinak platba kartou neproběhne, o to se software postará), ale zablokovali pražské ulice. Nejdříve na Starém městě, pak magistrálu. A tak z celého toho sporu trpěli zase pražáci, kteří si o prázdninách trochu oddechnou od pravidelných zácp v ulicích. V úterý tomu tak nebylo. Jako vždy při podobných sporech, dotkne se to těch, co s tím nemají nic společného. Tento protest ze strany taxikářů považuji za hloupost.

Protestem si vymohli jednání s primátorkou a na tom jednání jí prý předloží seznam věcí, které jim na jejím návrhu vadí. Nezaregistroval jsem, že by předložili vlastní návrh na řešení situace. Opět tedy jednoduché, ba až hloupé jednání, které nic neřeší. Hloupost na druhou.

A turisti, o které jde především? Ti měli zase v Praze o atrakci víc při koukání na kolonu troubících hloupých taxikářů.

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Horký den

Další článek

Červenec je ve znamení izraelské hudby!